• 20 gegužės, 2022
|

Paskelbti IV Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados laimėtojai

2022 m. balandžio 29 dieną įvyko IV Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados šalies etapas. Jame rungėsi 60 moksleivių – regioninio Olimpiados etapo nugalėtojų.  Jie demonstravo savo žinias apie Lietuvos etnografinių regionų tradicinę muziką, tautinį drabužį, tarmes ir patarmes, kulinarinį paveldą ir kitas tradicijas bei pristatė savo etnokultūrines veiklas.

Gegužės 3 dieną paskelbti Olimpiados laimėtojai: 

5–6 klasių amžiaus grupė

I vieta – AUGUSTINAS GUŽYS, Kauno r. Šlienavos pagrindinė mokykla (mokytoja Laima Gužienė)

I vieta – MATAS VALAIKA, Klaipėdos r. Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla (mokytoja Vitalija Valaikė)

II vieta – LINAS MOCKUS, Kretingos r. Salantų gimnazija (mokytoja Adelė Žeimytė)

II vieta – ADELĖ KABLYTĖ, Radviliškio r. Šeduvos gimnazija (mokytoja Aušra Mickutė)

II vieta – AUSTĖJA KUMPYTĖ, Klaipėdos r. Vėžaičių pagrindinė mokykla (mokytojos Erika Košienė, AnželikaStropuvienė)

II vieta – IEVA KIMBIRAUSKAITĖ, Prienų r. Jiezno gimnazija (mokytoja Nijolė Kuliešienė)

III vieta – KORNELIJA SMIRNOVAITĖ, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos Aštriosios Kirsnos pagrindinio ugdymo skyrius, (mokytoja Lina Žaliauskienė)

III vieta – LAURA JUODŽIONYTĖ, Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazija (mokytoja Daina Jarušaitienė)

7–8 klasių amžiaus grupė

I vieta – KAMILĖ GIMBICKYTĖ, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija (mokytoja Diana Skvarčinskaitė)

I vieta – MILENA SEMIONOVAITĖ, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija (mokytoja Diana Skvarčinskaitė)

II vieta – LUKNĖ TANKEVIČIŪTĖ, Kauno tautinės kultūros centras (mokytoja Valė Dervinienė)

II vieta – PETRAS ARMONAS, Klaipėdos „Sendvario“ progimnazija (mokytoja Irena Armonienė)

II vieta – ODILIJA TINKUTYTĖ, Klaipėdos r. Vėžaičių pagrindinė mokykla (mokytojos Erika Košienė, AnželikaStropuvienė)

III vieta – LIUCIJA BERNATAVIČIŪTĖ, Alytaus Vidzgirio progimnazija (mokytojos Milda Vilkelytė, Audronė Klimavičienė)

III vieta – KAMILĖ VOLUNGEVIČIŪTĖ, Kalvarijos sav. Jungėnų pagrindinė mokykla (mokytoja Ilona Bendaravičiūtė)

III vieta – DEIMANTĖ BRUŽAITĖ, Šiaulių r. Raudėnų mokykla-daugiafunkcis centras (mokytoja Jovita Lubienė)

9–12 kl. amžiaus grupė

I vieta – TOMAS ANTROPIKAS, Vilniaus r. Pagirių gimnazija, 12 kl. (mokytoja Jolanta Dudutienė)

I vieta – IEVA ČERNIAUSKAITĖ, Kauno r. Domeikavos gimnazija, 12 kl. (mokytojai Daiva Bradauskienė, Vilius Marma)

II vieta – UGNĖ MARIJA ŽILINSKAITĖ, Kauno „Varpo“ gimnazija, 12 kl. (mokytoja Daiva Kablienė)

II vieta – TOMAS PERKUMAS, Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija, 12 kl. (mokytojai Irutė Lapinskienė, Stasys Stončius)

II vieta – DOROTĖJA BERNOTĖ, Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjus, 10 kl. (mokytoja Goda Kovalenkienė)

III vieta – KOTRYNA ČERNIAUSKAITĖ, Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija, 11 kl. (mokytoja Rita Černiauskienė)

III vieta – MARTYNAS MIKELIONIS, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija, 11 kl. (mokytoja Lina Žaliauskienė)

Sveikinimai Olimpiados laimėtojams ir jų mokytojams!Padėka visiems Olimpiados dalyviams ir komisijų nariams!

Etninės kultūros olimpiada organizuojama nuo 2018 metų. Olimpiados organizatoriai – Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Etninės kultūros globos taryba ir Lietuvos etninės kultūros ugdytojų sąjunga.

Olimpiados tikslas – ugdyti brandžią, visapusiškai išprususią, tautiškai ir pilietiškai susivokusią asmenybę, gebančią puoselėti, saugoti, išreikšti ir perduoti kitiems prigimtines (etnines) ir pasaulio kultūrų vertybes. 

Pagrindinis prizas pirmųjų vietų laimėtojams – papildomi balai stojant į aukštąsias mokyklas (9–12 klasių grupėje) bei papildomi pliusai stojant į licėjus ar gimnazijas (žemesnių klasių grupėse). 

Etninės kultūros globos tarybos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių