Lauktas Gargžduose sakralinės muzikos koncertas

Autorės nuotr.: „Stabat Mater“ atlikėjai: dirigentas Ch. Frattima, solistės M. Hayashi (kontraltas), B. Guðjónsdóttir (sopranas).

Išgirdę skelbimą bažnyčioje, perskaitę „Bangoje“, kad Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje po vakaro pamaldų bus muzikinis renginys-koncertas, nekant­riai laukėme birželio 10-osios penktadienio vakaro. Į šv. Mišias ir į koncertą žmonių susirinko itin gausiai.


Šventovės šeimininkas, parapijos klebonas kan. Jonas Paulauskas pasidžiaugė, kad bažnyčioje skambės ypatinga muzika – sakralinė kantata „Stabat Mater“. Kunigas Mindaugas pristatė koncerto atlikėjus, tarptautinio lygio muzikantus: Panevėžio muzikinio teatro kameratai dirigavo Christianas Frattima, kuris gerai kalba lietuviškai, yra dirbęs Klaipėdos muzikinio teatro dirigentu, šiuo metu – pirmos ir vienintelės italų baroko operos kompanijos muzikos vadovas. Solistės Bryndis Guojonsdottir (Ispanija), Mae Hayashi (Japonija) žiūrovus sužavėjo savo balsų diapazonais, išskirtine dainavimo maniera. Daugiau nei dvi valandas susikaupę susirinkusieji atidžiai klausėmės ir nesinorėjo, kad šis renginys baigtųsi. Jis tikrai suvirpino mūsų širdies gelmes. Ir, kaip sakė kunigas Mindaugas, tokio prasmingo ir aukšto lygio koncerto Gargžduose nebuvo gal jau dešimt metų. Po koncerto atlikėjams ilgais plojimais, gėlių žiedais dėkojo klausytojai, Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas svečiams įteikė Gargždus primenančių suvenyrų.
Gargždiškiams ir aplinkiniams gyventojams tai buvo lauktas renginys. Žymūs atlikėjai čia atvyksta nedažnai. Renginio iniciatorius Tarybos narys Vaclovas Macijauskas dėkojo Klaipėdos rajono savivaldybei už paramą, taip pat tiek jis, tiek patys atlikėjai dėkojo parapijos klebonui kan. J. Paulauskui už sudarytas palankias sąlygas koncertui.
Mes, parapijiečiai, džiaugiamės, kad Gargždų Šv. arkangelo bažnyčia yra svarbus žmonių susibūrimo centras visomis progomis, miesto architektūrinis akcentas, gražiai matomas atvažiuojant jau nuo Gargždų piliakalnio ne tik dieną, bet ir rudens vakarą bei naktį. Bažnyčia yra apšviesta, gausiai lankoma gargždiškių, atvykstančių turistų, svečių, turi gerą akustiką, gausų, daugeliui gerai žinomą bažnyčios chorą, vadovaujamą ilgamečio, turinčio specialų muzikinį išsilavinimą vargonininko Petro Katauskio.
Širdingai dėkojame rajono Savivaldybės tarybai, merui už visokeriopą paramą bažnyčios pastato puoselėjimui. Dėkojame, kad ir minėtas renginys vyko rajono Tarybos geranoriško dėmesio dėka gyventojų reikmėms. „Muzika – tai Dievo pasiuntinys, atsiųstas judinti švelniausias ir geriausias mūsų sielos stygas, raminti širdis, suvargusias gyvenimo rūpesčiuose, guiti iš jų melus, nedorybes, pavydus, neapykantas“, – kokie taiklūs ir tinkami pamąstymams yra šie žymaus kompozitoriaus ir dailininko M. K. Čiurlionio žodžiai.


Kazimiera SIPIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių