Medalius pranoksta „Gargždės“ darna

Klegančios, besišypsančios ir gyvenimu besidžiaugiančios moterys – tokios yra linijinių šokių klubo „Gargždė“ narės. Jos didžiuojasi ne pasiekimais, nors jų turi ne vieną, o nutiestais draugystės tiltais. Anot jų, joks medalis nėra tiek vertas, kiek jų darna, tarpusavio ryšys.

Amžius – nesvarbus

„Gargždės“ kolektyvas gyvuoja jau 8 metus. Jam vadovaujanti Giedrė Malūnavičienė akcentavo, kad čia gali šokti kiekvienas, ypatingų gebėjimų nereikia, svarbiausia – noras. „Linijinius šokius sugalvojo amerikiečiai, mat niekam ne paslaptis, kad jie mėgsta patinginiauti. Vyravo kantri stilius. Tačiau, kai linijiniai šokiai atkeliavo į Europą, tapo sudėtingesni, dabar yra ir valso, ir džaivo, čia čia čia šokių elementų“, – pasakojo G. Malūnavičienė.

Linijinių šokių kolektyvą lanko įvairaus amžiaus moterys – metai visiškai nesvarbūs: „Žingsnelius perpranta tiek mažamečiai vaikai, tiek senjorai. Kol paeina kojomis, tol ir galima šokti.“

Susitinka po repeticijų

Yra moterų, kurios „Gargždės“ kolektyvą lanko nuo pat jo atsiradimo. Tiek Loreta Pakalniškienė, tiek Vilma Galdikienė teigė net nepastebėjusios, kaip greitai praskriejo 8 metai: „Tai labai puikus kolektyvas, užsiėmimuose visada vyrauja teigiama atmosfera. O vadovė Giedrė yra mūsų mama, ji – pati geriausia.“ V. Galdikienė dirba Gargždų ligoninėje, yra viena iš gydomojo masažo specialisčių, tad pavargsta fiziškai, papildomai judėti lyg ir turėtų nesinorėti. „Tačiau vos tik čia ateinu – pailsiu, labai atsipalaiduoju“, – kalbėjo V. Galdikienė. Prie „Gargždės“ noriai jungiasi ir naujokės. „Jau metus lankome ir esame patenkintos“, – sakė linijiniams šokiams neabejingos Jolanta Griušienė ir Gintarė Budvytienė.

Kai „Bangos“ korespondentė „Gargždės“ narių paklausė, koks jų didžiausias pasiekimas, jos nepuolė vardyti savo laimėtų medalių. „Pats didžiausias laimėjimas – darnus kolektyvas“, – akcentavo Vilma Tirevičienė. Ji džiaugėsi, kad kolektyvas bendrauja ne tik per repeticijas. Pavyzdžiui, praėjusiais metais visas kolektyvas su specialiai sukurtu šokiu atvažiavo į jos jubiliejaus šventę. „Tai buvo didžiulis siurprizas, bet labai malonus“, – prisiminė V. Tirevičienė.

Konkursuose skina pergales

„Gargždė“ dalyvauja įvairiose miesto šventėse ir į šokius stengiasi įtraukti kuo daugiau žiūrovų. Savo energija jos džiugino ir Estijos publiką, kur siekė rekordo – daugiausia šokančių žmonių vienoje linijoje. Dalyvavo ir Gargždų miesto gimtadienio šventėje, neseniai buvo Šalpėnuose, greitai važiuos į Salantus ir t. t. Ne pirmą kartą yra kviečiamos ir į Klaipėdos Jūros šventę. „Su malonumu dalyvaujame ir Palangos „Draugystės tilto“ renginyje. Per metus mokomės vienodų šokių, po to visi kolektyvai iš įvairiausių miestų suvažiuoja į Palangos kurortą ir J. Basanavičiaus gatvę užtvindo šokio žingsneliais.

Dalyvavimas konkursuose nėra privalomas. Tai mėgėjų kolektyvas, nesilygiuojame į profesionalus. Tačiau, kai yra norinčių, visada dalyvaujame. Visai neseniai Vilniuje surengtame linijinių šokių konkurse, solo pasirodymuose mūsų Eglė Mizarė iškovojo sidabro medalį, o Šiauliuose ji buvo apdovanota jau aukso medaliu. Labai gerai pasirodė ir V. Tirevičienė, ji pelnė bronzą. Pergalių iškovojome ir Palangoje. Čia jau V. Tirevičienė pelnė sidabro medalį, o E. Mizarė – bronzos. Apsikeitė vietomis“, – ugdytinių pasiekimais džiaugėsi G. Malūnavičienė. Abi minėtos prizininkės patikino, kad konkursuose nebuvo lengva. Paklausta, ar daug tenka repetuoti ir namuose, E. Mizarė šypsodamasi atsakė: „Kone iki pamėlynavimo.“ Visas „Gargždės“ kolektyvas užėmė penktą vietą bendroje Palangoje vykusio konkurso įskaitoje.

Pomėgį remia vyrai

Moterų pomėgį šokti palaiko šeimos. „Vyrai nepriekaištauja, jau priprato. Dabar jie žiūri Pasaulio futbolo čempionatą, o mes toliau šokame. Jie yra mūsų rėmėjai, juk visur dalyvaujame, reikia finansinių resursų“, – nuotaikingai klegėdamos sakė „Gargždės“ narės. Jos pasakojo, kad savo aprangą kuria pačios: bendrai perka medžiagą, o po to siuvasi sijonus, palaidines.

Paklaustos ypač moterims aktualaus klausimo, ar šokant krenta nereikalingi kilogramai, atsakė: „Ne, tačiau jei tik nešokame, svoris pradeda augti. Ateiname ne kalorijų deginti, bet gauti energijos užtaiso, kurio mums pakanka iki kitos repeticijos.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių