Lietuvos valstybės atkūrimo diena paminėta karatė turnyru „Vasario 16-osios Klaipėdos rajono MERO TAURĖ 2024“

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos progai paminėti vasario 16 dieną Gargžduose vyko Sendvario seniūnijos Slengių kaimo klubo „Karate visiems“ ir „Lietuvos Shindokai – kan karate federacijos“  turnyras „Vasario 16-osios Klaipėdos rajono MERO TAURĖ 2024“.

Turnyre sportininkai varžėsi Kumite (kovų) arba V.U.R.I. (vaikų universaliose rato imtynėse) rungtyse.  Turnyras subūrė didelį sportininkų būrį iš visos Lietuvos: Kauno, Klaipėdos miestų ir rajonų. Daugiausia dalyvių į turnyrą pritraukė „Karate visiems“, „Tora“, „Tigras“, „Grifas“ klubai. Turnyre dalyvavo 140 sportininkų, jauniausiam sportininkui buvo 4 metai.
Varžybų atidarymą pradėjo klubo „Karate visiems“ vadovas ir organizatorius Dalius Židonis, kuris visus dalyvius ir žiūrovus pakvietė atidarymą pasitikti Lietuvos himnu, kurį sugiedojo Edita Bodrovaitė-Rukienė.

Varžybas pagerbė atvykęs Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas savo kalba pasveikindamas sportininkus, jų šeimas, taip pat organizatorius, trenerius bei teisėjus su Lietuvos nepriklausomybės diena. Palinkėjo sportininkams, kad savo darbais, savo sportiniais pasiekimais garsintų savo šalį, mylėtų, gerbtų ir būtų pasiruošę ją ginti. Taip pat gerb. meras padėkojo, kad turnyro organizatoriai pasirinko organizuoti turnyrą Klaipėdos rajone, Gargžduose.

Varžybos startavo nuo pačių vyriausių kovų, t.y Kumite, rungtimi. Šioje rungtyje Klaipėdos rajono klubas „Karate visiems“ džiaugėsi visų savo klubo narių pergale prieš kitų klubų atstovus.  Po Kumite rungties sekė imtynių, t. y. V.U.R.I., rungtis, kurią galėjo išbandyti net patys jauniausi varžovai. V.U.R.I. rungtyje Slengių klubui sekėsi taip pat labai gerai.

Galiausiai, suskaičiavus sportininkų pasiekimus, komandinėse įskaitose garbingą pirmąją vietą iškovojo Klaipėdos rajono Slengių klubas „Karate visiems“, antras liko Kauno klubas „Tora“, o trečioji  vieta atiteko klaipėdiečių klubui „Tigras“.

Varžybose netrūko teigiamų emocijų. Vaikai palaikė vienas kitą skandavimais bei plojimais – emocijų netrūko ir tėvams bei žiūrovams. Turnyro organizatoriai viliasi, kad turnyras ne tik motyvuos vaikus toliau judėti į priekį, bet padės ugdyti kovotojų charakterį ir siekti gyvenime užsibrėžtų tikslų.

Dalius ŽIDONIS

„Karate visiems“ vadovas

Asmeninio archyvo nuotr.


*Shindokai-kan yra kovos menų triatlonas. Tai kovos menas, kuriame vyksta imtynių, pilno kontakto KUMITE pagal karatė bei kikbokso taisykles kovos.
Daliaus Židonio 4DAN vadovaujamas klubas „Karatė visiems“ Slengiuose atstovauja „Goju-ryu“ bei „Shindokai-kan“  karatė bei priklauso penkioms karatė federacijoms: dvi iš jų pasaulinės „Goju-ryu Kyokai“ bei „GKC Global“, kuriai yra paskirtas būti Shibucho Lietuvai. Iš to kilęs ir klubo pavadinimas „Karatė visiems“, kuriame ne tik mokoma realios savigynos, bet yra daugybė skirtingų kovinių sporto krypčių: kata, pilnas ir nepilnas kontaktas, kikboksas, imtynės, bet, svarbiausia, ugdomas kovotojo charakteris ir požiūris, kad karatė yra lyderių mokykla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių