Savanorių banga užliejo pajūrį – tvirtino kopas nuo audrų

Trečius metus rengiama didžiausia kopų tvarkymo talka „Kopoms reikia tavęs“, nepaisant audringo vėjo, šiais metais sutraukė per du šimtus savanorių. Bendros SBA grupės ir Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijos iniciatyvos metu šakomis sutvirtinta maždaug 2 km ilgio pajūrio juostos kopų šalia Memel-Nord baterijos Klaipėdos rajone.

„Tokios talkos teikia ne tik aplinkosauginę naudą, bet ir skatina žmones daugiau sužinoti apie juos supančią aplinką, darnaus sugyvenimo su gamta principus,“ – sako Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijos vadovas Darius Nicius.

Pasak jo, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcija kasmet sutvirtina apie 3 km. (arba 15 000 kv.m.) paplūdimio kopų, remontuoja per jas vedančius poilsiautojams skirtus medinius laiptus ir takus. Šie darbai kasmet kainuoja 40 000 – 70 000 eurų, todėl savanorių pagalba itin vertinama.

„Džiugu matyti, kaip kasmet auginame būrį sąmoningų savanorių, kurie ne tik mėgaujasi jūra, bet ir nori pasirūpinti kopomis. Palyginti su pirmąja „Kopoms reikia tavęs“ akcija, talkininkų šiemet susirinko 2 kartus daugiau. Šį kartą SBA įmonių savanoriai, moksleiviai, Klaipėdos miesto ir rajono gyventojai šakomis sutvirtino erozinius židinius apie 10 000 kv. m. plote. Tai reikšminga pagalba, nes perkant šią paslaugą direkcijai tai būtų atsiėję 15 000 eurų, tad sutaupytas lėšas ji galės investuoti į kitus aplinkosauginius projektus,“ – sako „SBA Home“ vadovė Raimonda Kižienė.

Pasak jos, per trejus metus „Kopoms reikia tavęs“ iniciatyvos savanoriai sutvirtino daugiau kaip 7 kilometrus kopų. Šį kartą pasirinkta viena lankomiausių teritorijų pajūryje ties Klaipėdos miesto ir rajono riba – šalia Memel-Nord baterijos ( II pasaulinio karo įtvirtinimų) Olando kepurės link, kad būtų kompensuotas vasaros sezono metu padarytas antropogeninis poveikis.

Kopų tvarkymo iniciatyva „Kopoms reikia tavęs“ gimė 2021 m. kaip SBA savanorystės bangos iniciatyva, kuri sutelkia SBA grupės įmonių darbuotojus ir bendruomenes daryti gerus darbus ir atrasti naujas savanorystės formas. Pernai apie 1 500 SBA savanorių prasmingiems darbams skyrė per 5 500 valandų.

 Pagal pranešimą spaudai

Organizatorių nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių