Kodėl svarbu daugiau laiko praleisti sode

Sodas – tai vieta, kur galime pabėgti nuo kasdienio gyvenimo šurmulio, apsupti gamtos grožio. Tai vieta atsipalaiduoti ir pailsėti, užmegzti ryšį su žeme, rasti ramybę ir tylą. Tačiau leisti laiką sode – tai ne tik poilsis. Jis taip pat gali turėti didelį poveikį jūsų sveikatai ir gerovei. Štai kelios priežastys kodėl reikia daugiau laiko praleisti lauke, savo sodyboje.

Vitamino D trūkumas, jei neleisite daug laiko lauke

Dėl šiltesnių orų vasarą ar rudens pradžioje ne tik maloniau būti lauke, bet ir turime galimybę gauti taip reikalingo vitamino D. Deja, daugelis iš mūsų didžiąją laiko dalį praleidžiame uždarose patalpose, nesvarbu, ar dirbame, ar ilsimės. Tačiau laikas, praleistas sode, gali būti labai naudingas sveikatai. Tai  gali padėti pagerinti nuotaiką, nes padidėja serotonino kiekis. Saulės šviesa gali padėti sustiprinti imuninę sistemą ir pagerinti bendrą savijautą. Žinoma save prisiversti būti lauke gali būti sudėtinga. Bet veikla kaip paukščių stebėjimas gali būti gera alternatyva žiūrėti televizorių ir labai paprasta stebėti paukščius. Vidaxl lauko baldai ar kiti gali būti panaudoti patogiai prisėsti lauke ir kadangi jau esate sode, pamatysite įvairių paukščių. Galite fotografuoti ir net sukurti nuostabu pamatytų paukščių albumą. Ir tai bedarant, gausite saulės šviesos, kuri suteiks jums vitamino D.

Numesite svorio jei praleisite daugiau laiko sode

Kai kalbama apie svorio metimą, žmonės dažnai galvoja, kad jiems reikia eiti į sporto salę ir valandų valandas sportuoti. Tačiau yra manoma, kad daugiau laiko praleisti sode iš tikrųjų gali būti taip pat labai veiksminga numesti svorio. Be to, sodininkystė gali padėti sumažinti streso lygį, dėl kurio gali padidėti svoris. Taigi, jei norite numesti svorio, sodininkystė – puikus būdas tai padaryti. Jei lauke praleidžiate nedaug laiko, fizinis neaktyvumas kelia nemažai pavojų sveikatai. Tokie žmonės dažniau priauga svorio. Taip yra todėl, kad jie sudegina mažiau kalorijų nei aktyvūs asmenys ir dažnai valgo daugiau kaloringo maisto.

Lauke galima surengti puikų barbekiu bei ramiai atsikvėpti su savo lauko baldais

Rugsėjis – puikus metas užkurti kepsninę ir pakviesti draugus bei šeimos narius skaniai pavalgyti ir gerai praleisti laiką. Tačiau tai taip pat puiki proga praleisti šiek tiek laiko sode. Vidaxl baldai ar kt. baldai taip pat gali padėti įtraukti jus pasilikti ilgiau lauke, įkvėpti gražaus oro ir atsipalaiduoti valgant kepsninės maistą. Be to, daugiau laiko praleisdami sode galite atsipalaiduoti ir atsikratyti streso nuo įtempto gyvenimo. Namuose tokių dalykų surengti negalėtumėte ir praleistumėte puikią šeiminę veikla lauke.

Jei norite sulieknėti ir pagerinti sveikatą, pradėkite nuo to, kad daugiau laiko praleisite sode. Ne tik šiek tiek mankštinsitės, bet ir turėsite galimybę valgyti puikų ant kepsninės keptą maistą.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių