• 20 gegužės, 2022
|

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti – lietuviškai prakalbęs robotas „Ąžuolas“, gražiausi įmonių pavadinimai ir mokinių piešiniai

Gegužės 7 d. minimos Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga išrinkti gražiausi įmonių pavadinimai. Įdomu ir tai, kad beveik visi pavadinimai susiję su gamtos akcentais – gyvūnais, augalais, o komisijos ir gyventojų balsavimu gražiausiais išrinkti su drugeliu ir varle susiję pavadinimai. Renginyje apdovanoti ir mokinių piešinių konkurso „Piešiu kalbą“ laureatai. Įmones ir moksleivius sveikino mero pavaduotojos Ligita Liutikienė ir Audronė Balnionienė, administracijos direktoriaus pavaduotoja Rasa Petrauskienė. Savivaldybės vadovės akcentavo lietuviško žodžio, kaip tautos vertybės, puoselėjimo svarbą.

Gargždų kultūros centre susirinkę renginio dalyviai turėjo unikalią galimybę pažvelgti į ateitį – susitiko su pirmuoju pasaulyje lietuviškai prakalbusiu robotu „Ąžuolu“. Vilniaus universiteto Duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų instituto mokslo darbuotojai Gediminas Navickas ir Linas Aidokas pristatė robotą „Ažuolą“, darbą su kalbos ir šnekos technologijomis.

Klaipėdos rajono įmonių ir įstaigų gražiausių lietuviškų pavadinimų konkurso nugalėtojus teko rinkti iš daugiau nei 300 įmonių, tarp jų: UAB „Drugio bučinys“, MB „Princesė ir varlius“, UAB „Ievos sodas“, MB „Šarkos“, UAB „Nendrių paslaptis“, MB „Pievų vaikai“ UAB „Kopa vilkui“, MB „Vėsutis“, MB „Šypsenų klubas“, UAB „Šlapias šilas“. Sudėjus vertinimo komisijos ir gyventojų balus, diplomais ir atminimo dovanomis apdovanoti UAB „Drugio bučinys“ ir MB „Princesė ir varlius“, surinkę po 19 balų bei MB „Pievų vaikai“, surinkę 13 balų.

Renginyje taip pat apdovanoti ir mokinių piešinių konkurso „Piešiu kalbą“ dalyviai, skirto Lietuvių kalbos dienoms. Gargždų kultūros centre galima pamatyti piešinių konkurso parodą. Moksleiviams įteikti diplomai ir atminimo dovanėlės. 1-4 klasių amžiaus grupėje I-ąją vietą dalinosi Gintarė Lukaitė (Endriejavo pagrindinės mokyklos 4 kl. mokinė) ir Mantas Dobrovolskas (Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos 4c klasės mokinys).
5-8 klasių amžiaus grupėje I-ąja vieta apdovanota Tija Janavičiūtė (Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos 7a klasės mokinė), II-ąja – Austėja Juciutė (Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos 7 klasės mokinė) ir Amelija Merliūnaitė (Jurgio Šaulio gimnazijos 7 klasės mokinė), III-iąja – Emilija Dumbrauskaitė (Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos 6d klasės mokinė). Paskatinamieji diplomai įteikti Auksei Vainiūtei (Endriejavo pagrindinės mokyklos 8 kl. mokinė) ir Kotrynai Lenkšaitei (Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos 6b klasės mokinė).
Vyriausiųjų (9-12 kl.) amžiaus grupėje I-ają vietą pasidalino Džeivyda Palinauskaitė (Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos IIIb klasės mokinė) ir Kamilė Jašinskaitė (Plikių Ievos Labutytės pagrindinės mokyklos 10 klasės mokinė). Konkurse II-ąja vieta apdovanotos Ineta Stalmokaitė (Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos IIg klasės mokinė) ir Milita Barinovaitė (Plikių Ievos Labutytės pagrindinės mokyklos 10 klasės mokinė). III-ioji vieta skirta Andželikai Keraitytei (Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos 4g klasės mokinė). Paskatinamaisiais diplomais apdovanotos Rugilė Eidukytė (Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos Ib klasės mokinė), Emma Paulauskytė (Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos Ic klasės mokinė) bei Emilija Tarvydaitė (Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos IIb klasės mokinė).
Renginyje žemaitiškai istoriją pasakojo ir dainavo „Kranto“ pagrindinės mokyklos moksleiviai Jonas Žąsytis ir Noja Valaikaitė. Ukrainietė Jelena Ibrahimova skaitė savo kūrybos rusišką-ukrainietišką eilėraštį. J. Ibrahimova akcentavo: „Kalba yra šalies, tautos DNR.“

Gabrielė ČIUNKAITĖ

A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių