Sportininkė penktąjį kartą išbandė rankas Pasaulio čempionate

Veteranių svorio kategorijoje iki 60 kg kovodama dešine ranka bronzos medalį iškovojo Vilija Parnarauskienė (kairėje). Mamos sėkme džiaugiasi rankų lenkikė I. Rimkuvienė.

Antalijoje, Turkijoje, baigėsi 40-asis pasaulio rankų lenkimo čempionatas, vykęs ilgiau nei savaitę. Iki šiol didžiausiame Pasaulio čempionate varžėsi 2000 dalyvių iš 51 šalies. Jį organizavo Turkijos rankų lenkimo federacija, vadovaujama Niyazi Kurto. Organizatoriai sulaukė daug gerų atsiliepimų už įspūdingus čempionato nugalėtojų apdovanojimus (medalius, trofėjus ir diržus), gerą organizavimą.

Čempionate kaire ir dešine rankomis atskirose grupėse varžėsi jaunimas iki 21 m., neįgalieji, meistrai, Grand – meistrų klasė ir senjorai. Mūsų rajono rankų lenkimo sporto entuziastė, sportininkė, Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos kūno kultūros mokytoja Inga Rimkuvienė taip pat atstovavo Lietuvos rankų lenkimo rinktinei šiame čempionate. Sportininkė kovojo senjorų (suaugusiųjų) grupėje svorio kategorijoje iki 65 kg dviejų minusų sistema. Burtai Ingai lėmė pirmąją kovą su Ukrainos sportininke. Joms rankos sprūdo, todėl buvo rišamos, tad gauta baudos taškų, o galutinis rezultatas, deja, ne Ingos naudai. Lenkdama kaire ranka Inga užėmė 15-ąją vietą, dešine – 12-ąją. Sportininkė įveikė Turkijos komandos atstovę, tačiau pralaimėjo Rusijos ir Švedijos sportininkėms.

Lietuvos rankų lenkimo federacijos rinktinei atstovavo 21 sportininkas ir iš čempionato parvežė 5 skirtingų vietų trofėjus. Lietuvos sportininkė Eglė Vaitkutė triumfavo moterų svorio kategorijos per 80 kg kairės rankos varžybose. Finale mūsiškė per kelias sekundes nugalėjo baltarusę Tacianą Kaliuk. Šioje kategorijoje varžėsi 11 dalyvių. Dešinės rankos varžybose E. Vaitkutė pelnė sidabro apdovanojimą. Vyrų svorio kategorijos iki 70 kg dešinės rankos varžybose pasaulio vicečempionu tapo Mindaugas Tarasaitis. Moterų svorio kategorijos iki 55 kg kairės rankos varžybose bronzą Lietuvai pelnė Gintarė Stravinskaitė. Veteranių svorio kategorijoje iki 60 kg kovojant dešine ranka bronzos medalį iškovojo Vilija Parnarauskienė (I. Rimkuvienės mama).

Inga sakė, kad tai pats įsimintiniausias čempionatas, kokiame jai yra tekę dalyvauti. Organizatoriai nustebino visus čempionato dalyvius, vadovus, trenerius pasiruošimu, čempionato vykdymu, apdovanojimais. Kadangi čempionatas vyko Antalijoje, kurortiniame mieste, buvo galima tikėtis, kad jis sportininkei kainuos tikrai nepigiai. I. Rimkuvienė nuoširdžiai dėkoja Klaipėdos rajono savivaldybei, uždarosioms akcinėms bendrovėms „Simuva“, „Litimbera“, „Apdaidos fabrikas“, sporto klubo „Viktorija“ vadovui Viktorui Kurai ir kitiems, prisidėjusiems, kad galėjo dalyvauti tokiame čempionate. „Tariu jums patį gražiausią žodį ačiū, kad padėjote man išvykti į 40-ąjį Pasaulio rankų lenkimo čempionatą ir į savo gyvenimo istoriją įsirašyti 5-ąjį Pasaulio čempio­natą. Šiemet sukanka 20 metų nuo to laiko, kai pirmą kartą atsistojau prie rankų lenkimo stalo. Tai buvo pati gražiausia, įsimintiniausia dovana man“, – grįžusi iš Turkijos dėkojo I. Rimkuvienė.