• 28 lapkričio, 2021
|

Pirmame turnyre nugalėjo organizatoriai

Pirmą kartą Gargžduose vykusiame turnyre „Shindokai-kan Klaipėdos rajono taurė 2020“ dalyvavo apie 90 vaikų iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų. Tarp dalyvių – 40 Slengių kovos menų ir sveikatingumo klubo „Karate visiems“ narių.

Pirmą kartą Gargžduose vyko Shindokai-kan karatė organizacijos VURI – vaikų universalaus rato imtynių – turnyras „Shindokai-kan Klaipėdos rajono taurė 2020“. Tradiciškai šis turnyras vyksta Kaune, tačiau šiais metais leista jį organizuoti labai sėkmingai besiplečiančiam Klaipėdos rajone, Slengių kaime, veikiančiam kovos menų ir sveikatingumo klubui „Karate visiems“, vadovaujamam Daliaus Židonio 3DAN.

Šios varžybos sukvietė apie 90 kovotojų iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų, iš kurių 40 – Slengių klubo nariai. Kovotojų amžius nuo 4 iki 13 metų.

Prieš varžybų startą Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Vaclovas Macijauskas pasidžiaugė, kad sporto šakos, kuri moko ne pulti, o gintis, turnyras vyksta mums lietuviams svarbios Vasario 16-osios šventės išvakarėse. „Linkiu, kad šis turnyras taptų tradicinis Klaipėdos krašte, kad į šias varžybas suvažiuotų tiek pradedantys, tiek pažengę sportininkai, kurie išmoktų ginti ne tik save ir draugus, bet ir savo Tėvynę“, – sakė V. Macijauskas.

Pirmąją vietą klubų įskaitoje pavyko laimėti turnyro organizatoriams Slengių kaimo kovos menų ir sveikatingumo klubui „Karate visiems“. „Tai dviguba šventė mūsų klubui: labai džiaugėmės galimybe organizuoti turnyrą ne Kaune, o savo krašte, Klaipėdos rajone, ir dar Vasario 16-osios išvakarėse. Kad laimėjome pirmąją vietą, mūsų jaunam, tik dvejus metus egzistuojančiam klubui prieš ilgą patirtį turinčius klubus buvo „ledkalnio viršūnė“, – emocingai kalbėjo klubo vadovas D. Židonis.

Antrąją vietą klubų įskaitoje iškovojo Kauno rytų kovos menų klubas „Tora“, vadovaujamas trenerio Ovidijaus Antanaičio, trečiąją – Klaipėdos karatė klubas „Tigras“, vadovaujamas trenerio Sergejaus Borcevskio.

Shindokai-kan yra kovos menų triatlonas. Tai kovos menas, kuriame vyksta imtynių, tokių kaip VURI, kumite – kovos su smūgiais ir spyriais bei kata – kova su šešėliu varžybos.

D. Židonio vadovaujamas klubas Slengiuose atstovauja dviem kovos menų stiliams – Shindokai-kan ir tradiciniam Goju-ryu karatė. Vadovas viliasi, kad ateityje Gargžduose pavyks suorganizuoti daugiau skirtingų varžybų ir kovos menų renginių ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems.

Parengė Rima DAGAITĖ

Ryčio SMALINSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių