Tradicijas tęsia respublikinis šachmatų turnyras „Gargždams-769“

Lapkričio 20 dieną puikioje Vėžaičių bendruomenės salėje įvyko tradicinis greitųjų šachmatų turnyras „Gargždams-769“. Dar 1993 metais rajono Sporto centro, Gargždų seniūnijos ir šachmatų klubo „Mintis“ vadovams kilo idėja surengti respublikinį šachmatų turnyrą (tada „Gargždams-740“). Ta idėja buvo tokia užkrečianti, kad tęsiasi jau tris dešimtmečius.

Dalyvių daugėja

Šiemet į varžybas susirinko rekordinis skaičius dalyvių – net 141 (49 mūsų rajono atstovai, įskaitant BĮ Sporto centro ugdytinius ir klubo „Mintis“ narius, taip pat 92 svečiai iš įvairių Lietuvos vietovių). Apie varžybų lygį byloja faktas, kad atvyko 6 sporto meistrai, 11 dalyvių reitingai buvo per 2000.

Atidarant varžybas, projekto sėkme pasidžiaugė Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Raimondas Simonavičius ir Klaipėdos rajono BĮ Sporto centro direktorius Vaidas Liutikas. Po jų palinkėjimų varžybų vyr. teisėjas IA Donatas Vaznonis iš Kauno paskelbė varžybų pradžią.

Gerai pasirodė 11-metis

Buvo žaidžiama greitaisiais šachmatais, 9 ratai šveicariška sistema, kiekvienam dalyviui skiriant po 10 min. + 5 sek. po kiekvieno ėjimo. Pamatėme daug gražių ir atkaklių kovų. O nugalėjo Kauno „Gajos“ sporto mokyklos atstovas FM Pijus Stremavičius, surinkęs 8,5 taško iš 9 galimų. Tašku nuo jo atsiliko komandos draugas Pijus Greičius, jis antras. Net 5 šachmatininkai surinko po 7 taškus. Jie vietomis pasiskirstė pagal koeficientus tokia tvarka: 3. Gleb Pidlužnij (Klaipėda), 4. Tomas Povilaitis (Šiauliai), 6. Sergej Drozdov (Klaipėda), Lukas Bagvilas (Radviliškis) ir Andrej Katalov (Klaipėdos rajonas).

Tarp pirmų 50-ies šachmatininkų pateko 9 mūsų rajono atstovai. Verta pažymėti mūsų jaunojo talento vienuolikamečio Dominyko Kušlikio puikų pasirodymą. Jis surinko 6 taškus iš 9 galimų, savo Rtg. pakėlė net 92 punktais, iškovojo galutinę 21-ąją vietą, tarp visų mūsiškių buvo antras, o tarp visų U12  – pirmas. 34-ojoje vietoje buvo Žygimantas Staponas (5,5 taško, Rtg.+23), 35-ojoje Vytautas Riauka (5,5 tšk., Rtg. + 45), 37-ojoje Tomas Alsys (5,5 tšk.), 41-ojoje Gediminas Radzevičius (5,5 tšk.), 44-ojoje Dovydas Spevak (5 tšk., Rtg.+13). Net 5 mūsų šachmatininkai pirmą kartą įvykdė reitingų reikalavimus.

Mūsų jaunučiai nepralenkiami

Komandinėje įskaitoje nugalėjo Klaipėdos „Bokšto“ pirmoji komanda (G. Pidlužnij, S. Drozdov, Rostislav Ščekačiov, Olga Beliajeva). Antrojojee vietoje buvo Šiaulių sporto centro „Dubysa“ jaunieji šachmatininkai,o trečiojoje Radviliškio „Radvis“ komanda. Klaipėdos rajono pirmoji komanda buvo dešimtojoje vietoje, Klaipėdos r. SC jaunių pirmoji komanda – tryliktojoje, o SC jaunučių pirmoji komanda – keturioliktojoje vietose. Iš viso buvo klasifikuotos net 37 komandos. Jaunių įskaitoje (g. 2004–2009 m.) mūsų rajono Sporto centro jaunių pirmoji komanda (Ž. Staponas, D. Spevak, Domas Andrijauskas ir Jorė Balčiūnaitė) buvo trečiojoje vietoje. O štai tarp jaunučių (g. 2010 m. ir jaunesni) mūsiškiai neturėjo lygių ir nugalėjo. Komandai atstovavo Dominykas Kušlikis, Auksė Zonytė, Šarūnas Juknius ir Matas Valaika. Verta pažymėti, kad visų šios komandos narių pakelto reitingo pliusas turnyre siekė net 269 taškus (Dominykas +92, Auksė +81, Šarūnas +76 ir Matas +20). Tai kažkas nerealaus.

Buvo išaiškinti dar kelių kategorijų nugalėtojai. Tarp moterų pajėgiausia buvo Olga Beliajeva (Klaipėda), tarp veteranų 60+ Sergej Drozdov (Klaipėda), tarp 75+ Gintautas Barščiauskas (Šilutės r.). Visa U12 nugalėtojų pakyla atiteko mūiškiams: 1. D. Kušlikis, 2. A. Zonytė, 3. Š. Juknius. Vyriausias varžybų dalyvis buvo 84-us metus skaičiuojantis Petras Mitkevičius (Gargždai), jauniausia dalyvė taip pat mūsiškė – tai šešiametė Adelė Zonytė.

Padėka už pagalbą

Tradicinė padėka visiems prisidėjusiems. Projekto vykdytojai buvo Klaipėdos rajono savivaldybės BĮ Sporto centras kartu su šachmatų klubu „Mintis“. Projektą globojo Klaipėdos rajono savivaldybės administracija. Prie prizinio fondo prisidėjo ir dalyvių priėmimu rūpinosi UAB „Simetra LT“ (direktorius Arvydas Mickus), UAB „Kečas“ (direktorius Vaidas Mitkevičius), verslininkai Vytautas Riauka, Diana ir Arvydas Žiūros, klubo nariai bei ugdytinių tėveliai – Robertas Mockus, Daiva Dieninė, Alvida Antužienė, Rima Dadūraitė, Saulius Balčiūnas, Algirdas Varnagiris, Darius Alekna, Sigitas Karbauskas, klebonas Stanislovas Anužis ir daugelis kitų. Puiki rajono šachmatų mylėtojų bendruomenė, be kurios prisidėjimo sunku būtų ką nors nuveikti.

Atskira padėka informaciniams rėmėjams (laikraščiui „Banga“, portalui „Mano Gargždai“, kitiems šaltiniams) ir Vėžaičių bendruomenės nariams, kurie nuolat buvo aplink ir rūpinosi visais klausimais.

Zigmas BITINAS

Šachmatų klubo „Mintis“ pirmininkas, BĮ Sporto centro šachmatų treneris

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių