Norintiesiems nemokamo antikūnų testo – sąlyga

Nuo gruodžio 1 d. įsigaliojo Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengta tvarka dėl nemokamo antikūnų tyrimo. Gargžduose atlikti tyrimą galima Gargždų PSPC Gargždų šeimos medicinos klinikoje, užsiregistravus klinikos registratūroje.

Gargždų pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausiasis gydytojas Petras Serapinas informavo, kad nemokamą antikūnų testą gali gauti pasiskiepiję viena doze „COVID-19 Vaccine Janssen“ arba dviejomis „Comirnaty“, „Spikevax“, „Vaxzevria“ dozėmis, tačiau ne anksčiau kaip po 120 dienų.

ATNAUJINTA: Plečiamos asmenų grupės, galinčios nemokamai išsitirti COVID-19 antikūnus. Nuo gruodžio 17 dienos vienas nemokamas kiekybinis ar pusiau kiekybinis serologinis tyrimas atliekamas ir asmenims, kurie persirgo COVID-19 liga ir buvo vakcinuoti viena „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „Vaxzevria“ vakcinos doze ne anksčiau kaip po 120 dienų nuo vakcinos suleidimo.

Norėdami skiepytis trečiąja doze asmenys gali atlikti nemokamą testą ir skiepytis arba ne nepriklausomai nuo rezultato. Tyrimą galima atlikti Gargždų šeimos medicinos klinikoje. Vyr. gydytojas minėjo, kad paslaugos perkamos iš laboratorijos, o klinikoje imamas kraujas ir teikiamas atsakymas. Užsiregistruoti galima klinikos registratūroje. „Testavimo apimtys padidėjo. Kol buvo tik mokami testai, buvo galima pasidaryti beveik tą pačią dieną, ‒ teigė P. Serapinas. ‒ O dabar, šią savaitę, registruojame jau kitai savaitei. Daug norinčiųjų pasidaryti nemokamą antikūnų testą. Tyrimui užsiregistruoja apie 25 asmenis per dieną.“

Mokamas antikūnų tyrimas Gargždų PSPC kainuoja 20 Eur.

SAM parengė dažniausiai užduodamus klausimus apie nemokamą antikūnų tyrimą.

Kam atliekami nemokami antikūnų tyrimai?

Vieną kartą nemokamas kiekybinis ar pusiau kiekybinis serologinis tyrimas ir toliau bus atliekamas asmenims, vakcinuotiems pagal pilną vakcinacijos schemą, kurie dar nėra paskiepyti sustiprinančiąja „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos doze ar nėra sirgę COVID-19 (neturi diagnozės, patvirtintos teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu). Serologinis tyrimas atliekamas ne anksčiau kaip po 120 dienų nuo vakcinos suleidimo.

Asmuo, pasiskiepijęs pagal pilną vakcinacijos schemą yra asmuo, pasiskiepiję dviem vakcinos dozėmis, jeigu skiepijosi „Comirnaty“, „Spikevax“, „Vaxzevria“ vakcinomis arba viena „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos doze. 

Taip pat nemokami kiekybiniai ar pusiau kiekybiniai tyrimai atliekami vaikams nuo 12 iki 16 m. (nepriklausomai nuo to, ar jie buvo vakcinuoti ir ar sirgo COVID-19 liga ne dažniau kaip kas 30 dienų).

Pasiskiepijau sustiprinančiąja COVID-19 vakcina. Ar galiu nemokamai atlikti antikūnų tyrimą?

Asmenims, kurie yra pasiskiepiję pagal pilną vakcinacijos schemą ir sustiprinančiąja „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos doze nemokamas antikūnų tyrimas neatliekamas.

Kur galiu nemokamai atlikti antikūnų tyrimą?

Nuolat atnaujinamą šių įstaigų sąrašą galima rasti SAM svetainėje (www.sam.lrv.lt, pasirinkus skiltį Svarbiausia informacija apie COVID-19, tuomet – Informacija visuomenei, randama nuoroda Mobilieji punktai, karščiavimo klinikos ir laboratorijos ir pasirinkus Laboratorijos, atliekančios nemokamus antikūnų tyrimus).

Kokia nauda, jeigu pasidarysiu antikūnų tyrimą?

Asmuo turės informaciją apie jam po vakcinacijos susidariusius SARS-CoV-2 antikūnus ir galės priimti sprendimą dėl skiepijimosi sustiprinančiąja vakcinos doze.

Parengė Monika CALZONAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių