• 9 gruodžio, 2021
|

Kultūrizmo ir fitneso čempionate – Klaipėdos rajono moterų triumfas

Laurus nuskynusios J. Talmontaitė, S. Sukurytė-Suščaja, S. Andraikėnė.

Gargždų kultūros centre praėjusį šeštadienį vykusiame atvirame Lietuvos kultūrizmo ir fitneso čempionate žiūrovų emocijas kaitino ištreniruoti kūnai. Į čempionatą atvyko ir sportininkai, ir jų palaikymo komandos iš visos Lietuvos.

Vyrams sunkiau pasiekti rezultatą

Čempionatą organizavo Gargžduose veikiantis kultūrizmo ir fitneso klubas „Viktorija“, Gargždų fitneso studija ir Lietuvos kultūrizmo ir fitneso federacija.

Atviras Lietuvos kultūrizmo ir fitneso čempionatas kasmet vyksta vis kitame Lietuvos mieste, o šiemet po ketverių metų pertraukos jau antrą kartą vyko Gargžduose. Varžybose sportininkai scenoje atliko sportines bei parodomąsias šou programas. Žiūrovai pasirodžiusiesiems negailėjo ovacijų.

Ypač gerai čempionate sekėsi Klaipėdos rajono sportininkėms. Moterų naujokių kategorijoje pirmąją vietą užėmė gargždiškio, sporto klubo „Viktorija“ savininko Viktoro Kuros auklėtinė Jolanta Talmontaitė, antrąją taip pat V. Kuros ugdytinė – doviliškė Sandra Suščaja. O trečiąją vietą pelnė gargždiškio Alekso Stankaus, Gargždų fitneso studijos įkūrėjo, auklėtinė Sandra Andraikėnė.

Bikini kategorijoje pirmąją ir antrąją vietas pelnė atitinkamai J. Talmontaitė ir S. Suščaja. Jaunių iki 18 metų kategorijoje pirmąją vietą iškovojo Maciuičiuose gyvenanti Alvadorija Mažeikytė, kuri mokosi vienuoliktoje Gargždų „Vaivorykštės“ klasėje.

„Labai gaila, tačiau vyrų varžybose gargždiškiai nedalyvavo. Moteriai yra lengviau užsiauginti raumenis, vyrui – sunkiau, tai yra ilgas procesas“, – pastebėjo viena iš čempionato rėmėjų, „GSport“ maisto papildų parduotuvės savininkė Giedrė Norvilė. Tą patį patvirtino fitneso studijos Gargžduose įkūrėjas A. Stankus: „Vyro raumenynas yra didesnis. Kad būtų atletinė forma, reikia mažiausiai 5–10 metų“, – patikino jis.

Svarbiausia – darbas ir mityba

Treneris A. Stankus akcentavo, jog vien tai, kad šis čempionatas Gargžduose įvyko, yra didžiulis laimėjimas, prie kurio ypač svaria dalimi prisidėjo V. Kura. „Reikėjo įdėti ne tik daug darbo, bet ir išspręsti finansinius klausimus, juk viskas kainuoja. Labai džiaugiuosi, kad aktyviai varžybose dalyvavo Gargždų moterys nuo 18 iki 60 metų. Net trijų vaikų mamos vizualiai nesiskiria nuo dvidešimtmečių. Visos šaunuolės“, – gyrė dalyves A. Stankus.

Anot trenerio V. Kuros, šios merginų iš Klaipėdos rajono pergalės yra atkaklaus darbo, ryžto rezultatas. „Nuo rudens iki pavasario paprastai yra auginamas raumenynas, o po to metamas riebalinis sluoksnis, kad visos formos išryškėtų. Viena iš svarbiausių dalių yra mityba. Jei ji nebus subalansuota ir tinkama, tai svorius gali kilnoti, kiek nori, rezultato nebus. Pergales čempionate nuskynusios merginos iš prigimties turi gerus duomenis, tačiau taip pat įdėjo daug pastangų, kad pasiektų savo tikslus“, – didžiuodamasis savo auklėtinėmis kalbėjo kultūrizmo ir fitneso puoselėtojas V. Kura.

Aidano VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių