Šv. Velykos vaikų akimis: nuo Velykų bobutės iki dovanų idėjų

Pavasaris – vienas gražiausių metų laikų. Šio periodo metu švenčiame ne tik Motinos dieną, bet ir margučių šventę – Šv. Velykas. Daugelis šeimų laukia šios džiaugsmingos šventės, nes tai – tradicijų kupina diena: nuo verbų iki margučių dažymo bei daužymo.

Velykų bobutės istorija

Iš tiesų, Velykos yra viena iš tų švenčių, kuri turi išlaikiusi nemažai senųjų tradicijų, o jų simbolika – ypač reikšminga. Turbūt daugeliui ir vaikų, ir suaugusiųjų Velykos – tai Velykų bobutės apsilankymas. Tai, pagal senuosius mitus, senutė, kuri mitologijoje vaizduojama sėdinti pamiškėje su kiškiais bei dažanti kiaušinius. Buvo tikima, o kai kuriose šeimose ir iki šiol puoselėjama istorija, jog Velykų naktį ji vaikšto ir deda ant palangės ar prie lovos margučius. Tiesa, tėvai per daugelį metų šią tradiciją šiek tiek modernizavo ir vietoje margučių dabar bobutė vaikams neretai atneša ir saldainių bei kitų skanėstų.

Na, o kad bobutė būtų dosni, vaikai iš vakaro turėdavo pasidaryti po gūžtelę, kurioje Velykų simbolis ir palikdavo dovanas.

Margučiai ir jų raštai

Be abejo, pagrindinė Velykų tradicija – margučiai. Tai daiktas turintis sakralinę reikšmę, mat pagonybėje buvo teigiama, kad kiaušinis – kosmoso, gyvybės ir vaisingumo simbolis. Todėl būtent per šią šventę kiaušiniai buvo marginami, siekiant sustiprinti jų magiškąsias galias.

Ant kiaušinio lukšto buvo išskutami arba išpiešiami simboliai: saulutės, šviesos spinduliai, ratai, šilumos augmenija, kurie simbolizavo gėrį, vaisingumą, geresnį rytojų. Spalvos, kaip ir raštai, turėjo prasmę. Mėlyna spalva simbolizavo dangų, raudona – gyvybę, juoda – derlingą žemę, žalia – bundančią augaliją, geltona – derlių.

Dovanos vaikams Velykų proga

Kaip minėta, dovanos Velykoms jau kiek pasikeitė – vietoje saldainių ir kiaušinių, arba šalia jų, šiais laikais dovanojamos ir kitokios – rimtesnės – dovanos. Žinoma, dovanomis lepinami, dažniausiai, vaikai. Tad tėveliams, ieškantiems dovanų idėjų, siūlome pasidairyti po Geradovana.lt.

Štai keletas populiariausių idėjų:

  • Saldainių parduotuvės dovanų čekis. Gal skamba neįprastai, tačiau šiuo metu Lietuvoje veikia ne viena išskirtinių saldumynų parduotuvė, kur galima rasti – japoniškų, amerikietiškų, ispaniškų ir kitokių skanėstų. Tad vietoje saldainių gūžtelėje palikti čekį – genialu!
  • VR pramogos. Virtualioji realybė – neįprasti potyriai, kurie tikrai praskaidrins kasdienybę. Nuostabu tai, kad VR kambaryje vaikai ras virš 140 žanrų žaidimų, tad kiekvienas ras sau įdomiausią variantą.
  • Zoologijos sodas. Turbūt nėra tokio vaiko, kuris nesižavėtų gyvūnijos pasauliu, tad apsilankymas zoologijos sode ar Zoopark.lt – puiki pramoga, kuri leis ne tik pamatyti gyvūną, bet ir jį paglostyti, pamaitinti.
  • Leidinio prenumerata. Tai dovana, kuri patiks vaikams mėgstantiems skaityti bei domėtis įvairiais dalykais. Telieka išrinkti leidinį, kuris, Jūsų manymu, patiks atžalai bei užsakyti jo prenumeratą!
  • Vandens pramogos. Apsilankymas didžiausiame Lietuvos vandens parke – tikrai linksma dovana, kuri leis pasimėgauti diena su šeima arba su draugais bei aktyviai mėgautis vandens malonumais.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių