Veiviržėnuose svečiavosi rašytojas Bronius Bušma

Veiviržėnų  bibliotekoje vyko Broniaus Bušmos knygos „Giminės. Taip jie jas kūrė“ ir serialo siužetų pristatymas. Į svečius atvyko pats knygos autorius. Pristatydamas knygą rašytojas pasakojo, kad  ką tik pasirodžiusi knyga „Giminės. Taip jie jas kūrė“,  ko gero, tapo pretekstu, dar kartelį suburti visą „giminę“.

„<…> Praėjo daug metų nuo to laiko, kai pradėjome serialą 1992-aisiais. Galvoju, kad ši knyga tai paskutinis mūsų susitikimas, nes iš „Giminių“ nebėra jau septyniolikos aktorių… Galėčiau pradėti minėti pavardes – jos labai didelės ir žinomos: Antanas Šurna, Gediminas Girdvainis, Rimgaudas Karvelis, Leonardas Zelčius, Petras Dimša, ir daug  kitų… Mano knygos pagrindinė misija – pagerbti buvusius kolegas“, – sakė rašytojas, pristatinėdamas knygą Veiviržėnų bibliotekoje.

Bronius  Bušma – rašytojas, ilgametis režisierius ir pirmojo lietuviško serialo,  „Giminės“, pasirodžiusio 1993m   autorius, scenaristas. Nenuilstamo scenaristo kūrybinėje biografijoje per daugiau nei du dešimtmečius susikaupė ir daugiau filmų – „Dapkai ir Butkai”, „Broliai”, „Giminių” tęsinys, „Rojus Lietuvoj“. Nors labiausiai išgarsėjęs kaip populiarių televizijos serialų scenarijaus autorius, B. Bušma yra parašęs ir porą apysakų paaugliams – „Strazdanota vasara“ (1991), „Markizas – angelų karalius“ (1991), knygas „Šventiškas interviu“, „Monologas savam kieme“ bei romaną „Būk geras, Jackau, nemirk! (2006).

Rašytojas gimė 1946 m. Ylakiuose, Skuodo rajone. 1970 m. baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, teatrinį fakultetą. Autoriaus kūryboje būdingas tvirtai sukaltas siužetas. Personažai atspindi visuomenėje susiformavusius socialinius tipus. Rašytojo pastabumas ir jautrumas aktualijoms – neabejotinas. Tai liudija televizijos serialo „Giminės“ populiarumas pasiekęs aukščiausius reitingus, tai buvo kaip to laikmečio fenomenas.

Daugelis į knygos pristatymą susirinkusių žmonių puikiai prisiminė šį serialą. Tuo labiau, kad jame vaidino Gediminas Girdvainis, mūsų žemietis, gimęs 1944 m. sausio 19 d. Kretingoje,  o vaikystę praleidęs Veiviržėnuose.

Scenaristas pristatė susirinkusiems ne tik knygą bet ir  serialo „Giminės“ kūrimo užkulisius, šmaikščiai, su humoru pasakojo apie įvairias juokingas ir rimtas kūrybinio proceso situacijas, demonstravo filmuotą medžiagą apie garsaus serialo kūrybinį procesą. 

Susitikimas su Broniumi Bušma prabėgo lyg akimirka. Žmonėms labai patiko garsus, bet tuo pačiu labai paprastas, energija ir puikia nuotaika trykštantis rašytojas, ilgametis režisierius ir pirmojo lietuviško serialo,  „Giminės“ autorius, scenaristas. Dėkojome jam už puikiai praleistą laiką ir kvietėme sugrįžti.

Valė KRAULEIDIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių