Tarptautinė muziejų diena ir muziejų naktis 2023!

Gargždų krašto muziejus kviečia gegužės 18–20 dienomisšvęsti tarptautinę muziejų dieną ir Europos muziejų naktį Gargžduose, Priekulėje ir Agluonėnuose!Muziejaus lankytojų dėmesiui paruošėme ypatingą irkultūros kupiną programą.

            Gegužės 18 d., Gargždų muzikos mokykloje (Kvietinių g. 2),18 val. kviečiame į kunigo MykoloVaitkaus asmenybės ir kilnojamosios parodos „Mykolo Vaitkaus gyvenimas ir kūryba“ pristatymą. Kun. M. Vaitkus buvo ne tik kunigas, bet ir veiklus kultūros, literatūros, spaudos darbuotojas. Parašė ir išleido daugiau nei trisdešimt poezijos, poemų, dramų, apysakų, kurios lietuvių literatūroje nepelnytai buvo pamirštos. Neabejotinai vienas vertingiausių jo kūrybos palikimų yra prisiminimai-memuarai iš Nepriklausomos Lietuvos gyvenimo tarpsnio bei išeivijoje Jungtinėse Amerikos Valstijose. Gargždų krašto muziejaus muziejininkė, menotyrininkė Regina Šiurytė-Šimulienė pristatys šią įdomią ir įvairiapusę asmenybę.

             Kun. M. Vaitkus buvo operos žanro gerbėjas, tad neatsitiktinai renginio žiūrovai galės klausyti klasikos kūrinių, atliekamų Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro operos solistųRitos Petrauskaitės ir Mindaugo Rojaus, kuriems akomponuos koncertmeisterė Loreta Piaseckienė.

           Po koncertinės programos žiūrovus pakviesime pratęsti pažintį su kun. M. Vaikaus kūryba Gargždų krašto muziejuje  (Sodo g. 5). M. Vaitkaus kūrinių ištraukas skaitys Gargždų kultūros centro renginių ir teatro režisierė Kristina Kazlauskaitė-Kažukauskienė.Nuo 19:30 val. jaunųjų muziejaus draugų lauks smagios etnopramogos muziejaus kiemelyje su Jonu Kavaliausku. Visi galės paėjėti su kojūkais, pagroti birbynėmis, traukti virvę ir išbandyti daug kitų tradicinių lietuvių liaudies žaidimų.

20 val. pristatysime gargždiškių multimedijos menininkų Augustino Našlėno ir Viliaus Jokubaičio audiovizualinę instaliaciją „Tylios šventovės“. Pristatyme dalyvaus autorius – Augustinas Našlėnas.

          Priekuliškiai ir miesto svečiai gegužės 18 d., 18 val. maloniai kviečiami užeiti į poezijos skaitymus I. Simonaitytės memorialiniame muziejuje (Vingio g. 11, Priekulė). Tuo tarpu ieškantys tvarumo, dvasingumo ir darnos su savo vidiniu pasauliu 19 val. maloniai laukiami Agluonėnų etnografinėje sodyboje (Klojimo g. 9, Agluonėnai)neurografikos seanse„Neurografika muziejuje. Ryšys su šaknimis, praeities priėmimas“. Seansą vesneurografikos specialistė Dalia Bielskytė. Sodybos darbuotojos lankytojus vaišins tradiciniu Klaipėdos krašto pyragu su varške, o visiems pasistiprinus 22 val. prasidės naktinė ekskursija stubojesu netikėtais nuotykiais.

Šeštadienio vakarą 20 val. atvykite į I. Simonaitytės memorialiniame muziejuje vyksiantį kino seansą. Paruoštoje programoje matysite „Žmogus, kuris mokėjo 75 kalbas“,„Močiute, GutenTag!“,„Elzė iš Gilijos“.

Tarptautinę muziejų dieną susitikime muziejuje!

Renginio rėmėjas: Klaipėdos rajono savivaldybė. Partneriai: Gargždų muzikos mokykla, Priekulės kultūros centras. Informaciniai rėmėjai: Klaipėdos rajono laikraštis „Banga“, portalas „Mano Gargždai“, dienraštis „Vakarų ekspresas“.

 Gargždų krašto muziejaus informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių