Policijos dėmesys – dviračiams ir paspirtukams

Šį savaitgalį Klaipėdos apskrityje vykdytos policinės priemonės – tikrinta, kaip dviračių ir paspirtukų vairuotojai laikosi Kelių eismo taisyklių. Šeštadienį, rugsėjo 26 dieną, Klaipėdos miesto ir Kelių policijos tarnybos pareigūnai policines priemones surengė uostamiestyje ir Klaipėdos rajone, Gindulių bei Slengių kaimuose.

Dieną Klaipėdoje, Tiltų g., pareigūnai patikrino 140 dviratininkų ir 30 paspirtukais važiavusių asmenų bei surašė 24 protokolus už įvairius pažeidimus – asmenys iki 18 metų važiavo be šalmų, kai kurie važiavo dviračiais, ant kurių nebuvo privalomų šviesų žibintų. Pareigūnai taip pat prevenciškai pasikalbėjo su dviratininkais ir paspirtukininkais, kurie važinėjosi pėsčiųjų, o ne dviračių takais.

Klaipėdos Kelių policijos tarnybos pareigūnai, dviračių transporto priemonių vairuotojus tikrinę Klaipėdos rajone, Slengiuose ir Ginduliuose, šeštadienio dieną nustatė šešis pažeidimus. Dažniausiai tai buvo nepilnamečiai vaikai, gatvėmis važiavę be šalmų, taip pat, nesaugiai manevruodami gatvių viduriu ir nesilaikydami Kelių eismo taisyklių, kėlę pavojų sau ir kitiems eismo dalyviams. Jauniausiam pažeidėjui buvo vos 8 metai. Visi nepilnamečiai perduoti tėvams, kuriems dėl vaikų nepriežiūros pradėtos administracinio nusižengimo teisenos. Tą patį vakarą, Kelių policijos tarnybos pareigūnams patikrinus dviračių priemonių vairuotojus Klaipėdos senamiestyje, iš 150 patikrintų asmenų nustatyti net 42 pažeidimai.

Per savaitgalį vykdytas priemones Klaipėdos kelių policijos pareigūnai patikrino ir 311 automobilių, išaiškino keturis neblaivius vairuotojus. Šeštadienį, rugsėjo 26 dieną, apie 16.55 val. Klaipėdos rajone, Ginduliuose, automobilio „Ford“ vairuotojui, 1974 m. gimusiam vyrui, nustatytas 1,32 prom. neblaivumas, 23.42 val. Šilutės pl., Klaipėdoje, sustabdyto automobilio „Toyota“ vairuotojai, 1982 m. gimusiai moteriai, nustatytas 0,66 prom. neblaivumas. Dar viena neblaivi, taip pat „Toyota“ vairavusi, 1966 m. gimusi moteris buvo sustabdyta sekmadienį, rugsėjo 27 dieną, Naujojoje uosto g. jai pareigūnai nustatė 1,28 prom. neblaivumą. Šeštadienį apie 18.15 val. Minijos g. sustabdyto automobilio LADA vairuotojas, gimęs 1964 m., atsidūrė areštinėje – jam nustatytas 1,87 prom. neblaivumas, be to, vyras neturėjo teisės vairuoti transporto priemonę.

Keturi pareigūnų patikrinti vairuotojai buvo vartoję alkoholio, tačiau leistinos normos neviršijo. Dar 17 vairuotojų turės atsakyti už tai, kad nepaisė eismą draudžiančių ženklų.

Rugsėjo 25–27 dienomis Kelių policijos pareigūnai Klaipėdos mieste išaiškino ir 9 neblaivius, dviračiais ar elektriniais paspirtukais važiavusius asmenis. Jiems nustatytas neblaivumo laipsnis svyruoja nuo 0,48 prom. iki 1,62 prom.

Klaipėdos apskrities pareigūnai primena, kad Kelių eismo taisyklių laikytis būtina visiems eismo dalyviams, nes kartais mažiausia klaida gali kainuoti sveikatą ar net gyvybę.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių