• 24 gegužės, 2022
|

NKC plečia vakcinacijos apimtis – kviečia skiepytis gyventojus bei įmones

Gruodžio 28 d. įsigaliojus naujoms Galimybių paso taisyklėms ir siekiant užtikrinti didesnį bei patogesnį vakcinacijos nuo koronaviruso (COVID-19) prieinamumą Lietuvoje, Nacionalinis kraujo centras (NKC) ne tik plečia vakcinacijos apimtis įrengdamas naujas skiepijimo vietas, bet ir jose dirbti nukreipdamas daugiau profesionalų. Taip pat atkreipiamas dėmesys, kad Galimybių pasas išduodamas iškart po sustiprinančiosios vakcinos dozės. 

Viena naujausių tokių vietų duris atvers jau sausį laikinojoje sostinėje Kaune, Vytauto pr. 13, kur sveikatos priežiūros profesionalai ne tik skiepys, bet ir atsakys į rūpimus klausimus. Apie tikslią datą NKC žada informuoti artimiausiu metu.

NKC skiepija kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ sukurta vakcina „Comirnaty“, kuria vakcinuotis gali visi suaugusieji ir vaikai nuo 12 metų. Atvykstant skiepytis, nebūtina išankstinė registracija, o su savimi reikia turėti tik asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.  

NKC direktoriaus Daumanto Gutausko teigimu, taip pat kalbamasi su nekilnojamo turto objektų savininkais didžiuosiuose miestuose dėl galimybių įrengti dar daugiau naujų vakcinacijos vietų. 

„Siekdami užtikrinti kuo sklandesnę vakcinacijos eigą šalyje ir padėti norintiems paprasčiau ir greičiau pasiskiepyti nuo šio klastingo viruso, stipriname savo padalinių veiklą. Šiandien įsigaliojantys nauji reikalavimai dėl Galimybių paso taikymo neturėtų sukelti didelių nepatogumų, jei gyventojai, įmonės bei jų darbuotojai pasinaudos mūsų kvietimu saugiai ir greitai pasiskiepyti NKC padaliniuose bei specialiai įrengtose vietose“, ‒ sako D. Gutauskas.

Jis taip pat primena, kad NKC skiepija ne tik gyventojus be išankstinės registracijos, bet ir įmonių darbuotojus. Iš anksto susitarus mobiliosios komandos atvyksta vakcinuoti į įmonių patalpas. Tad gyventojai ir verslas kviečiami būti aktyviais bei pasiskiepyti kuo greičiau, siekiant išvengti galimų nesklandumų.  

Ši iniciatyva įgyvendinama bendraujant su LR Vyriausybės kanceliarija ir Sveikatos apsaugos ministerija. 

Šiuo metu NKC vakcinaciją nuo koronaviruso atlieka šiuose stacionariuose punktuose:

Daugiau informacijos ‒ NKC interneto svetainėje.

NKC informacija 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių