Pirmą kartą Lietuvoje – Europos koncertų sales užbūręs tarptautinis duetas „Akmi Duo“

Lucerne Festival “Life Is Live“. Rezital vom 20. August 2020. Valentine Michaud Altsaxophon und Akvilė Šileikaitė Klavier. Copyright: Peter Fischli / LUCERNE FESTIVAL

Šveicarijoje gimęs tarptautinis duetas „Akmi Duo“ – Akvilė Šileikaitė ir Valentine Michaud ‒ Klaipėdos koncertų salės (KKS) rengiamame šiuolaikinės muzikos festivalyje „Permainų muzika“ atskleis fortepijono ir saksofono muzikos skambesį. Koncertinėje programoje „Vienu kvėpavimu“ rugsėjo 16 d. 18.30 val. duetas pristatys įvairiapusį XX-XXI amžiaus repertuarą: nuo Maurice‘o Ravelio iki Ramintos Šerknytės.

Platus saksofono ir fortepijono repertuaras

„Būsimame koncerte skambės aukštos muzikinės vertės kūriniai saksofono ir fortepijono repertuare, kuriuos atlikome Londono „Wigmore Hall“, Vienos filharmonijoje, Liucernos festivalyje ir kitur. Nusprendėme šia programa pasidalyti ir su Klaipėdos publika“, ‒ apie būsimą koncertą pasakojo pianistė A. Šileikaitė.

Įvairių tarptautinių festivalių ir konkursų laureatės „Akmi Duo“ atliks ir jaunosios kartos šveicarų (Kevin Juillerat) ir prancūzų (Raphaël Sévère) kompozitorių sukurtus originalius kūrinius, dedikuotus atlikėjoms. Taip pat skambės vieni svarbiausių XX amžiaus antros pusės originalių kūrinių saksofonui ir fortepijonui (Edison Denisov, William Albright). Koncerte klausytojai išgirs lietuvių autorės Ramintos Šerkšnytės „Baladę“ bei Paulo Hindemitho, Maurice‘o Ravelio kūrinius sopraniniam/altiniam saksofonui ir fortepijonui.

Šveicarijoje susibūręs duetas

A. Šileikaitė savo muzikinį kelią prie fortepijono pradėjo Klaipėdoje, Juozo Karoso muzikos mokykloje ir Stasio Šimkaus konservatorijoje. Ciuricho aukštojoje menų mokykloje įgijo magistro laipsnį ir šiuo metu gyvena Šveicarijoje. Atlikėja aktyviai bendradarbiauja su įvairių instrumentų atstovais, orkestrais, ansambliais ir kompozitoriais, kuriančiais Šveicarijoje ir už jos ribų. Ištikimiausi KKS klausytojai prisimena A. Šileikaitę, muzikavusią „Žaismingos muzikos orkestro“ programoje.

Ciuricho aukštojoje menų mokykloje mokėsi ir saksofonininkė Valentine Michaud. Prancūzijoje gimusi atlikėja taip pat įsikūrė Šveicarijoje. Atlikėja muzikuoja tiek solo, tiek įvairių Europos ansamblių ir orkestrų sudėtyse. Vienas ryškiausių projektų, kuriuose atlikėja dalyvavo – performansų trilogija „Waiting for Amon“, apjungianti saksofono muziką, dailę, šokį, elektroniką. O per tris metus Ciuriche parodytas triptikas buvo įvertintas Nico Kaufmanno fondo prizu. A. Šileikaitė ir  V. Michaud į duetą „Akmi Duo“ susibūrė 2015 metai ir iki šiol aktyviai vysto muzikinę karjerą.

Pirmą kartą į Lietuvą atvyksiantis tarptautinis fortepijono ir saksofono duetas „Akmi Duo“ koncertinę programą „Vienu kvėpavimu“ publikai pristatys jau rugsėjo 16 d. 18.30 val., Klaipėdos koncertų salėje.

Klaipėdos koncertų salės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių