• 10 rugpjūčio, 2022
|

Veiviržėnus vėl puoš baltumu švytinti bažnyčia

1882 m. atstatyta Veiviržėnų Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia – liaudies architektūros formų, vyraujančių baroko bruožų architektūros paminklas. Tai vienas pagrindinių lankytinų architektūros objektų Veiviržėnuose bei pagrindinis miestelio simbolis.

Medis dvasine prasme lietuviams ypač artima medžiaga. Į bažnyčią reikia žiūrėti ne vien tik kaip į šventovę, bet ir kaip į mūsų palikimą. Ten visas mūsų protėvių sudėtas grožio suvokimas. Ką jie gražiausio mokėjo, tą sudėjo statydami bažnyčias. Tai čia, gražiausiame miestelio pastate, jie švęsdavo visas svarbiausias savo šventes – nuo krikštynų, vestuvių iki paskutinės ceremonijos – laidotuvių. Deja, laikas ir drėgmė vietomis padarė savo. Mintis, kad reikia atnaujinti parapijos bažnyčios fasadą, klebono kun. Vidmanto Griciaus galvoje sklandė jau keletą metų. Susirūpinimą šiuo metu labiausiai kelia išorės bokšto, stogo ir fasado būklė.

Šie metai bažnyčiai bus ypatingi. Klebono rūpesčiu iš Klaipėdos rajono savivaldybės skiriamų lėšų bei iš parapijos lėšų planuojama nuvalyti senus atsipleišėjusius dažus nuo bokšto, stogo ir fasado, pakeisti, kur reikalinga, medienos detales, nušveisti iš išorės langų rėmus ir juos perdažyti, atnaujinti, nušveisti, pašalinti defektus nuo portalo kryžiaus ir kitų detalių, perdažyti paruoštus medinių sienų paviršius, fasadą, bažnyčios bokštą, paruošti dažymui ir padengti dažais bažnyčios stogą, metalinius kryžius, perdažyti lietaus nuvedimo sistemą. Numatoma atlikti darbų už 58,9 tūkst. Eur. Klaipėdos rajono savivaldybė šiam tikslui skyrė 25,6 tūkst. Eur. Dalį sumos tvarkant Dievo namus turės prisidėti parapija savo lėšomis. Darbų, kuriuos reikės atlikti, yra tikrai nemažai ir, kviesdamas prisidėti prie darbų auka, parapijos klebonas V. Gricius užtikrina, kad kiekvienas euras bus panaudotas ūkiškai ir tinkamai.

Kad būtų atkurta pirminė išvaizda, bažnyčia bus dažoma baltai, stogas ir bokštas – pilkai, dekoro elementai – sendinto ąžuolo žalia spalva. Tikimasi, kad suplanuoti atnaujinimo darbai rudenį bus baigti.

Atnaujintas ir savo puošnumą bei didybę atgavęs miestelio simbolis – bažnyčia galės dar ne vienus metus kelti pasididžiavimą sutvarkytu Lietuvos kultūros paveldo objektu ir kviesti maldai ne tik parapijiečius, bet ir miestelio svečius.

Veiviržėnų parapijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių