• 5 gruodžio, 2021
|

Zoologijos sodas solidesnis su Klaipėdos vardu

Jonušų kaime įsikūręs gamtininkų centras „Mini Zoo“ pakeitė pavadinimą ir tapo Klaipėdos zoologijos sodu. Klaipėdiškiams džiūgaujant, kad populiarusis zoologijos sodas neva tapo jų miesto nuosavybe, verslo šeimininkas Edvardas Legeckas nuramino – pavadinime nėra nei miesto, nei rajono. O „Klaipėda“ – pasauliui žinomas adresas.

Prieš 12 metų Jonušų kaime, Dauparų–Kvietinių seniūnijoje, įkurtas tuometis gamtininkų centras „Mini Zoo“ pakeitė tik pavadinimą. Tačiau ir toliau lieka tuo pačiu – asociacijos statusu. Anot sodo šeimininko E. Legecko, organizacija toliau lieka ne pelno siekianti. „Seniai turėjome mintį keisti pavadinimą. Vietovardį „Klaipėda“ žmonės žino ir už Lietuvos ribų, todėl mums bus paprasčiau prisistatyti kituose zoologijos soduose, apskritai kitose šalyse. Tai padaryta dėl turizmo, nes išgirdę žodį „Klaipėda“, žmonės mus iškart identifikuoja pagal Jūrų muziejų“, – sakė E. Legeckas. Keičiant zoologijos sodo pavadinimą šeimininkas privalėjo gauti Klaipėdos miesto savivaldybės pritarimą. „Savivaldybė mums leido naudoti tik žodį Klaipėda – neminėti nei miesto, nei rajono, nei savivaldybės. Tačiau pasikeitė tik pavadinimas. Gal po manęs kada zoologijos sodą kas perims ir pakeis statusą“, – kalbėjo jis.

Esą čia laikomiems gyvūnams išlaikyti zoologijos sodas lėšų neprašo nei iš Klaipėdos rajono, nei iš miesto savivaldybių.

Paklaustas, galbūt Klaipėdos rajono vardo pavadinime išsižadėjo dėl kokių nors priežasčių, E. Legeckas darsyk maloniai patikino: „Jokių ambicijų ar nuoskaudų tikrai nėra. Rajonas – tai namai, ir aš esu labai dėkingas rajono Savivaldybei. Prieš 8–9 metus, dar prieš krizę, su rajono meru ir aplinkinių savivaldybių vadovais net ketinome pasirašyti keturšalę bendradarbiavimo sutartį, buvo minčių zoologijos sodą pavadinti Gargždų vardu.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių