• 5 gruodžio, 2021
|

„Minijos“ moksleiviai grįžo į savo valgyklą

Renovuojama Gargždų „Minijos“ progimnazija švenčia pirmąsias įkurtuves. Nuo pirmadienio mokykloje pradėjo veikti valgykla. Į ją pietauti sugrįžo apie 500 pradinukų ir įstaigos personalas. Du pirmuosius mokslo metų mėnesius dauguma vaikų pietavo iš namų atsineštu daviniu.

Valgyklos pertvarka ir naujausia įranga kainavo 396 tūkst. Lt.

Atnaujino maksimaliai

„Minijos“ progimnazijos valgyklą atidaryti planuota dar spalį, tačiau dėl techninių nesklandumų įkurtuves teko nukelti mėnesiui. Mokyklos direktoriaus pavaduotoja ūkio reikalams Daiva Lažinskienė patikino, kad atidarymo terminui nenusižengta sukalbamų rangovų ir uolaus personalo dėka. Įranga į valgyklą buvo vežama savaitgalį ir kone naktimis, darbuotojos pačios kuopė patalpas.

Įrangai atnaujinti „Minijai“ buvo numatyta 84 tūkst. Lt. Įrengtos atskiros zonos mėsai, daržovėms bei kitiems produktams, taip pat sandėliavimo ir gaminimo patalpos. Vaikai maistą renkasi prie savitarnos linijos – tai „Minijoje“ naujovė. Kai kuriuos įrenginius dar planuojama įsigyti.

Atliekant rangos darbus buvo padidintos patalpos valgytojams – jų nuo šiol telpa bent pusšimčiu daugiau. Taip pat paaukota dalis technologijų užsiėmimų kabinetų. Jų vietoje valgyklai įrengtos gamybos ir sandėliavimo patalpos.

Rangos darbus valgykloje dalijosi UAB „Kvėdarsta“ ir UAB „Gargždų rangos darbai“.

Kol kas – chaosas

Progimnazijos direktorius Antanas Jacikas neslėpė, kad pirmosiomis dienomis valgykloje vyksta sumaištis. Vis dar ieškoma, kaip patogiausia rikiuoti valgančiųjų eilę, kada atvesti pietauti klases.

Valgyklos vedėja Dainora Toleikienė viliasi, kad chaosas greit baigsis. „Kol kas baisu, nes ir vaikai nemoka elgtis pagal naują aptarnavimo tvarką, ir mums sudėtinga. Juolab kad esame tik keturios darbuotojos. Dvi „paskolinome“ „Kranto“ pagrindinei mokyklai, kur pamokos vyksta dviem pamainomis“, – priminė D. Toleikienė.

Valgyklos darbuotojoms dabar talkininkauja techninis mokyklos personalas. Patiekalų asortimentu valgantieji nesiskundžia, o jį ateityje žadama plėsti.

Jos, beje, mokosi greta esančiame pradinių klasių korpuse. „Priprasime. Svarbiausia, kad vaikai vėl gauna šiltą maistą. Nuo rugsėjo mėnesio jie valgydavo tai, ką įdėdavo tėvai, klasėse virdavosi arbatą. Dalis po pamokų eidavo pietauti į „Vaivorykštės“ gimnaziją, tačiau ten maitinimas specialiai buvo organizuojamas tik nemokamą maitinimą gaunantiems mūsų vaikams“, – teigė direktorius.

Kol valgyklos tvarka chaotiška, kenčia pradinukų pamokų grafikas. Pradinių klasių mokytoja Lina Strumylienė apgailestavo, kad antradienį vaikai valgykloje sugaišo visą pamoką. „Išleidau dviem minutėmis anksčiau, bet mano vaikai atbėgo paskutiniai. Pasirodo, kad kitos mokytojos klases į valgyklą išleido dar anksčiau“, – pasakojo pedagogė.

Renovacija įsisiūbuoja

Antradienį mokyklos renovacijos darbus tradiciškai apžiūrėjo rangovų bei Savivaldybės specialistų komisija. Anot UAB „Kvėdarsta“ statybos vadovo Felikso Beržinio, pastato fasadas bus dengiamas atšalus orams. Pasiteiravus, ar verti dėmesio gyventojų nuogąstavimai, jog baltos spalvos fasadų plokštės nepraktiškos, rangovų atstovas teigė: „Tai ne mūsų, o projektuotojų ir užsakovų pasirinkimas. Plokštės gamintos iš eternito ir nėra pats pigiausias pasirinkimas. Jos pagamintos cemento pagrindu, todėl neturėtų deformuotis. Gamintojai nurodo 20–25 m. garantiją. Kita vertus, negalime už tai atsakyti – prieš 20 metų tokių plokščių dar nebuvo“, – pasvarstė F. Beržinis.

Šiuo metu rangovai beveik baigė įrengti sporto salės grindis. Visus darbus šioje patalpoje tikimasi baigti iki Naujųjų. Darbai salėje buvo viena iš priežasčių, dėl ko renovuojamoje mokykloje teko įjungti šildymą. Esą technologija neleidžia dėti medinių grindų ant neišdžiūvusio betono. Šildymo sezonui „Minijoje“ per praėjusį Tarybos posėdį pritarė ir rajono politikai.

UAB „Gargždų rangos darbai“ vadovas Artūras Uosis teigė, kad palaikant temperatūrą darbai sklandžiau eisis ir renovuojamose klasėse. „Jei viskas vyks sklandžiai, mokyklos renovaciją turėtume baigti trimis mėnesiai anksčiau – pavasarį“, – viltingai kalbėjo A. Uosis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių