Tvarkomoje Melioratorių gatvėje – varvantys tepalai

Rekonstruojamoje Melioratorių gatvėje, Gargžduose, statybininkai įrengė stovėjimo vietas automobiliams, išklojo grindinio trinkelėmis.


Darbai nebaigti, bet gyventojai ten jau stato automobilius, o iš jų varvantys tepalai naujutėlę aikštelę apdergė taip, tarsi ne vienerius metus ja būtų naudojamasi. „Nejaugi nėra kas sudrausmintų šiuos teršėjus, jeigu patys nesupranta?“ – piktinosi pilietiškas „Bangos“ skaitytojas (pavardė žinoma). Gražėja dešimtmečius buvęs pamirštas Melioratorių kvartalas – jaukiai atrodo tarp daugiabučių atnaujinta krepšinio ir tinklinio aikštelė. Sušilus nuo ryto iki vakaro joje klega, sportuoja jaunimas, žaidžia vaikai. Jei valytoja reguliariai ištuštintų šiukšlinę, kuri dabar nuolat perpildyta, būtų puiku. Dabar rekonstruojama Melioratorių gatvė, įrengiamos taip reikalingos automobilių stovėjimo aikštelės – nemažus pinigus tai kainuoja. Bet kodėl netausojama tai, kas jau padaryta? Praėjo tik kelios savaitės, kai gyventojai pradėjo statyti savo automobilius Melioratorių gatvėje įrengtoje tam skirtoje vietoje. Bet prie daugiabučių, šalia Dariaus ir Girėno g., trinkelėmis išgrįsta mašinų stovėjimo aikštelė atrodo šiurpiai: juoduoja tepalo, išvarvėjusio iš automobilių, didelės dėmės. „Vaizdas tarsi iš praeities – kaip prie prasto kolūkio remonto dirbtuvių arba tarybinių degalinių. Atrodo, kad teršia vienas, gal dar antras automobilis, nes užterštos stovėjimo vietos vienoje gatvės pusėje. Tas vairuotojas puikiai mato, kokius pėdsakus palieka jo automobilis – iš jo varva gausiai, bet nekreipia dėmesio. Išterliota didžioji automobilių stovėjimo vietų dalis“, – piktinosi „Bangos“ skaitytojas.
Jis ironiškai patarė teršėjui: jeigu netvarko savo automobilio, tai bent pastatęs jį po varikliu paklotų savo „vatinką“ – tegul varva ant jos, o ne ant naujutėlaičio grindinio. „Galėtų ir aplinkosaugininkai pasižvalgyti“, – sakė jis.
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius informavo, jog Klaipėdos rajono miestų ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklėse nurodyta, kad Savivaldybės teritorijoje draudžiama teršti atliekomis, automobiliais ar jų dalimis, kitais nešvarumais vandens telkinius, kitaip teršti ar šiukšlinti rajono bendrojo naudojimo teritorijoje.
Už taisyklių pažeidimą numatyta administracinė atsakomybė LR administracinio nusižengimo kodekso 366 str. Dėl šiame straipsnyje numatytų administracinių nusižengimų tyrimą atlieka ir administracinių nusižengimų protokolus surašo policijos ir savivaldybės administracijos (viešosios tvarkos) pareigūnai.
Taigi pastebėjusieji netvarkingą automobilį, iš kurio varva tepalai ar kiti pavojingi skysčiai, turėtų pranešti Bendruoju pagalbos telefonu 112 arba darbo dienomis – Viešosios tvarkos skyriui.


Virginija LAPIENĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių