• 9 gruodžio, 2021
|

Po spektaklio Suomijoje – priekuliškiams įkvėpimas

Po sėkmingo spektaklio Suomijoje.

 

Priekulės E. Vicherto mėgėjų teatro aktorius gaivina įspūdžiai, parsivežti iš šią vasarą Suomijoje, Porvoo mieste, vykusio Šiaurės Europos šalių mėgėjų teatrų aljanso organizuoto VIII oficialaus festivalio. Tradiciniame tarptautiniame renginyje atstovauti Lietuvai šiemet Lietuvos mėgėjų teatrų sąjunga patikėjo šiam kolektyvui. Iš 12 šalių dalyvavusių mėgėjų teatrų priekuliškių spektaklis „Barbora Radvilaitė“ išsiskyrė režisūra, vaidyba, scenografija. Geri komisijos vertinimai aktorius įkvėpė didesniems siekiams.

Liepos pradžioje Suomijoje, Porvoo mieste, vykusiame Šiaurės šalių mėgėjų teatrų aljanso organizuotame VIII oficialiame festivalyje Lietuvai atstovavo Priekulės E. Vicherto mėgėjų teatras, atvežęs „Barborą Radvilaitę“. Jono Buziliausko režisuotame spektaklyje vaidina 4 aktoriai.

Festivalyje dalyvavo Islandijos, Švedijos, Italijos, Latvijos, Estijos, Olandijos, Danijos, Lenkijos bei kitų šalių mėgėjų teatrai. „Per 5 dienas pamatėme 12 įvairiausių vaidinimų – nuo monospektaklio iki miuziklo, – pasakojo Priekulės kultūros centro direktorė Alanta Zapalskienė. – Didžiausią įspūdį paliko iš Italijos atvykęs mėgėjų teatras su spektakliu „Katedra“. Įsimintina švedų monospektaklio aktorė mėgėja, vaidinusi tarsi profesionalė.“

„Pasiekti rezultatai mus įpareigoja atsakingai dirbti ir dalyvauti respublikiniuose festivaliuose“, – sakė Priekulės kultūros centro direktorė A. Zapalskienė.

Visus spektaklius vertino komisija, kurioje buvo du aktoriai iš Švedijos ir Suomijos bei ekspertas iš Danijos. Priekuliškius labiausiai nudžiugino komisijos nario suomio aktoriaus Taisto Oksanen žodžiai: „Lietuva visada atvyksta pasiruošusi – tradiciškai su geru vaidinimu. Ačiū už nuostabų pasirodymą. Vaidinimo metu jaučiausi gerai. Spektaklyje galima pamatyti ir pajusti, kad tikima tuo, kas sakoma ir daroma.“

„Mus pagyrė už tai, kad personažus kūrėme nuoširdžiai, įsijautę, kad mūsų skleidžiama energija pasiekė žiūrovų širdis, – džiaugėsi A. Zapalskienė. – Spektaklyje buvo įspūdinga įvairiais liaudies muzikos instrumentais grojama muzika, kurią atliko Juokdarys – aktorius Mantvydas Vilys.“

Komisijos teigimu, spektaklis turi ritmą ir jame nėra nuobodžių akimirkų. Vertintojus sužavėjo scena, kai karalius Žygimantas Augustas (akt. J. Buziliauskas) trauko grandines, bei scena tarp karalienės Bonos (akt. Vilija Eitutavičienė) ir Barboros Radvilaitės (akt. Z. Zapalskienė). Pasak vertintojų, aktorės vaidino tiksliai, ekspresyviai ir emocingai. T. Oksanen nudžiugino priekuliškius, nes akcentavo, jog lietuvių kalba labai graži ir išraiškinga. „Mūsų spektaklis istorine tema, kupinas simbolių ir detalių, buvo įdomus net nesuprantančiajam lietuvių kalbos, – kalbėjo A. Zapalskienė. – Pajutome, kad savo režisūra, vaidyba, scenografija jis išsiskyrė iš kitų.“

Priekuliškiai patenkinti gerais vertinimais, dėmesiu ir pagarba festivalyje. „Mes gražiai atstovavome Klaipėdos rajonui. Savivaldybės administracija kelionei skyrė 7 tūkst. litų – labai dėkingi už galimybę apsilankyti šiame renginyje. Juk įgijome patirties, kaip organizuoti festivalį“, – kalbėjo priekuliškė ir pridūrė, jog festivalyje kasdien vyko aktorinio meistriškumo dirbtuvės. Kartu su kitais dalyviais jie tobulino aktorinį meistriškumą. „Nauja patirtis mums suteikė laisvės pojūtį“, – patikino pašnekovė. Vakarais dalyviai pristatė savo šalis. Priekuliškiai tai padarė per kulinarinį paveldą, liaudies muziką ir šokius.

Iš puikiai organizuoto festivalio Suomijoje jie grįžo laimingi. Tai ne pirma E. Vicherto mėgėjų teatro išvyka į užsienį: pernai jis dalyvavo Airijoje vykusiame tarptautiniame mėgėjų teatrų festivalyje.


  • Priekulės E. Vicherto mėgėjų teatras gyvuoja 10 metų.
  • Jo įkūrėja, režisierė ir aktorė – A. Zapalskienė.
  • Pastatė 10 spektaklių, iš kurių „Barbora Radvilaitė“ – stipriausias. Jo režisierius – J. Buziliauskas. Vaidina A. Zapalskienė, J. Buziliauskas, V. Eitutavičienė, M. Vilys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių