• 28 rugsėjo, 2022
|

Tegyvuoja Priekulėje E. Vicherto teatras!

Priekulėje tarp puoselėjamų tradicijų – Ernsto Vicherto teatras. Net ir slogūs karantino metai nepajėgs jos sulaužyti. Režisierius Donatas Savickis tiki, jog sugrįš normalus gyvenimas, ir vėl prasidės repeticijos, įvyks spektaklio „Urtė“ premjera, žiūrovus pakvies interaktyvi pasaka „Laimingasis princas“. Ruošiamasi paminėti Tarptautinę teatro dieną – kovo 27-ąją internetinėje erdvėje vyks pokalbis su E. Vicherto teatro aktoriais.

Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijoje dirbama be skambučio, mokytojai patys dėliojasi darbo laikus, kad būtų kiek įmanoma mažiau kontaktų su skirtingų klasių mokiniais.

Svajonė apie „Urtės“ premjerą

Teatras negali būti nekontaktinis, o aktoriai bendrauti nuotoliniu būdu. „Mes labai išsiilgę vieni kitų ir laukiame susitikimų su žiūrovais. Turime savo pokalbių kanalą, palaikome ryšius, tačiau mums reikia gyvo bendravimo: mėgėjų teatras – ne tik spektaklio kūrimas, bet ir visų bendravimas. Juk bendraujant išmokstamas tekstas, kuriami charakteriai. Susitikę gatvėje kalbamės, kada galėsime susitikti“, – atskleidė teatro režisierius D. Savickis.

Jam džiugu, kad žiūrovų meilė teatrui nenuslūgo – žmonės klausinėja, kada vėl pamatys spektaklį. Jau 18 gyvavimo metų E. Vicherto teatras ugdosi publiką – mažus ir suaugusius žiūrovus.

Vasarą teatro aktoriai dalyvavo Priekulės miesto šventėje, teatralizuotoje eisenoje, šurmuliavo skrybėlėtos damos rinkimuose. Rudenį, kol dar galėjo, po penkis rinkosi į repeticijas – buvo įpusėtas repetuoti spektaklis „Urtė“ pagal Ievos Simonaitytės romaną „Aukštujų Šimonių likimas“. Pasak režisieriaus D. Savickio, pasiruošimas vyksta ir dabar: dekoracijų, rekvizitų tvarkymas, netgi kostiumai pasiūti. Ir jeigu ne karantinas, jau į premjerą būtų pakvietę, dalyvavę tradicinėje mėgėjų teatro šventėje „Tegyvuoja teatras“, kurioje susirenka visų regionų mėgėjų teatrų vadovai, aktoriai, teatro pedagogai. Šiemet nedalyvaus, bet kitąmet turi vilties. Režisierius tikisi, jog spektaklio „Urtė“ premjera įvyks rudenį.

Pakvies interaktyvi pasaka

Dabar teatro kolektyvas gali pasiguosti ankstesniais „Tegyvuoja teatras“ apdovanojimais už spektaklį „Šaktarpis“, kaip antai pelnyta „Tegyvuoja teatras!“ statulėlė. Mėgėjų teatrui tai tas pats, kas profesionaliam teatro kūrėjui – Auksinis scenos kryžius. Ir daugiau apdovanojimų šis spektaklis atnešė priekuliškiams. Ankstesniais metais E. Vicherto teatras iš nedidelio miesto tarptautiniame mėgėjų teatro festivalyje „Baltijos rampa“ atstovavo Lietuvai.

D. Savickis apgailestavo, jog dėl karantino neįvyko gastrolės su „Šaktarpiu“.

„Karantinas ne tik parodė, kokia svarbi bendrystė, bet ir provokavo kūrybiškumą – gimsta naujos idėjos, naujo formato renginiai, dirbame, kuriame, – dėstė režisierius. – Jeigu ne pandemija, nebūtų buvę interaktyvaus spektaklio pagal brolių Grimų pasaką „Joniukas ir Gretutė“, į kurį pakvietėme praėjusią vasarą. O dabar jau beveik baigėme dar vieną – „Laimingasis princas“ – pagal Oskaro Vaildo kūrinį. Kai tik atsileis karantino varžtai, jį rodysime. Labai laukiame išsilaisvinimo ir gyvo susitikimo su žiūrovais. Spektaklis kamerinis, vyks scenoje, kviesime mažas grupeles, esame pasiruošę rodyti ir vienai šeimai.“

Tarptautinę teatro dieną tikėjosi rodyti šį interaktyvų spektaklį, tačiau situacija nieko gero nežada. Ta proga kitas sumanymas: Kultūros centro feisbuko paskyroje, „Youtube“ kanale bus rodomas filmas „Teatro veidai“, kuriame režisierius D. Savickis kalbins E. Vicherto teatro aktorius. Tegyvuoja E. Vicherto teatras!

Virginija LAPIENĖ

Priekulės kultūros centro archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių