Pirmą kartą Klaipėdos koncertų salėje – Šveicarijos alpių muzika su Klaipėdos kamerinio orkestro pritarimu

Originaliais meniniais sprendimais savo koncertuose garsėjantis Klaipėdos kamerinis orkestras, vadovaujamas Mindaugo Bačkaus, pristato dar vieną unikalią programą. Uostamiesčio publika turės išskirtinę galimybę išgirsti retai pasaulio koncertų salėse skambantį kalnų dainavimą (jodliavimą) su kamerinio orkestro pritarimu. Programą „Šveicarijos alpių muzika“ atliks Šveicarijos muzikai: vokalinio folkloro meno simboliu vadinama dainininkė „MissHelvetia“, dirigentas Kasparas Zehnderis bei TobiasKönig (vokalas, fortepijonas, saksofonas, trimitas, alpių ragas). Į koncertą klausytojai kviečiami kovo 3 dieną 18.30 valandą Klaipėdos koncertų salėje (KKS).

Atliepia šalies tradicijas

Pasakodama apie būsimą koncertą, „MissHelvetia“ užsimena, kad jameskambės jodliavimo būdu atliekamos šveicariškos dainos ir ne tik. „Įsikūnysiu į kitus personažus, tokius kaip Merė Popins, taip pat dainuosiu prancūziškus šansonus,operos fragmentą.Pažadu, kad atėjusiems paklausyti šio koncerto klausytojams, jis įsimins ilgam“, – intriguoja „MissHelvetia“.Skambėsiančių dainų aranžuotes specialiai šiai programai sukūrė kompozitorius Rimantas Giedraitis.

„MissHelvetia“ vadinama dainininkė Barbara Klossner yra laikoma Šveicarijos simboliu. Atlikėjos pasirodymai tampa pagrindiniu akcentu šalies nacionalinėse šventėse ir kitomis reikšmingomis progomis.

Pirmąsias jodliavimo pamokas atlikėja gavo iš savo mamos, taip pat mokėsi pas kitus šio specifinio dainavimo specialistus. Studijavo Liucernos scenos menų mokykloje, lankė klasikinio dainavimo ir dirigavimo pamokas. Nuo 2008 metų, kai jodliavimo menas Šveicarijoje tapo ypač populiarus, „MissHelvetia“ visą savo veiklą paskyrė šio dainavimo būdo tradicijų puoselėjimui ir sklaidai. 

Šveicarų vokalinio folkloro menas

Jodliavimas – tai Šveicarijos, Austrijos ir Vokietijos kalnų regione paplitęs dainavimo būdas, pagrįstas žemojo (krūtinės) ir aukštojo (galvos) registro dažnu ir staigiu kaitaliojimu. Žemuoju registru dažniausiai dainuojami balsiai a, o, aukštuoju – e, i, dėl to susidaro falcetinis garsas.

Šveicarijoje vyksta nacionaliniai jodliavimo festivaliai, kuriuose atlikėjadažnai dalyvauja. Taip pat ji atlieka pagrindinį vaidmenį vieninteliame pasaulyje jodliavimo stiliumi sukurtame miuzikle StilliZärtlichkeite.„MissHelvetia“jodliavimo dainų albumas „E Guete – Bonappétit“ 2018 metais Šveicarijos topuose užėmė pirmąją vietą.

Nusipelnę šveicarų atlikėjai

Solistei koncerte savo balsu, alpių ragu bei klasikiniais instrumentais (fortepijonu, saksofonu, trimitu) pritarsšveicarasTobiasKönig. Klasikinio vokalo išsilavinimą turintis muzikas dažnai atlieka šveicarų liaudies dainas ir koncertuoja su „MissHelvetia“.

Programą diriguos Kasparas Zehnderis. Dirigento ir fleitininko karjerą sėkmingai derinantis talentingas šveicarų muzikas nuolat pasirodo svarbiausiose Europos koncertų salėse ir festivaliuose. Šiuo metu jis yra  HradciKrálové filharmonijos orkestro vyr. dirigentas (Čekija).Jis koncertavo su įvairiais Šveicarijos, Lietuvos, Prancūzijos, Rumunijosbei kitais orkestrais.K. Zehnderis rengia ir diriguoja klasikinių ir šiuolaikinių operų pastatymus įvairiuose Europos teatruose.

KKS klausytojus kviečia nepaleisti išskirtinės galimybės išgirsti unikalią Šveicarijos alpių muziką kovo 3 d. 18.30 val.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių