Savivaldybės tarybos posėdis – be didelių aistrų

Asociatyvi nuotr.

Paskutinį mėnesio ketvirtadienį tradiciškai Klaipėdos rajono savivaldybės politikai susirinko į eilinį Tarybos posėdį. Nors rinkimai jau ant nosies ir šis posėdis vienas iš paskutiniųjų, Tarybos nariai nesnaudė – priėmė sprendimus ir dėl Gargždų muziejaus plėtros, ir dėl atsinaujinančių energijos išteklių vystymo rajone.


Apdovanojo padėkos raštais
Tarybos posėdyje dalyvavo 26 Tarybos nariai iš 27. Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas pranešė, kad dėl ligos nedalyvaus Tarybos narys Arvydas Katkus. Dienotvarkėje buvo 35 klausimai, tačiau vienas klausimas buvo išbrauktas, politikai išklausė 9 informacijas. Prieš posėdį jubiliejinių sukakčių proga buvo įteiktos dvi padėkos. Tarybos narys Martynas Pocius padėką gavo už aktyvų darbą Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos Sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos komitete, Jaunimo reikalų taryboje ir jaunimo iniciatyvų skatinimą. Taip pat apdovanotas buvo ir Tarybos narys Aivaras Vasylius už aktyvų darbą Klaipėdos rajono savivaldybės taryboje ir idėjas, skatinančias tvarų rajono vystymąsi.


Neįtiko veiksmų planas
Posėdyje turėjo būti patvirtintas Klaipėdos rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas 2022–2030 m. Jame numatoma saulės elekt­rinių įrengimas ant Savivaldybei priklausančių pastatų, daugiau elektromobilių įkrovimo stotelių. 2022 m. sausio 1 d. duomenimis, rajone buvo keturios viešosios elektromobilių įkrovimo stotelės, Klaipėdos rajono savivaldybė 2022–2029 m. planuoja įrengti penkiolika viešųjų elektromobilių įkrovimo prieigų. A. Vasylius šiame plane pasigedo daugiabučių renovacijos klausimo. „Ta priemonė nedidina atsinaujinančių energijos išteklių naudojimo, tiesiog sumažina bendrą energijos suvartojimą“, – į pastabą atsakė Strateginio planavimo ir projektų valdymo skyriaus vedėjas Mindaugas Šatkus. A. Vasylius su šia mintimi nesutiko ir pabrėžė renovacijos svarbą. „Jei modernizuojant pastatą sumažėja sunaudojamos energijos kiekis, tai įrengtų atsinaujinančių energijos išteklių dalis didėja. Čia yra šiokių tokių prieštaravimų ir galbūt kompetencijos trūkumas šiuo klausimu“, – kritikos strėlės lėkė M. Šatkui. Tarybos narys Vaclovas Macijauskas pritarė kolegos mintims. „Namų renovacija yra viena iš priemonių, kaip didinti atsinaujinančių šaltinių panaudojimą. Net Savivaldybė, norėdama paskatinti renovaciją, galėtų įsipareigoti, kad kiekvienam daugiabučiam namui, kuris renovuojamas, prisidėti prie atsinaujinančių energijos šaltinių įsigijimo – ant stogo ar nuotolinės elektrinės“, – kalbėjo politikas ir siūlė nebalsuoti už šį klausimą ir diskutuoti toliau. Už atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planą balsavo 17, susilaikė 9 Tarybos nariai.


Muziejaus plėtra pigi nebus
Ne vienus metus vilkintas Gargždų krašto muziejaus plėt­ros klausimas pagaliau pajudėjo. Ketvirtadienį vykusiame Tarybos posėdyje vėl buvo pritarta buvusio baro „Astorija“ patalpų, žemės sklypo ir jame esančių sandėliukų įsigijimui. Tarybos narys Nerijus Galvanauskas pasiūlė šiam nekilnojamojo turto pirkimui nustatyti kainos lubas. Anot jo, perkama sklypo dalis – 5 arai neturėtų viršyti 100 000 tūkst. eurų ir paprašė paviešinti, kokia bus kitų perkamų objektų kaina. Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas Vytautas Valantinas teigė, kad pirmiausia reikia sulaukti turto vertinimo ataskaitos ir nenustatinėti konkrečių kainų. Mat preliminarus turto vertinimas buvo atliktas ir kaina yra šiek tiek didesnė nei 100 tūkst. eurų. V. Macijauskui iškilo klausimas, ar galutinai nuspręsta plėtoti Gargždų krašto muziejų šioje vietoje. „Buvo atliktas socialinis ir ekonominis vertinimas, ta vieta buvo įvertinta kaip geriausia. Tikrai gali būti, kad mes nenupirksime ir tada grįšime prie klausimo – kur?“ – atsakė V. Valantinas. Tarybos narė Audronė Balnionienė domėjosi, ar yra preliminarūs skaičiavimai, kiek kainuos būsimo pirkinio pritaikymas muziejaus veiklai. Pasak V. Valantino, konkrečios sumos nėra, nes reikės parengti projektą, bet sumos bus nemažos.
Posėdžio pabaigoje meras B. Markauskas pakvietė visus Tarybos narius penktadienio vakare Savivaldybės aikštėje dalyvauti Ukrainos palaikymo akcijoje minint karo metines.


Augustė JAŠINAUSKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių