LP EXPRESS kviečia gyventojus nuspręsti, kokie simboliai įkūnija 8 Lietuvos miestus

Kiekvienas Lietuvos miestas turi savitą, tik jiems būdingą veidą bei unikalią dvasią. Todėl LP EXPRESS paštomatų tinklas šįmet ir toliau tęsia milžiniško susidomėjimo sulaukusią Miesto simbolių akciją. Gyventojų išrinktus simbolius gatvės menininkai vėliau pavers šiuolaikiniais meno kūriniais, kurie papuoš pasirinktus miestų LP EXPRESS paštomatus.

Šį sykį išrinkti šiuolaikinius simbolius gyventojai yra kviečiami 8 miestams – Biržams, Druskininkams, Gargždams, Kėdainiams, Radviliškiui, Tauragei, Telšiams ir Ukmergei.

Pasiūlyti naują simbolį ar balsuoti už jau pasiūlytą, galima adresu www.post.lt/miesto-simbolis . Per vieną dieną vienas žmogus gali balsuoti ne daugiau 10 kartų. Balsuojantieji rezultatus matys iškart, o siūlantys savo variantą, jį pamatys kiek vėliau, kai naują žodį ar frazę dar patikrins sistema. 

Balsuoti ar siūlyti savo miesto simbolius kviečiame iki šių metų birželio 20 d.  Daugiausiai balsų surinkusius simbolius, kaip ir ankstesniais metais, iliustruos dizaino studijos „Gyva grafika“ menininkai, o jų kūriniai papuoš daugumą mieste esančių LP EXPRESS paštomatų. 

„Praėjusiais metais, savo dešimtmečio proga, LP EXPRESS meno kūriniais papuošė dešimtyje didžiausių šalies miestų esančių paštomatų. Renkant simbolius buvo atiduota kone 80 tūkstančių balsų, pasiūlyta virš pusės tūkstančio miestus apibūdinančių žodžių ir frazių. Matydami žmonių neabejingumą ir didžiulį įsitraukimą, šią iniciatyvą nusprendėme tęsti ir šįmet padovanoti stilizuotus simbolius dar 8 Lietuvos miestams. LP EXPRESS paštomatai yra neatsiejama viešųjų erdvių dalis, todėl ir šįmet tikimės miestų bendruomenių aktyvumo balsuojant ir nulemiant kokie simboliai ant jų puikuosis“, – sako Deimantė Žebrauskaitė, Lietuvos pašto Komunikacijos departamento vadovė.

Žygimantas Amelynas, vienas iš „Gyva Grafika“ dailininkų, teigė, kad jam Miesto simbolių projektas yra labai įdomus – piešiniai ant netikėtų paviršių, tokių kaip paštomatai, suteikia nestandartinės nuotaikos bei transformuoja jau akiai tapusias įprastas erdves. 

„Žmogus tarsi pažadinamas iš jam įprasto maršruto ir jam pasakoma – „ei, tavo miestas gyvas, jis keičiasi“, – sako menininkas ir priduria, kad didžiausiu iššūkiu tampa kūrybiškas ir nebanalus gyventojų išrinktų simbolių atvaizdavimas. 

Šiuo metu ant LP EXPRESS paštomatų dešimtyje didžiausių šalies miestų galima aptikti šiuos gyventojų išrinktus simbolius: Klaipėdoje – „Švyturys“, Vilniuje – „Oro balionas“, Mažeikiuose – „Gatvės gimnastika“, Šiauliuose – „Auksinis berniukas“, Alytuje – „Voverytė“, Marijampolėje – „Kačių kiemelis“, Kaune – „Funikulierius“, Jonavoje – „Joninės“, Utenoje – „Beisbolas“, Panevėžyje – „Senvagė“.

Šiuo metu LP EXPRESS tinklą sudaro 354 paštomatai, kuriuos galima rasti daugiau nei 100 gyvenviečių visoje Lietuvoje. Beveik 98 proc. siuntų gavėjams yra pristatomos jau kitą darbo dieną.

2022 m. LP EXPRESS pagal tinklo plėtrą užėmė pirmąją vietą visoje šalies paštomatų rinkoje.

Apie Lietuvos paštą:

Lietuvos paštas yra didžiausias pašto ir siuntų paslaugų teikėjas šalyje. Jis valdo 171 pašto skyrių ir 354 paštomatus turintį LP EXPRESS tinklą. Daugiau negu 17 tūkstančių kaimiškų vietovių Lietuvos pašto paslaugas gyventojams teikia 550 mobiliųjų  laiškininkų. Bendrovės vizija – būti regioną su pasauliu jungiančiu patikimiausiu siuntų pristatymo tinklu.

Pranešimas spaudai

1 Komentaras

  • Gargždų ,, Bangos” komanda yra vienas ryškiausių Gargždų simbolių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių