Kuršaičių literatūriniai skaitymai

,,Kol gyvena lietuviškai kalbanti tauta, tol skambės Kuršaičių giminės vardas, “  –  tuo  buvo įsitikinęs garsus Lietuvos kalbininkas Juozas Balčikonis. Tad prasmingai tęsiasi filologinė veikla Dituvos Aleksandro Teodoro Kuršaičio pagrindinėje mokykloje.

Lietuvių k. mokytojui metodininkui Aleksui Bagdonavičiui inicijuojant mokyklos Baltojoje menėje vyko Kuršaičių literatūriniai skaitymai. Sulaukėme svečių iš Klaipėdos rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistės Sigitos Muravjovos, mokinių ir mokytojų iš   Kretingalės pagrindinės mokyklos bei iš Klaipėdos miesto: Martyno Mažvydo ir „Saulėtekio“ progimnazijų, „Ąžuolyno“ ir „Varpo“ gimnazijų, Karalienės Luizės jaunimo centro „Aušros“ teatro studijos. Taip pat ir mūsų mokykla tikrai turėjo ką parodyti! Šventę pradėjo 4 kl. mokinė Danielė Žutautaitė savos kompozicijos šokiu ,,Gyvybė“.

Skaitymų programa buvo įvairi. Skaitovai skaitė lietuvių autorių kūrinius, poetai ir prozininkai – savo kūrybą, o tiriamojo darbo autoriai lygino Jėzaus Kristaus ir Don Kichoto panašumus ir skirtumus.

Po literatūrinių skaitymų vyko nuoširdūs pokalbiai. Visi vienbalsiai  pritarė, kad renginys turėtų tapti tradiciniu, o skaitovai kitąmet mielai sugrįžtų. Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyviams ir juos ruošusiems mokytojams už tikrą šventę sielai.

Aleksas BAGDONAVIČIUS, lietuvių k. mokytojas metodininkas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių