Kokią stogo dangą pasirinkti?

Statant namą svarbios ir galutiniam rezultatui įtakos turi visos jo konstrukcijos dalys: pamatai, sienos, grindys, langai, durys. Iš visų šių statybinių elementų namo stogas – neabejotinai užima vieną svarbiausių pozicijų. Jo pasirinkimą dažnai lemia šie veiksniai: kaina, išvaizda, medžiagos. Paklausėme ekspertų, kuris stogas yra geriausias pasirinkimas, ar skardinė stogo danga, ar medinė?

Į ką atsižvelgti renkantis stogo dangą?

Istoriškai susiklostė, kad anksčiau konkrečios stogo dangos medžiagos pasirinkimą daugiausia lemdavo statybinių medžiagų pardavėjas, kuris ją labiausiai rekomendavo, plieninė stogo danga visuomet buvo populiari. Ne paslaptis, kad prekybininkas buvo suinteresuotas parduoti daugiausia pelno atnešusią stogo dangą, tačiau dabar yra kitaip, nes namo savininkas pradeda labiau pasitikėti statybininkais. Tačiau vėlgi, jie yra suinteresuoti pateikti greičiausias ir lengviausiai montuojamas medžiagas, ir jie linkę siūlyti medžiagas, kur gamintojas ar pardavėjas siūlo lanksčias pristatymo sąlygas ir konsultacijas vietoje. Todėl pastebime tendenciją, kad informacijos amžiuje sprendimas yra vartotojo rankose, kuris sprendžia kokią stogo dangą pasirinkti. Šiuo atveju ilgaamžiškumas, danga, teigiamos akustinės savybės, svarbiais kriterijais tapo ekologiškumas ir kaina. Beveik kiekvienas būsto savininkas pirmiausia atsakys, kad renkantis stogo dangą svarbiausia yra kaina. Bet ar tai tikrai svarbiausia? Palyginus stogo dangų kainas atskirai, kainų skirtumas tarp jų tikrai didžiulis. Tačiau tai dažna klaida. Tiesą sakant, visoje stogo konstrukcijoje danga sudaro apie 20-25% viso stogo. Todėl lyginant bendrą stogo kvadratinio metro kainą (įskaitant konstrukciją, šiltinimą, detalizavimą ir pan.), skirtumai tarp konkrečių dangų yra nedideli.

Suteikiama garantija dažniausiai ką nors pasako apie stogo dangos ilgaamžiškumą

Namo savininkas taip pat turi nuspręsti, kiek laiko jis nori, kad stogas tarnautų, plieninė stogo danga dažniausias ir patvariausias pasirinkimas. Matome daug pavyzdžių, kai seni asbestiniai stogai gali tarnauti nekeičiami 60–70 metų, tačiau dabartinis stogo eksploatavimo laikas yra apie 25 metai. Savo ruožtu gamintojai siūlo apie 30 metų garantija (priklausomai nuo specialių sąlygų). Kitas svarbus aspektas, į kurį reikia atkreipti dėmesį renkantis stogo dangą – įrengimo paprastumas. Be to, kad renkantis stogo dangą svarbu išsirinkti kokybišką prekę iš patikimo pardavėjo, ne mažiau svarbu ir tinkamas stogo dangos įrengimas, todėl renkantis meistrą visada nepamirškite pasitarti iš ankstesnių klientų, pamatysite, kaip meistrai įgyvendina savo klientų svajones.

Populiariausių stogo dangų savybės

Skardinė stogo danga šiuo metu yra itin populiari, tačiau seniau žmonės pasirinkdavo šiferinius stogus. Ši danga puikiai atrodo, yra gana greitai ir lengvai montuojama ir yra tokia pat patvari, kaip ir tikėtasi. Anksčiau naudotuose šiferio stoguose buvo aplinkai ir sveikatai kenksmingo asbesto, o dabar vykdomi projektai, kaip šį stogą pakeisti kuo mažiau kenksmingu. Vieną iš šiferio dangų trūkumų galima paminėti – šio stogo spalva labai greitai blunka, todėl norint, kad stogas atrodytų tikrai gerai, po kelerių metų jį tenka perdažyti; Plytelių dangos pilnai pritaikytos mūsų šalies oro sąlygoms ir yra patvarios. Net ir po daugelio metų tokio tipo stogas vis dar atrodo labai gražiai, o spalva neblunka. Bet reikia pripažinti, kad šių dažų kaina yra gana didelė, o stogo keitimui reikalinga profesionalo pagalba; Plieniniai stogai yra patys populiariausi. Taip yra todėl, kad tokio stogo įrengimas nereikalauja daug pastangų ir dažniausiai gali būti atliekamas savarankiškai (išskyrus atvejus, kai stogas yra netaisyklingos formos). Plieninė danga atrodo labai gražiai, atspari aplinkos poveikiui ir net po daugelio metų atrodo taip pat gerai, kaip pirmą kartą dangą įrengus.

Išsirinkite mėgstamiausią ir geriausią dangą sau ir savo namams, vidara.lt rasite skardinę stogo dangą, taip pat ir kitas dangas: betonines, keramikines čerpes, bei banguotus lakštus, taip pat ir stogo priedus.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių