Televizorių remontas Klaipėdoje: taisyti, ar pirkti naują?

Dar 2014 metais Europos Komisija priėmė komunikatą „Žiedinės ekonomikos kūrimas. Europos be atliekų programa“, kuris siekia atkreipti dėmesį į gana naują reiškinį – žiedinę ekonomiką, kurioje itin svarbios kelios vertybės. Pirmiausia – tvarumas. Antra deklaruojame vertybė – kuo mažiau atliekų. Tokiu būdu Europos šalyse turėtų būti skatinamas verslo modelis, kai elektronika ir kiti namų apyvokos daiktai yra ne išmetami pasibaigus jų tarnavimo laikui, bet taisomi ir eksploatuojami toliau. Kad toks modelis būtų įmanomas, reikia sukurti papildomai darbo vietų – remonto įmonių, kurios užsiimtų sugedusių prietaisų taisymu. Tokiu būdu skatinama žiedinė ekonomika, kur kiekviena bendruomenė ar visuomenės sluoksnis gauna naudos.

Tai graži teorija, kurią išaukštino politikai, siekiantys užsitikrinti rinkėjų simpatijas. Kokia situacija yra iš tikrųjų? O ji gana dviprasmiška. Kaip pavyzdį galima paimti vieną iš labiausiai naudojamų namų apyvokos daiktų – televizorių. Kai kuriuose namuose jų yra net po kelis (ko nepasakysi apie mikrobangų krosneles ar indaploves). Ar televizorių remontas apsimoka? Ar paprasčiau įsigyti naują senajam sugedus?

Maža ir didelė televizorių kaina

Nedidelės 32 colių įstrižainės televizorių su Smart TV funkcija (programėlės, prisijungimas prie interneto) Lietuvoje galima įsigyti vos už 180-200 eurų. Kiek didesnis 42 colių įstrižainės televizorius kainuoja 275-300 eurų. Tokią sumą vidutiniškai uždirbantis klaipėdietis gali užsidirbti per savaitę. Televizorius nebėra prabangos prekė, todėl ne viena šeima turi po kelis televizorius savo namuose.

Iš kitos pusės, televizorius yra labai sudėtingų technologijų pilnas mechanizmas, todėl didelė kaina neturėtų stebinti. 85 colių įstrižainės 8K raiškos televizoriai kainuoja 5000 eurų, kiek mažesni 75 colių įstrižainės televizoriai kiek pigesni – 3000-3500 eurų. Lietuvoje vis dar nėra pakankamai 4K raiškos turinio, todėl pačių brangiausių televizorių rinkoje nėra itin daug.

Vidutinė televizoriaus kaina – 500-700 eurų. Tokią kainą gali sumokėti nemažai mieste gyvenančių ir dirbančių šeimų.

Antrinė televizorių rinka ir televizorių remontas

Daugelis Klaipėdos gyventojų taip pat svarsto galimybę ir įsigyti ne naują, o naudotą televizorių. Skelbimų portaluose yra pakankamai daug skelbimų apie parduodamus mažai naudotus televizorius. Tokiu būdu galima įsigyti kokybišką televizorių už mažesnę kainą.

Tokie televizoriai nebeturi gamintojo garantijos, taip pat nežinoma, kokių fizinių išbandymų jie yra matę. Kai kurie galėjo būti sulieti vandeniu, nukritę nuo stovo ar sienos. Išoriškai jokių gedimų nesimato, tačiau naudotas televizorius nebūtinai yra nepažeistas. Su tokia rizika daugelis pirkėjų yra linkę susitaikyti, todėl antrinė televizorių rinka klesti.

Aišku, tokių televizorių remontas nebūtinai reikalingas iš karto po įsigijimo, todėl naudoti televizoriai yra pakankamai paklausi prekė, nereikalaujanti didelių investicijų.

Taisyti, ar pirkti naują?

Kvalifikuoti Klaipėdos televizorių remonto specialistai Elmeistrai ragina atkreipti dėmesį į tris svarbiausius dalykus prieš nusprendžiant pirkti naują ar taisyti:

  1. Televizoriaus amžius. Kuo televizorius senesnis, tuo senesnės ir naudojamos technologijos, retesnės atsarginės dalys. Jei televizorius labai senas (10 metų ir daugiau), jo taisyti nebeapsimoka.
  2. Televizoriaus gedimo pobūdis. Sudaužytas ekranas reiškia, kad reikės keisti visą ekraną, o tai gali kainuoti tiek pat, kiek naujas televizorius. Iš kitos pusės, sugadintas laidas, prastai veikiančios garso kolonėlės ar dingstantis antenos signalas yra ne itin sunkūs gedimai, dėl kurių naujo televizoriaus pirkti neverta, verta pataisyti.
  3. Modelio retumas. Klaipėdoje televizorių remonto meistrai dažniausiai dirba su tam tikrais gamintojais ir populiariais modeliais. Atsivežus nežinomo gamintojo ar itin retą televizoriaus modelį, gali būti sudėtinga gauti atsarginių dalių, todėl remonto kaina ir laikas smarkiai išauga.

Televizorius yra nesudėtingai transportuojamas prietaisas, todėl visada galima atvežti ir parodyti meistrui, jei neaišku, kokio lygio gedimas ir ar apsimoka remontuoti. Telefoninio pokalbio metu su meistru ne visada tiksliai nusakomas gedimo mastas ir tiksli priežastis, todėl geriau atvežti fizinei apžiūrai ir remontui.

Jeigu namuose esantys daiktai yra apdrausti specialiu draudimu, televizoriai remontuojami gana nebrangiai, nes didžiąją remonto sumos dalį padengia draudimo bendrovė. Tai itin aktualu, kai televizorius yra su fiziniai pažeidimais – sudaužytu ekranu ar korpusu.

Televizorius remontuoti apsimoka 4 atvejais iš 5. Remontas kainuoja pigiau, nei naujas televizorius. Taip prisidedama prie tvarios ekonomikos – mažiau plastiko ir metalo atliekų, sukuriamos papildomos darbo vietos televizorių remonto versle, daugiau užsakymų detalių gamintojams ir tiekėjams.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių