• 9 gruodžio, 2021
|

Tradicinėse varžybose – 110 Lietuvos šachmatininkų

Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos salėje sekmadienį jau 27-ąjį kartą vyko tradicinės šachmatų varžybos, šįkart „Gargždams-766“. Jose dalyvavo 110 šachmatininkų iš įvairių Lietuvos vietovių, o nugalėjo Telšių komanda ir jos narė Simona Limontaitė.

Varžybų dalyvius pasveikino Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Vaclovas Macijauskas bei Gargždų sporto centro direktorius Vaidas Liutikas. Tada prasidėjo šachmatininkų kovos. Turnyre buvo žaidžiami devyni ratai šveicariška sistema, skiriant po 10 minučių bei pridedant 5 papildomas sekundes prie kiekvieno ėjimo kiekvienam žaidėjui visai partijai.

Nuo pat pirmų turų pradėjo pirmauti aukščiausią turnyro reitingą turintis Martynas Limontas iš Telšių. Atrodė, kad jis ir nugalės. Tačiau paskutiniame ture Martyną pavijo ir taškais susilygino bei pagal koeficientą aplenkė jo sesuo Simona. Jų abiejų sąskaitoje – po 7,5 taško iš 9 galimų. Taigi, M. Limontui nepavyko ketvirtąjį kartą tapti Gargždų turnyrų nugalėtoju bei perrašyti istoriją, mat iki šiol to padaryti dar niekam nėra pavykę. Po 7 taškus surinko kretingiškiai Dalius Jocys ir Konstantinas Dubinskas. Tokia tvarka jie pasidalijo 3–4 vietas. Dar penki šachmatininkai surinko po 6,5 taško ir išsidalijo 5–10 vietas. Iš mūsų rajono šachmatininkų geriausiai pasirodė Daiva Dieninė, surinkusi 6 taškus ir iškovojusi 12-ąją vietą. Tuoj po jos buvo ir Tomas Alsys. Moterų grupėje pajėgiausia buvo jau minėtoji S. Limontaitė. Antra – mūsiškė D. Dieninė, trečia – Olga Beliajeva iš Klaipėdos.

Tarp veteranų (60+) nepralenkiamas pasirodė esąs Vaidotas Žilinskas iš Šiaulių. Antras šioje kategorijoje – Jonas Kubilius iš Raseinių, o trečias – mūsiškis Rimvydas Lukošius.

Tarp moksleivių geriausiai sekėsi Edvinui Kurmiui iš Plungės. Jis tik per vieną vietą bendroje įskaitoje sugebėjo aplenkti Pijų Greičių iš Jurbarko. Trečias moksleivių kategorijoje buvo Daniel Šer iš Šiaulių.

Komandinėje įskaitoje nugalėjo Telšių šachmatų klubo „Žaibas“ komanda – 25,5 taško iš 36 galimų. Antri – Raseinių šachmatų klubo „Raseinietiškas matas“ komanda (24,5 taško), treti Jurbarko šachmatų klubas (23 taškai). Klaipėdos rajono komanda (Andrejus Katalovas, Arvydas Mickus, D. Dieninė ir Arūnas Gincas) surinko 22 taškus ir liko šeštoje vietoje. Vienuolikti buvo Gargždų „SC-Mintis“ pirmoji komanda (R. Lukošius, Vasilijus Čiornas, Valdas Jonelys ir Zigmas Bitinas). Jų sąskaitoje 20 taškų. Gargždų antroji komanda (Mantas Kerpė, Vytautas Riauka, Robertas Mockus ir T. Alsys) su 19,5 taško – 12-oje vietoje, Gargždų sporto mokyklos pirmoji komanda (Domantas Antužis, Dovydas Spevak, Danielius Antužis ir Domas Andrijauskas) su 16 taškų liko septyniolikti.

Tarp 29 komandų kovojo aštuonios moksleivių. Pajėgiausi pasirodė esantys Plungės SRC atstovai. Gargždų sporto mokyklos pirmoji komanda liko antroje vietoje.

Prie varžybų organizavimo ir vedimo prisidėjo BĮ Sporto centras, Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla, Gargždų sporto mokykla, šachmatų klubo „Mintis“ nariai, Gargždų sporto mokyklos ugdytinių tėveliai, UAB „Eurobiuras“, UAB „Simetra-LT“. Informaciniai rėmėjai – laikraštis „Banga“ ir internetinis portalas „Mano Gargždai“.

Ačiū visiems prisidėjusiems.

Zigmas BITINAS

Gargždų šachmatų klubo „Mintis“ pirmininkas

A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių