„RiverVoices“ balsai teka į žmonių širdis

„RiverVoices“ ansamblis išsiskiria ne tik išlavintais balsais, bet ir draugiškumu naujai prisijungiantiems nariams.

Kai skaidraus, krištolinio balso savininkė Erika KRIPIENĖ uždainuoja, klausytojams pašiurpsta oda – balsas akimirksniu pavergia širdis. Dar 2015-aisiais Gargždų kultūros centre buvo įkurta jos vadovaujama vokalo studija, nuo 2019-ųjų ji vadinasi „RiverVoices“. Ką pavyko nuveikti, pasiekti?


Kviečia naujus narius
– Erika, papasakokite, kaip sugalvojote studiją pakrikštyti „RiverVoices“ vardu?
– Išvertus iš anglų kalbos pavadinimas reiškia balsų upė. Pirmiausia, kadangi gyvename prie Minijos upės, labai norėjome pavadinimą susieti su upe. Antra, svarbu, kad balsai skambėtų taip harmoningai, kaip teka vanduo. Juk visiems malonu tiek žiūrėti į tekančią upę, tiek klausyti jos tėkmės čiurlenimo.
– Papasakokite, kiek šiuo metu „RiverVoices“ turi narių, kokia jų amžiaus amplitudė.
– Šiuo metu yra 11 narių. Jauniausiam – 10 m., o vyriausiam – 51 m. Aktyviai kviečiame ir naujus narius – visada yra reikalingas studijos pastiprinimas. Šiuo metu jo ypač reikia, nes atliekame sudėtingus kūrinius ir siekiame dainuoti ne tik 3 balsais. Kokių gebėjimų svarbu turėti naujiems nariams? Žinoma, labai gerai, kai yra muzikinis išsilavinimas, patirtis dainuojant ne tik solo, bet ir ansambliuose. Svarbiausia – klausa, ritmo pojūtis, muzikalumas.


Prieš konkursus laiko neskaičiuoja
– Koks Jūsų atliekamų kūrinių repertuaras, kaip atsirenkate dainas?
– Visuomet norisi dainuoti profesionalias dainas, ne tik populiariąją muziką. Orientuojamės į miuziklus, džiazo stiliaus kūrinius ir net liaudies dainas. Man labai patinka aranžuoti ir taip praturtinti kūrinius kitokiomis spalvomis, unikaliais atspalviais. Per savaitę repetuojame įprastai du kartus, tačiau jei ruošiamės konkursams – laiko nebeskaičiuojame (šypsosi – aut. past.).
Beje, tikra tiesa, kad mūsų kolektyvas ne tik muzikalus, bet ir labai draugiškas. Esame visi su humoro jausmu. Norisi praskaidrinti dienas ne tik dainavimu, bet ir pokalbiais apie viską. Labai gera dirbti, kai žmonės ateina atvira širdimi. Tada muzika tvyro ore.
– Kokiais pasiekimais labiausiai didžiuojatės?
– Visais konkursais ir renginiais, kurie skatina tobulėti. Labiausiai – Kazachstane laimėta „Grand Prix“ ir tarptautiniame konkurse „Muzikos Talentų lyga“ 1 vieta bei pakvietimu filmuotis televizijoje (3 metus iš eilės!).
– „RiverVoices“ nepraleidžia ir pilietinių iniciatyvų: neseniai dalyvavote Gatvės muzikos dienoje, jau anksčiau surengėte paramos Ukrainai koncertą kavinėje „Bastilija“?
– Taip, nes dainavimas yra svarbus ne tik dalyvaujant renginiuose, kur esame pakviesti. Lygiai taip pat norisi padėti, ypač Ukrainai, tai buvo mano iniciatyva. Atėjusieji paklausyti koncerto paaukojo tą vakarą 305 Eur – visi buvo pervesti „Blue/Yellow“ organizacijai. Praėjusiais metais dainavome ir Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namuose. Tiesiog gera daryti gera.


Studijai – ypatinga vieta
– Erika, kokia esate vadovė, kokie Jūsų mokymo metodai?
– Nereikia būti griežtam ir piktam norint išmokyti dainuoti. Kur kas svarbiau būti teisingai ir nuoširdžiai, tuomet bus gera mokyti ir visuomet tavęs klausys. Vadovaujuosi sukaupta universiteto, žymių atlikimo meno pedagogų, dėstytojų mokymo metodais. Manau, kad visa mano dainavimo patirtis puikiai liejasi tarp ugdytinių.
– Ką Jums apskritai reiškia ši studija, kokia ateities vizija?
– Galiu drąsiai sakyti, kad ši studija yra mano gyvenimo dalis. Ji užima mano širdyje ypatingą vietą. Esu dėkinga, kad galiu mokyti dainuoti, nuostabūs žmonės šalia. Vien dėl jų man gera atvykti į Gargždus. Vizijų labai daug. Kiekvieną kartą vis svajojame sukurti kažką nuostabaus ir, manau, kad jau kuriame.
– Užbaikite sakinį: „Dainavimas man – tai…“
– Dievo siųstas balsas, kuris eina per mane.


Agnė ADOMAITĖ
Asm. archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių