Valdovų rūmų kieme šimtai moksleivių iš visos Lietuvos rašė palinkėjimus 700 metų švenčiančiam Vilniui

Ekskursijose po Vilnių kasdien lankosi šimtai moksleivių iš Lietuvos, kurie dalyvauja projekte „Vilnius tavo kuprinėje“. Tik prasidėjus mokslo metams rugsėjo 7 d. Vilniuje apsilankė daugiau 200 vaikų iš Lietuvos. Visi jie Valdovų rūmų kieme paliko po palinkėjimą amžinai jaunam Vilniui, kuris šiemet švenčia 700 metų jubiliejų. Iš viso į sostinę iki šių metų pabaigos pakviesti apsilankyti visi  Lietuvos  1-12 klasių moksleiviai, iš kurių nemaža dalis  Vilniuje niekad nėra buvę – apklausų duomenys parodė, kad kas dešimtas projekte dalyvavęs vaikas, Vilniuje lankėsi pirmą kartą.  

Visus metus 700-ąjį gimtadienį švenčiantis Vilnius stebina ne tik renginių ar parodų gausa, bet ir įvairiomis edukacijomis bei ekskursijomis. Pavasarį startavęs projektas „Vilnius tavo kuprinėje“  visus Lietuvos moksleivius kviečia plėsti akiratį ir iš arčiau susipažinti su gimtadienį švenčiančios sostinės istorija, dabartimi ir ateities perspektyvomis. Susitikime su miestu jaunieji lankytojai patiria ne tik begalę atradimų, bet ir mokosi dirbti komandose. Per kelis pavasario mėnesius Vilniuje ekskursijose dalyvavo daugiau nei 20 tūkstančių moksleivių iš beveik 70 Lietuvos miestų ir miestelių, apklausų duomenis parodė, kad kas dešimtas vaikas Vilniuje lankėsi pirmą kartą. 

Susipažinimas su Vilniaus istorija – visos Lietuvos moksleiviams  

Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė sako, kad jaunuosius sostinės svečius bei gyventojus supažindinti ne tik su Vilniaus istorija, bet ir moderniu miesto veidu bei plačiomis galimybėmis – yra vienas iš kertinių 700-ojo jubiliejaus tikslų.   

„Tai, kad nemaža dalis šalies moksleivių niekad nėra iki šiol buvę Vilniuje, parodo, kad tokios ekskursijos itin reikalingas, nes Vilnius – Lietuvos sostinė, ir nesvarbu, kur tu gimei ar kur gyveni, šis miestas yra visų mūsų. Norime, kad nuo mažų dienų visos Lietuvos vaikai pajustų, suprastų ir pamiltų Vilnių. O kada gi tai padaryti, jei ne metais, kada švenčiame jo jubiliejų ir dar su šūkiu „Vilnius: 700 metų jaunas“. Todėl būtent šiemet visos Lietuvos moksleiviams siūlome unikalią progą pažinti miestą kitaip –  per įvairias jusles, žaismingai ir kūrybingai“, – sako „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė.   

Pasak Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija kanclerės Giedrės Balčytytės, tokie projektai prisideda prie pilietiškumo ugdymo bei pasididžiavimo valstybe ir savo šalies sostine.    

„Vilniaus jubiliejaus šventė yra puiki proga sustoti ir akimirkai prisiminti, kuo gyveno Lietuvos sostinė per šimtmečius besitęsiantį laikotarpį. Kartu tai būdas pažvelgti į miesto ir valstybės ateities perspektyvas. Atsigręždama į šalies ateitį, moksleivius ir švietimą, Vyriausybė prisideda prie Vilnius 700-ojo gimtadienio programos iniciatyvų įgyvendinimo, tarp jų ir moksleivių ekskursijų projekto „Vilnius tavo kuprinėje“, kuris sukūrė galimybę visiems šalies moksleiviams pažinti Lietuvos sostinės istoriją, jos paveldą ir inovacijas, o ugdymo procesą leis bent trumpam perkelti iš mokyklos suolo į praeities ir ateities istorijomis gyvas Vilniaus gatves“, – sako Giedrė Balčytytė.   

Į ekskursijas pakviesti visi Lietuvos moksleiviai 

Projekte „Vilnius tavo kuprinėje“ pakviesti dalyvauti visi 1-12 klasių moksleiviai. Įvairių žaidimų, užduočių ir įtraukiančiai pristatančių gidų pasakojimų metu, jaunieji lankytojai susipažįsta su Vilniaus miesto istorija ir dabartimi, išmoksta suprasti sostinės paveldą ir išgirs unikalius žinomų vilniečių pasakojimus. Moksleiviai projekte „Vilnius tavo kuprinėje“ kviečiami dalyvauti iki 2023 m. gruodžio mėnesio.

   

Projekto organizatoriai tikina, kad ekskursijos ugdo ir kitas gyvenimui būtinas mokinių savybes: kritinį mąstymą, kultūrinės raiškos supratimą, kūrybiškumą, stiprina tarpusavio bendradarbiavimą ir komunikaciją. Mokiniai raginami suvokti istorines Vilniaus sąsajas su dabartimi, gidai kelia klausimus apie Vilniaus vystymąsi ir ragina vaikus tyrinėti aplinką, ieškant joje atsakymų. Pasivaikščiojime įtrauktos užduotys apima įvairių meno kūrinių tyrinėjimą, idėjų generavimą ir jų pritaikymą esamame kontekste.   

Po įvairių iššūkių jaunieji miestiečiai ir svečiai kviečiami spręsti kūrybinę užduotį – sukurti savo miesto žemėlapį, kuris jungia Vilniaus ir jų gyvenamąją vietą siejančias istorijas. Bendrystės moksleiviai gali ieškoti gamtos objektuose, vietovardžiuose, gatvių pavadinimuose, įvairių asmenybių ir savo asmeniniuose gyvenimuose, miesto istorijose bei legendose. Šiuo būdu net ir labiausiai nuo sostinės nutolusiuose rajonuose gyvenantys vaikai pajus ryšį su Lietuvos sostine.  

Renginio organizatoriai mažiesiems Vilniaus lankytojams, priklausomai nuo jų amžiaus, siūlo 3 skirtingas programas:  

1–4 klasių moksleiviams  pristatoma programa, kurioje mažieji lankytojai patiria kelionę nuo miesto įkūrimo iki dabarties. Dalyvių laukia kūrybiški pasakojimai iš Vilniuje gyvenusių skirtingų asmenybių ir įvairios veiklos.   

5–8 klasių moksleivių laukia ekskursija, kurioje vaikai susipažįsta su įvairiais praeities ir dabarties Vilniaus motyvais. Ekskursijos metu jungiamos miesto istorijos ir modernumo dalys, pasakojama apie istorines ir šių dienų asmenybes, prisidėjusias prie miesto augimo, o dalyviai skirstomi į skirtingas komandas ir užduočių metu varžosi su kitomis komandomis.   

9–12 klasių moksleivių laukia interaktyvus orientacinis žaidimas. Jame dalyvių laukia skirtingose Vilniaus miesto vietose išsidėstę punktai, kuriuose jie susiduria su įvairiaisiais iššūkiais ir užduotimis.  

Moksleiviai registruotis į projektą kviečiami adresu www.700vilnius.lt/vilnius-tavo-kuprineje 

Projektas yra Vilniaus 700 metų jubiliejaus programos dalis.  Šventės iniciatorius – Vilniaus miesto savivaldybė, programos kuratorius – Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“. Programos įgyvendinimą finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija. Daugiau apie jubiliejui skirtą programą skaitykite www.700vilnius.lt. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių