Kodėl veislinėms katėms svarbus aukštesnės kokybės maistas?

Gyvūnų mityba tapo viena iš labiausiai aptariamų ir aktualiausių temų, susijusių su mūsų augintinių sveikata. Tai, kuo mes šeriame savo augintinius, tiesiogiai veikia jų energingumą, bendrą savijautą ir sveikatą. Geras ir kokybiškas maistas yra svarbus ne tik veislinėms, o visų tipų katėms ir gyvūnams. Tačiau veislinės katės yra linkusios dažniau sirgti, todėl manoma, jog būtent joms yra reikalingas geresnės kokybės maistas. Aukštos kokybės kačių ėdalas daro didelę įtaką katės sveikatai ir  gali užkirsti kelią įvairiems negalavimams. Jog jūsų katė gyventų ilgai ir būtų sveika bei laiminga, būtina ją šerti kokybišku maistu.  

Dažniausiai įprastas kačių ėdalas, kurio galima rasti kiekvienoje maisto prekių parduotuvėje, atlieka tik kelias funkcijas: numalšina alkį ir palaiko gyvybę. Tačiau kokybiškesnis maistas užtikrins optimalią ir visavertę katės mitybą. Geresnės kokybės ėdalas yra geriau virškinamas, todėl maistinės medžiagos yra geriau pasisavinamos. Tuo tarpu prastos kokybės ėdalas turi sudedamųjų dalių, kurios nėra gerai virškinamos, o tai reiškia, kad jos nesuteikia jokios maistinės naudos jūsų augintiniui.

Aukštos kokybės maistas naminiams gyvūnams gaminamas iš jų mitybos racioną praturtinančių ingredientų. Kokybiškas kačių ėdalas pasižymi nerafinuotu, minimaliai apdorotu maistu, pavyzdžiui, jame galima rasti daržovių, nesmulkintų grūdų, sveikų riebalų ir baltymų. Tokio tipo maiste galima rasti ir natūralių papildų, tokių kaip omega-3 ir omega-6 riebalų rūgštys. Aukštesnės kokybės produktuose gyvūnams nėra sveikatai kenksmingų ingredientų, tokių kaip cheminių konservantų, dirbtinių dažiklių ir kvapiųjų medžiagų. Tokie ingredientai gali neigiamai paveikti bendrą jūsų augintinio sveikatą.

Kitaip nei žmonės, gyvūnai neturi galimybės valgyti skirtingą maistą kiekvieną dieną. Jie kasdien valgo tą patį maistą, todėl gali būti labiau veikiami įvairių cheminių medžiagų ir kenksmingų priedų, kurie yra jų ėdale. Jeigu norite to išvengti, prieš perkant maistą katei, įdėmiai skaitykite sudėtį. Sudedamosios dalys nurodytos ant pakuotės svorio mažėjimo tvarka, pirmieji 5 – 7 sąraše esantys elementai yra pagrindiniai maisto ingredientai, todėl į juos labiausiai vertėtų atkreipti dėmesį.

Vis dėlto, jeigu nesate tikri koks maistas jūsų augintiniui būtų saugus ir naudingas, pasikonsultuokite su veterinarijos gydytoju arba vaistininku.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių