Renkuosi svajonių namus: pirkti butą, kotedžą, namą ar sodybą vienkiemyje?

būsto įsigijimas

Ne paslaptis, kad kiekvienas pasvajojame apie nuosavus namus – nuoma mieste metams bėgant ima atrodyti kaip beprasmis pinigų leidimas, be to, gyvenime atsirandant stabilumui, norisi kurti lūkesčius bei poreikius labiausiai atitinkančius namus, kuriuose jaustumėtės jaukiai ir saugiai, o aplinka džiugintų kiekvieną dieną. Renkantis ateities namus neretai kyla klausimas – ką gi pirkti: butą, namą, kotedžą, o gal paieškoti nuošalios sodybos kaime?

Kai užtenka buto

Visi žmonės skirtingi, todėl natūralu, kad kai kuriems gali reikėti didžiulio namo, o kiti džiaugiasi ir gyvenimo bute privalumais. Pastarųjų tikrai gali užtekti jauniems žmonėms – į kitus miestus išvažiuojantiems ir gyvenimus ten nusprendusiems kurti studentams, poroms ar jaunoms šeimoms. Butas gali būti itin patrauklus variantas ieškantiems komforto žmonėms – dauguma komunikacijų pasirūpina namo administratorius, aplinką tvarko bendruomenė arba atsakingas asmuo, tad belieka pasirūpinti tik būsto švara ir tvarka.

Žinoma, jeigu butas didesnis, jo gali užtekti ir keturių asmenų šeimynai, tačiau čia svarbų vaidmenį dažnai atlieka ir lokacija, susisiekimo galimybės, aukštas, kuriame yra butas, bei daugelis kitų niuansų. Natūralu, kad žmonės apie būsto keitimą susimąsto planuodami šeimos pagausėjimą, tačiau čia įvertinti reikia daug faktorių – vargu, ar norėsite kaskart nešti vaiko vežimėlį laiptais į viršutinius namo aukštus. Be to, jei turite šunį, šiam toks pasirinkimas taip pat nebus labai palankus – daug ir dažnai laiptais lipančių keturkojų šeimininkai veterinarijos klinikose neretai išgirsta sąnarių ligų diagnozes. Viršutiniai aukštai dažnai tampa stotele jauniems žmonėms – vėliau paprastai šiuos pakeičia žemesni aukštai, tad jei žvalgotės buto, būtinai įvertinkite savo bent 5 metų perspektyvas – ar žadate kurti šeimą, ar planuojate įsigyti augintinių ir t. t. Žinoma, jei name yra liftas, ši problema tampa neaktuali, tačiau atsižvelkite į pačią būsto lokaciją – ar patogu bus keliauti į darbą, vežti vaikus į darželį ar mokyklą, ar netoliese yra maisto ir buities prekių parduotuvė, – galiausiai, ar turėsite kur vedžioti mylimą augintinį.

Kotedžas ar namas?

Tiesa ta, kad daugelis butuose gyvenančiųjų laikas nuo laiko pasvajoja apie namą ar bent kotedžą – ima trūkti erdvės, norisi nuosavo kiemo ir privatumo. Besikuriantiems miestuose gali kilti klausimas – pirkti namą ar kotedžą? Žinoma, daugiausia čia lemia finansinės galimybės ir paskola būstui, kurią jums gali suteikti bankas. 

Kotedžas yra bene idealiausias pasirinkimas žmonėms, kurie buto atsisakyti nori tik dėl vietos trūkumo – tai tarsi nedidelis namo variantas, kuris atveria galimybę mėgautis nuosavu žolės ploteliu, garažu bei didesnėmis erdvėmis pačiame būste. Tai puikus sprendimas nenorintiems daug laiko skirti aplinkos priežiūrai – šalia kotedžo lauko erdvė dažniausiai yra nedidelė, todėl neteks užtrukti ilgų valandų pjaunant žolę kieme ar prižiūrint didesnį sodą.

Tuo metu namas, žinoma, priklausomai nuo šalia jo esančio žemės sklypo, gali pareikalauti daugiau laiko ir pastangų, todėl tinka žmonėms, kurie mėgsta atitrūkti dirbdami fizinius darbus ar tiesiog užsiimti daržo, sodo ir kitomis veiklomis. Namas dažnai yra ir erdvesnis, todėl ypač tinka vertinantiems privatumą tiek viduje, tiek savo kieme. Tuo metu rinkdamiesi kotedžą, sklypu greičiausiai dalinsitės ir su kaimynais, todėl prieš priimdami galutinį sprendimą turėtumėte įvertinti ir šį aspektą.

Namas taip pat suteiks visiškai neribotas galimybes kurti išskirtinį namo fasadą, unikalų sodą ar kitus aplinkos elementus. Taigi, namas ar kotedžas – priklauso nuo to, kiek privatumo ir individualumo savo namams norite.

Ramybės ieškotojams verta pasižvalgyti unikalių variantų

Na, o jei pavargote nuo miesto ūžesio ir svajojate visam laikui ar bent savaitgaliais bei atostogų metu pabėgti nuo jo – rinkitės vienkiemio sodybą. Patikėkite – Lietuvoje gausu unikalių variantų, kurie gali atverti neribotas galimybes jūsų fantazijai ir kūrybai. Paieškokite sodybų miške, atokiau nuo gyvenviečių ir pagrindinių kelių – tai puikus pasirinkimas norintiems visapusiškai atsipalaiduoti ir kūnu, ir mintimis. Žinoma, į tokią sodybą gali tekti daugiau investuoti – paprastai čia daugiau kainuoja remontas ir visas įrengimas bei priežiūra, tačiau visa tai išsyk atperka kiekviena malonioje tyloje ir gamtos prieglobstyje praleista popietė.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių