Pradėta nagrinėti P. Gražulio byla

Vilniaus apygardos teisme trečiadienį pradėta nagrinėti byla, pagal kurią Seimo narys Petras Gražulis turi aiškintis dėl kaltinimų piktnaudžiavimu. Teismo posėdyje parlamentaras aiškino, kad nors kaltinamąjį aktą gavo, tačiau jo neskaitė ir kaltės nepripažįsta, o parodymus esą teiks tik tuomet, kai bus apklausti visi 34 baudžiamosios bylos liudytojai.

Generalinės prokuratūros prokuroras Rolandas Stankevičius teismo posėdžio metu paskelbė kaltinamąjį aktą. „P. Gražulis formavo neigiamą visuomenės nuomonę apie Seimą ir jo narius, parodė nepagarbą Konstitucijai, iškreipė Seimo funkcijas, savo elgesiu parodė, kad jam negalioja įstatymai, sulaužė Seimo nario priesaiką“, – kalbėjo R. Stankevičius.

BNS praneša, jog Prokuratūra P. Gražulį kaltina, kad iš privačios bendrovės „Judex“ Seimo narys galbūt siekė gauti ir gaudavo turtinę naudą veikdamas šios bendrovės interesais bei neleistinai kišdamasis į kitų valstybės tarnautojų Lietuvoje ir Rusijoje veiklą. Taip pat parlamentaras siūlęs Rusijos pareigūnams duoti pinigų, prašydamas neteisėtai veikti nurodytos bendrovės interesais.

Kaltinamajame rašte minima, jog P. Gražulis padėjo bendrovei „Judex“, kuomet 2015 metais Rusijos pareigūnai šaldytoje produkcijoje rado listerijos bakterijų. Tuo metu Seimo narys ne vieną kartą skambino Lietuvos ir Rusijos pareigūnams, ragino duoti kyšius, prašė pažeisti galiojančias tvarkas.

Pasak teisėsaugos, P. Gražulis, užimdamas Seimo nario pareigas, galbūt gavo turtinę naudą – bendrovės lėšas, neatlygintinai naudojosi bendrovės automobiliu, kuro kortelėmis ir kt.

2016 metais P. Gražulis nesutiko duoti parodymų kaip specialusis liudytojas, tad generalinis prokuroras kreipėsi į Seimą dėl leidimo parlamentarą patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti laisvę.

2019 metų birželį tuometinis prokuroras Evaldas Pašilis kreipėsi į Seimą, tačiau prašymas buvo atmestas ir ikiteisminis tyrimas nutrauktas. Praėjusių metų gruodį pakartotinai buvo kreiptasi į Seimą, tad leista panaikinti P. Gražulio teisinę neliečiamybę ir buvo atnaujintas ikiteisminis tyrimas.

Teismo posėdžio metu P. Gražulis sakė, kad supranta kaltinimus, tačiau nesijaučia kaltas: „Naudos jokios absoliučiai negavau.“ Vėliau žurnalistams jis sakė, kad prokuratūros kaltinimai yra „labai keisti“. „Listerija pagal Europos Sąjungos teisės aktus, jeigu produktas vartojamas termiškai apdorotas, nekontroliuojama. Aš vykau dėl šimtų, tūkstančių įmonių. Jeigu paimsim fizinius, juridinius asmenis, aš esu tikrai padėjęs daug kam. Ir jeigu būčiau abejingai žiūrėjęs į žmonių problemas, manęs niekas nebūtų rinkęs“, – duodamas komentarą žiniasklaidai kalbėjo P. Gražulis.

Parengta pagal spaudos pranešimus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių