Prostatito simptomai ir jų poveikis vyrams – ką reikia žinoti?

Prostatitas yra prostatos uždegimas, kuris paprastai pasitaiko vyrams virš 50 metų. Neretai jis būna neatsiejamas nuo žmonių senėjimo proceso. Tačiau apie šią ligą kalbama nedaug, o simptomai kelia ne tik fizinių, bet ir psichologinių problemų, paveikiantį vyro gyvenimą. Šiame straipsnyje mes apžvelgsime kokie yra prostatito simptomai ir koks jų poveikį vyrams.

Dažniausiai pasitaikantys simptomai

  • Pastebima, kad vyrai skundžiasi dėl dažno šlapinimosi, sunkumo šlapintis, skausmo ir deginimo šlapimo pūslėje. Tai gali būti paaiškinta tuo, kad išsiplėtusios prostatos liaukos gali spaudžiamos ir trukdyti normaliam šlapinimuisi. Be to, didelis šlapimo susilaikymas gali sukelti rimtų komplikacijų, tokių kaip uždegimas ar šlapimo pūslės išsipūtimas.
  • Dažnai būna skausmai dubens srityje ir kirkšnies srityje. Tokiuose atvejuose vyrams gali būti sunku sėdėti ar stovėti ilgiau nei kelias minutes ar netgi užmigti. Skausmas taip pat gali pasireikšti lytinio akto metu, todėl dauguma sergančiųjų yra linkę vengti seksualinio gyvenimo.
  • Ši liga paveikia lytines funkcijas, veikiant vyro potencijai ir ejakuliacijai. Manoma, kad prostatitas gali sukelti erekcijos disfunkciją, nes padidėjusi prostatos liauka gali trukdyti kraujotakai į varpą. Be to, gali atsirasti sperma išsiskyrimo sutrikimų, tokie kaip mažas spermos kiekis arba neaiški jos kokybė.
  • Skausmas ir diskomfortas gali sukelti nuovargio ir streso jausmą. Tai gali turėti įtakos nuotaikai ir didinti depresijos riziką. Be to, daugelis vyro praranda savo energiją ir laikosi nuo fizinio aktyvumo, nes jie bijo padidinti savo diskomfortą. Tai dažnai gali pabloginti prostatito simptomus ir pabloginti jų sveikatos būklę.
  • Prostatito simptomai gali būti įvairūs, tad jei turite įtarimų – kreipkitės nedelsiant.

Kaip elgtis pajutus vieną iš simptomų?

Jei pasireiškė bet kuris iš pirmiau aprašytų simptomų, būtina kreiptis į gydytoją. Gydytojas gali rekomenduoti keisti gyvenimo būdą, pavyzdžiui, sumažinti alkoholio vartojimą, sveikai maitintis ir vengti aštraus maisto. Jis taip pat gali skirti antibiotikų nuo prostatos bakterinių infekcijų ir vaistų, blokuojančių su prostatitu susijusių hormonų gamybą. Be to, gali būti taikoma fizinė terapija malšinti skausmą. Kai kuriais atvejais gali prireikti operacijos, kad būtų sumažintas prostatos dydis arba pašalinti bet kokie šlapimo takų užsikimšimai.

Psichologinis pasiruošimas itin svarbus

Prostatito simptomai taip pat gali turėti psichologinį poveikį vyrams. Svarbu psichologiškai pasiruošti šios ligos diagnozei ir gydymui. Labai naudingas gali būti pokalbis su gydytoju ar patikimu draugu apie savo jausmus. Taip pat gali būti rekomenduojamos konsultacijos, jei jums reikia daugiau paramos ir pagalbos susidoroti su prostatito padariniais.

Palaikymas iš antros pusės taip pat yra labai svarbus. Norint įveikti šią ligą, labai svarbu palaikyti sveiką emocinį ryšį su partneriu. Išlaikydami atvirą bendravimą ir atvirai kalbėdami apie savo jausmus, galėsite geriau susidoroti su pokyčiais, kuriuos prostatitas atneša į jūsų gyvenimą.

Nepaisant prostatito padarinių, labai svarbu išlikti pozityviam ir su viltimi žvelgti į savo ateitį. Nors simptomai gali būti skausmingi ir nemalonūs, galima juos valdyti ir gyventi kokybišką gyvenimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių