Ledo ritulio gargždiškių treniruotė – su riedučiais

Ledo ritulio treniruotė sudomino gargždiškius. Dalis važinėdami riedučiais išbandė atitinkamus pratimus, o dalis atėjo tiesiog susipažinti su šia sporto šaka, sužinoti informaciją iš trenerių.

Kad Gargždams reikia baseino, dauguma pritaria vienbalsiai. Tačiau dėl ledo arenos nuomonės išsiskiria. Vis dėlto Klaipėdos ledo ritulio mokyklos „Skatas“ vadovas, taip pat Gargždų „Ledžingos“ žaidėjas Eduardas Pavliukovas neabejoja, kad investicijos į sporto infrastruktūrą visada atsiperka. Juolab kad Gargžduose neseniai vyko parodomoji ledo ritulio treniruotė ir į ją susirinko nemažai jaunųjų gargždiškių. Dalis jų jau apsisprendė lankyti užsiėmimus uostamiestyje.


Siekia populiarinti
Parodomąją ledo ritulio treniruotę surengęs E. Pavliukovas „Bangą“ informavo, kad Klaipėdos ledo ritulio mokykla „Skatas“ įgyvendiną projektą „Ant ledo ir už jo ribų – kartu!“. Tai fizinio aktyvumo skatinimo ir sveikos gyvensenos įgūdžių ugdymo projektas Klaipėdos apskrities šeimoms nukreiptas į rekreacinio ledo ritulio populiarinimą. Projektas finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis.
„Siekiame skatinti Klaipėdos apskrities šeimų fizinį aktyvumą, užimtumą, bendruomeniškumą. Ledo ritulys – dinamiškas ir intelektualus sportas, jungiantis fizinį aktyvumą, žaidimą, komandinį darbą, gali būti žaidžiamas ne tik profesionalų lygmenyje, bet ir tapti puikia rekreacine galimybe, prieinama platesnei visuomenei. Tačiau Klaipėdos apskrityje dėl mažo „matomumo“ ir nepakankamai išplėtotos infrastruktūros šis sportas vertinamas kaip rizikingas, brangus, reikalaujantis daug investicijų. Siekiame ledo ritulio specifiką atskleisti ir „už ledo ribų“, todėl pirmąją parodomąją treniruotę surengėme Gargžduose, prie „Skate“ parko, esančio šalia „Kranto“ mokyklos“, – pasakojo E. Pavliukovas.


Važinėja uostamiestin
Į renginį, tarpininkaujant Klaipėdos rajono savivaldybei ir Gargždų seniūnei, buvo pakviesti gargždiškiai: tiek vaikai, tiek suaugusieji. Renginyje dalyvavo 34 asmenys. „Skato“ mokyklos treneriai parodė riedučių pratimus, taip pat ledo ritulio žaidimo elementus. Dalyviams buvo išdalintas ledo ritulio inventorius: riedučiai, lazdos, kamuoliukai. Dalyviai galėjo įsitraukti į smagias veiklas arba tiesiog stebėti pratimus ir konsultuotis su treneriais dėl galimybės sportuoti ateityje. Tokios parodomosios treniruotės numatomos ir Kretingoje, Skuode, Šilutėje.
Pats Klaipėdos rajone gyvenantis E. Pavliukovas akcentavo, jog ši sporto šaka labai užgrūdina, stiprina žmogų fiziškai. Vaikams labai sparčiai vystosi ir socializacijos įgūdžiai, nes tai komandinis žaidimas. „Klaipėdos rajonas didelis, tad čia įrengti ledo areną, manau, taip pat verta. Kai vyksta Žemaitijos ledo ritulio čempionatas, tai pasirodo mėgėjų komandos tiek iš Gargždų, tiek Šilutės, Plungės, Kretingos, Klaipėdoje yra 3–5 komandos. Ledo ritulys vis populiarėja, ypač kai Lietuvos rinktinė pagerino rezultatus“, – neabejoja pašnekovas. Jis prisimena, kuomet prieš 16 metų pradėjo treniruoti vaikus, jų buvo 16–17. O dabar uostamiestyje yra trys ledo ritulio mokyklos, lanko 300 vaikų.
„Rajone yra labai daug vaikų, kurie treniruojasi ant Klaipėdos „Akropolio“ ledo. Tad jei tik Gargžduose atsirastų ledo arena, ji tikrai nebūtų tuščia“, – neabejoja ir verslininkas, Gargždų „Ledžingos“ prezidentas Jonas Blagnys.

Agnė ADOMAITĖ
Asm. albumo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių