Vėžaitiškę sudomino žemaūgiai pomidorai

Asmeninio archyvo nuotr.: S. Grykšienė: „Saulės dar mažai, bet liūdėti nėra ko – laiką galima leisti susigalvojant mielos veiklos.“

Vis labiau ryškėjant pavasario ženklams, sujudo, sukruto žmonės, trokštantys anksčiau užsiauginti savo sveikų daržovių. Spartuoliai šiltnamiuose jau pasisėjo žalumyninių daržovių, o namuose ant palangių tįsta paprikų, pomidorų daigai. Tikimasi, kad šis pavasaris bus palankesnis daržininkams.
Gargždų turguje praėjusį šeštadienį pėžaitiškė daržininkė siūlė šildomame šiltnamyje užaugintų svogūnų laiškų, kurių pluoštelis kainavo eurą. Kitų daržovių dar teks palaukti.
„Argi palyginsi savo užaugintą ridikėlį su tuo „oriniu“, parsineštu iš parduotuvės, – šypsojosi vėžaitiškė Stasė Grykšienė. – Nesu didelė daržininkė ar gėlininkė, bet nuo mažens mėgstu sukišti rankas į žemę. Dirbdama socialine darbuotoja, grįžusi namo, eidavau pasikapstyti gėlyne ar darže. Rodėsi, kad čia „paleidžiu“ žmonių rūpesčius, susikaupusias slogias mintis. Turiu nedidelį daržą, šiltnamį – mėgstu kažką užsiauginti savo šeimai.“
Stasė augina ne tik pomidorus. Vasarį pasėjo įvairių veislių raudonų ir geltonų paprikų. Sėjo ir aitresnių, nedidelius raudonus ir geltonus vaisius, panašius į mažas skareles, vedančių paprikų. „Šiemet saulės beveik nebuvo – ištįsę daigai. Pomidorus sėsiu kovo pabaigoje ar balandžio pradžioje. Viena pažįstama balandžio pradžioje pasėja šiltnamyje ir mažus daigelius persodina. Jie čia geriau ir greičiau auga nei namuose ant palangės ir vargo mažiau: kol kambaryje užauga, apninka kenkėjai“, – dalijosi patirtimi S. Grykšienė.
Prieš kelerius metus ji susidomėjo žemaūgiais pomidorais, kuriuos augina vazonuose. „Jie svyrantys, raudonais, geltonais vaisiais, derlingi. Sėklų pasirinkimas didelis. Daug vietos šiems nereikia: vazoninius pomidorus galima auginti balkone, komponuoti gėlyne ar kitur. Ir puošmena, ir nauda. Patariu užsiauginti šių pomidorų. Mano jau sudygo, bet daigai ištįsę, nes trūko saulės“, – kalbėjo Stasė.
Virginija AUKŠTUOLYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių