• 13 rugpjūčio, 2022
|

Palaimintos duonos kepalėliai – į tikinčiųjų namus

Asociatyvi nuotr.

Šv. Agotos dieną, po pamaldų Priekulės Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje, „Carito“ savanoriai 55 garbaus amžiaus vienišus parapijos senjorus pradžiugins pašventintos, palaimintos duonos kepalėliais.
„Tai simbolinė dovana tikintiesiems, negalėjusiems atvykti į Mišias – kvietimas bendrai maldai“, – kalbėjo antrus metus akciją inicijavusi vadovė Violeta Riaukienė.


Pernai šv. Agotos dieną priekuliškiai karitiečiai taip pat suteikė džiaugsmo atskirtį patiriantiems senyviems parapijos žmonėms. Nuo seno buvo tikima, kad šv. Agotos duona apsaugo nuo visokių negandų – gaisrų, vagysčių, ligų.
„Pagyvenusiems, vienišiems, negalintiems ateiti į bažnyčią parapijiečiams ir šiemet pristatysime pašventintos gardžios naminės duonos kepalėlius į namus, – sakė Priekulės parapijos „Carito“ vadovė V. Riaukienė. – Tai ne tik kvietimas bendrai maldai, bet ir palinkėjimas, kad netrūktų duonos kasdieninės.“
Šios simbolinės dovanos buvo nupirktos iš aukų, surinktų akcijos „Gerumas mus vienija“ metu Priekulėje. Likusias lėšas panaudos kitiems gailestingumo darbams, kuriuos planuoja entuziastingi savanoriai. „Per panašias akcijas sužinome apie vienišus, atskirtyje esančius žmones, kuriems reikia ne tik materialinės pagalbos“, – kalbėjo V. Riaukienė.


Virginija AUKŠTUOLYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių