Šiūpariuose – draugiška ir tikinti ateitimi mokyklos bendruomenė

Dovilų pagrindinės mokyklos Šiūparių skyriuje paminėta Tarptautinė vaikų gynimo diena.

Dovilų pagrindinės mokyklos Šiūparių skyriuje vaikams sudarytos geros ugdymo, lavinimo, laisvalaikio sąlygos. Tai erdvi mokykla, turinti didelę sporto salę, kurioje vyksta fizinio lavinimo pamokos, įvairios treniruotės, varžybos ne tik moksleiviams, bet ir lopšelio-darželio, priešmokyklinės klasės vaikams. Mokyklos bendruomenė draugiška ir rūpestinga kiekvienam ugdytiniui, tad mielai į savo būrį kviečia ir ukrainiečių vaikučius.

Prasminga renginių įvairovė

Šiūparių kaimas yra apie 10 km nuo Gargždų. Kaime veikia medicinos punktas, parduotuvė, kelios privačios įmonės, kirpykla ir Dovilų pagrindinės mokyklos Šiūparių skyrius. Mokykla atidaryta 1993 metais. Kaip ir visose Lietuvos kaimo mokyklose, sumažėjus mokinių skaičiui, mokyklos pirmame aukšte įkurtos lopšelio, darželio grupės ir priešmokyklinė klasė. Antrame aukšte mokosi pradinukai.

Smagios, kūrybingos, meninės ir sportinės šventės bei tradiciniai renginiai mokykloje vyksta visus metus: Rugsėjo 1-osios, kalėdinės, Šeimos dienos šventės, rudenėlio, advento, Užgavėnių, Velykų popietės, taip pat Sausio 13-osios, Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios minėjimai. Mokyklos ir darželio mokytojai dalyvauja įvairiuose rajono ir šalies projektuose, konkursuose, įtraukdamos vaikus, tėvelius, net ir bendruomenę.

Neseniai Šiūparių skyriuje vyko nuotaikinga Tarptautinės vaikų gynimo dienos šventė. Darželio ir mokyklos vaikučius į šventę susiburti ir kartu pašėlti pakvietė du šaunūs personažai zuikučiai – Rudis ir Rozalinda, kurie atvyko iš Kretingos kultūros centro. Vaikai kartu šoko, dainavo, sportavo, rungtyniavo ir džiaugėsi buvimu draugų būryje. O kaip gi šventė be gardumynų – bendruomenės pirmininkė M. Žebelienė visus pavaišino rėmėjų nupirktais ledais.

Čia gera mokytis

Dovilų pagrindinės mokyklos Šiūparių skyrius – tai erdvi mokykla, turinti didelę sporto salę, kurioje vyksta fizinio lavinimo pamokos, karatė treniruotės ir įvairios varžybos ne tik moksleiviams, bet ir lopšelio-darželio, priešmokyklinės klasės vaikams. Vakarais sporto sale naudojasi ir suaugusieji. Į aktų salę renkasi visi šokantys ir dainuojantys, rengiamos įvairios šventės, į kurias kviečiami ir vaikučių tėveliai. Kompiuterių klasėje mokiniai sužino apie naujausias technologijas. O kad mažieji pirmo aukšto gyventojai jaustųsi jaukiai ir gerai, kūrybiškas kolektyvas įvairiais darbais išpuošė grupes ir koridorius.

Antrame aukšte pradinukams vyksta pamokos ir įvairios veiklos. Kiekvieną klasę puošia mokinių kūrybiniai darbai. Visos klasės ir darželio grupės kompiuterizuotos, turi multimedijas, kurias naudodami mokytojai veda įdomias pamokas. Mokyklos bibliotekos skaitykloje mokytojai ir mokiniai gali naudotis interaktyvia lenta. Mokykloje teikiama įvairiapusiška pagalba visiems ugdytiniams: dirba logopedas, psichologas, soc. ir spec. pedagogai, vaikų sveikata rūpinasi visuomenės sveikatos biuro priežiūros specialistė.

Tikslas – laimingas vaikas

Mokykla yra sveikatą stiprinanti mokykla ir dalyvauja projekte „Sveikos gyvensenos skatinimas Klaipėdos rajone „Darnios raidos akademija“ – mokiniai užsiėmimų metu gilina žinias apie taisyklingai atliekamus fizinius pratimus. Mokyklos valgykloje propaguojamas sveikas maistas.

Mažieji mokyklos kieme turi savo uždarą erdvę. Kieme įrengtas S. Kneipo takas, nuo lietaus ir kaitrios saulės spindulių vaikai gali pasislėpti naujai pastatytoje pavėsinėje, kurią mokyklos darbuotojai kūrybiškai pritaikys įvairioms veikloms. Atšilus orams mokiniai naudojasi sporto aikštynu, aptverta ir su saugia danga krepšinio aikštele, Šiūparių bendruomenės įrengtais treniruokliais.

Mokyklos bendruomenė – draugiška ir rūpestinga kiekvienam ugdytiniui, tad mielai į savo būrį pakviestų ir ukrainiečių vaikučius. Tikime, kad nedidelėse klasėse ir grupėse jie galėtų greitai ir lengvai priprasti, o neturintiems, kur gyventi, laikiną pastogę suteiktų bendruomenės namai.

Mokyklos bendruomenė myli savo mokyklą ir tiki ateitimi, kad čia nenutils mokinukų šurmulys ir juokas. Mokykla gyvuoja ir gyvuos puikių, kūrybiškų mokytojų ir mokytojų padėjėjų, atsidavusios darbui ir vaikams bendruomenės bei mumis tikinčiais vaikų tėvų dėka. Juk mūsų visų bendras tikslas – laimingas vaikas.

Tatjana Pagojienė, Dovilų pagrindinės mokyklos Šiūparių skyriaus direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Marina ŽEBELIENĖ, Dovilų pagrindinės mokyklos Šiūparių skyriaus bibliotekininkė

A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių