Tigrų romaną išdavė gražuoliai naujagimiai

Jonušų kaime įsikūręs zoologijos sodas jau du mėnesius džiaugiasi išskirtiniais augintiniais – trimis baltaisiais tigriukais. Juos atsivedusi tigrė Jūratė nustebino visą Pabaltijį, mat baltųjų tigrų naujagimiai yra ypač retas reiškinys. Zoologijos sodo šeimininkas Edvardas Legeckas patikino, kad pavasarį mažuosius padaužas galės pamatyti ir lankytojai.

Patiną laikė per jaunu tėvystei

Zoologijos sodo šeimininkui E. Legeckui baltųjų tigrų trynukai – tikras stebuklas.Tigriukai gimė pernai lapkričio 1 dieną. Dabar jiems – pustrečio mėnesio. Zoologijos sode jie meiliai vadinami kačiukais.

E. Legeckas šmaikštauja, kad plėšrieji augintiniai – netyčiukai, mat nė vienas zoologijos sodo darbuotojas neįtarė, kad tigrė laukiasi. Esą niekas nepastebėjo net to, kad tarp baltųjų tigrų Jūratės ir Andriaus užsimezgęs romanas. Darbuotojai konstatavo tik faktą – vieną rytą atėję šerti tigrės pamatė prie jos gulinčius tris naujagimius. „Jūratei – ket­veri metai, Andriui – pustrečių. Patinas labai greit subrendo, ne pagal amžių“, – sakė E. Legeckas. Tigriukai gimę svėrė po 400 gramų, dabar – jau 6–7 kilogramus.

Kol kas dvi baltųjų tigrų patelės ir patinėlis neturi vardų. E. Legeckas patikina, kad laikysis tradicijos ir tigriukus pavadins lietuviškais žmonių vardais. „Pavyzdžiui, visos pas mus gyvenančios trys tigrės yra Jūratės. Tam, kad nesumaišytume“, – šmaikštavo jis.

Mažyliai jau šiepia dantis

Tigriukai su mama augs bent iki 6–7 mėnesių. Iki šiol pienu vaikus maitinusi motina juos pamažu pratina prie žalios mėsos.

Zoologijos sodo darbuotoja Saulė Striaukaitė pastebi, kad trynukai turi skirtumų: „Patelės labiau pasiutusios, o patinėlis – ramesnis.“ Ir nors plėšrūnai darbuotojams jau šiepia dantis, juos be vargo galima paimti į glėbį – kol kas jų spyriojimasis pavojaus nekelia.

Naujųjų augintinių priežiūra virto išbandymu zoologijos sodo personalui. Mat baltųjų tigrų naujagimiai – retenybė. Atvejis Jonušuose – kol kas vienintelis ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.

Liks Lietuvoje

Darbuotojų rūpestis – esant reikalui nuo vaikų atskirti tigrę. Šiuo metu su mažyliais ji daugiausia laiko praleidžia šiltoje uždaroje patalpoje. Įamžinti mažuosius augintinius norėję „Bangos“ žurnalistai kelias dienas laukė, kol zoologijos sodo darbuotojai tigrę išprašys į lauke esantį narvą. Jame mama nenustygo – pro langą neramiai žvelgė į mažyliais besidžiaugiančius žmones.

E. Legeckas žada, jog tig­riukai liks Lietuvoje. Juos žadama atiduoti kitiems šalyje veikiantiems zoologijos sodams. Į užsienį jų išvežti neketinama. „Leisime pasidžiaugti Lietuvos žmonėms“, – sakė šeimininkas.

Zoologijos sodas viliasi savo lankytojus netrukus nudžiuginti dar vienais mažyliais. „Suporavome Amūro tigrą su baltuoju. Laukiame ir stebime, ar pavyko“, – išdavė E. Legeckas.


  • Baltieji tigrai yra bengališkojo tigro atmaina, išveista nelaisvėje. Baltieji tigrai laukinėje gamtoje neišgyventų, mat neturi maskuojančiųjų savybių. Skaičiuojama, kad visame pasaulyje baltųjų tigrų yra apie 400.
  • Laisvėje yra likę apie 3 tūkstančius tigrų. Tačiau vien JAV nelaisvėje laikomi dar maždaug 7 tūkstančiai šių gyvūnų. Šioje šalyje ypač klesti juodoji didžiųjų kačių rinka. Nelegalūs baltieji tigrai įkainojami apie 20 000 dolerių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content