Klaipėda ir rajonas: kodėl judėjimas nelaisvinamas?

Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas penktadienį feisbuko paskyroje pareiškė savo abejones dėl vis dar varžomo judėjimo tarp Klaipėdos miesto ir rajono.

„Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė jau gerą savaitę kalba apie judėjimo atlaisvinimus dalyje žiedinių savivaldybių. Bet kol kas įvardyti tik Šiaulių, Panevėžio ir Alytaus miestai bei rajonai. Natūraliai kyla klausimas, kodėl? Kodėl tie atlaisvinimai netaikomi ir kitoms žiedinėms, pavyzdžiui, mūsų rajonui, kai pas mus susirgimų rodiklis yra net mažesnis nei šiuose miestuose?

Kasdien tarp mūsų rajono ir Klaipėdos migruoja šimtai, gal net tūkstančiai žmonių, vykstančių į darbą. Vaikai vežami į darželius, turime bendrą pajūrį, kuriame vaikštinėdamas ir netyčia kirtęs savivaldybės ribą gali pažeisti karantiną ir susimokėti nemažą baudą. Tad natūralu, kad šis klausimas dėl judėjimo atlaisvinimo aktualus ir mūsų gyventojams.

Ministrė aiškina – tai eksperimentas, pradedama nuo mažesniųjų. Įdomi logika, nes yra aiškūs kriterijai, kuriais Vyriausybė vadovaujasi priimdama ar naikindama įvairius apribojimus. Tai – sergamumo rodiklis 100 tūkstančių gyventojų ir naujų atvejų skaičius. Būtent tai ir lemia, kokie ribojimai taikomi, kas gali dirbti, judėti, susitikinėti ir panašiai.

Pasižiūrėjus į šiandienos (vasario 19 d.) Statistikos departamento skaičius, akivaizdu, kad vadovaujantis šiais kriterijais mes būtume viena pirmųjų žiedinių savivaldybių, kurioje, jei jau kalbame apie atlaisvinimus, būtų galima naikinti judėjimo apribojimą. Pas mus šis rodiklis siekia 201, o štai Šiauliuose 239, Panevėžyje 259, Alytuje net 334.

Tačiau ministrei labiau patinka eksperimentuoti, o ne vadovautis aiškiai patvirtintais kriterijais.

Šiandien kreipiausi į Agnę Bilotaitę su prašymu į judėjimo ribojimų atlaisvinimus įtraukti ir mūsų savivaldybę. Tikiuosi, kad bus atsižvelgta į išdėstytus argumentus ir pateikiamus skaičius. Nes dabar neaišku, kodėl vieno miesto ar rajono gyventojams gali būti leista judėti laisvai, o kito – ne“, – savo nuomonę dėstė meras B. Markauskas.


Taip pat skaitykite:

Ką reikia žinoti apie skiepijimo procesą?
Laikas išsirinkti! Balsuok už labiausiai patikusias gyventojų idėjas!
Tėvams – lengvesnė našta, įstaigoms – lėšų stygius
Skelbiamas konkursas Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriaus pareigoms
Užgavėnių kaukės – ant statybvietės tvoros
Venckiškiams atsilygina paukšteliai
Prie Gargždų karjerų – tarptautinė futbolininkų stovyklavietė
Veiklus klaipėdietis: gerovė ne tik sau, bet ir kitiems
Maudymosi kostiumėlių tendencijos 2021-aisiais

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Kaip mes šventėme

Prabėgusioji savaitė įkyrėjusį karantino…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook