Nuomojamame sklype – kalnai naudotų padangų

Vasario 9 d., gavus pranešimą apie Klaipėdos rajone iš krovininės mašinos į gamtinę aplinką pilamas atliekas, budintys aplinkos apsaugos pareigūnai reagavo nedelsiant.

Atvykus į pranešime nurodytą vietą, pastebėti asmenys, į aplinką verčiantys didelį kiekį naudotų padangų. Kaip paaiškėjo, vienas iš atliekomis siekusių atsikratyti asmenų, yra žemės sklypo, kuriame buvo rastos išmestos padangos, nuomininkas. Pirminiais duomenimis, sklype šiuo metu laikoma apie 79 kub. m naudotų padangų.

Už aplinkos teršimą atliekomis atsakingam asmeniui surašytas administracinio nusižengimo protokolas. Už tokį pažeidimą jam gresia bauda nuo 2 300 iki 2 900 eurų. Taip pat asmeniui įteiktas privalomasis nurodymas sutvarkyti atliekas ir perduoti jas atliekų tvarkytojams. Visa apie pažeidimą surinkta medžiaga perduota nagrinėti Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmams.

Savo ruožtu Klaipėdos miesto aplinkos apsaugos inspekcija pradėjo tyrimą, per kurį bus siekiama nustatyti, iš kur buvo vežamos atliekos.

AAD ragina naudotis numatytais atliekų sutvarkymo būdais, o pastebėjus aplinką teršiančius asmenis nedelsiant informuoti pareigūnus.

VšĮ „Gargždų švara“ direktoriaus pavaduotojas Raimundas Daubaris primena, kad šiuo metu Klaipėdos rajono gyventojai naudotas padangas gali priduoti dviejose Klaipėdos regiono atliekų surinkimo centro (KRATC) aikštelėse: viena veikia Vėžaičiuose (Ąžuolo g.  54), kita Gargžduose (Geležinkelio pylimo g. 6). Nuo balandžio 1 d. ketinama atidaryti dvi naujas VšĮ „Gargždų švara“ stambiųjų atliekų surinkimo aikšteles: Gargžduose (Statybininkų g. 9) ir Glaudėnų k. (Šalteikių g. 20).

Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Audronė Balnionienė akcentavo, kad panaudotų padangų problema išties tebėra aktuali. Nepaisant to, kad šių atliekų priėmimas rajone yra užtikrintas, vis dar pasitaiko gamtos teršimo atvejų: išmetamų padangų randama ir pamiškėse, ir prie vandens telkinių. „Pavasarį prasidės automobilių padangų keitimo vajus – privalome būti sąmoningi, jei norime gyventi švarioje ir sveikoje aplinkoje“, – pabrėžė vicemerė.


Taip pat skaitykite:

A. Balnionienė: turizmas – irgi prioritetinė sritis
Priekulės sienos atveria krašto istoriją
Nuo pirmadienio – išankstinis balsavimas
Skiepai nuo infekcijų koronaviruso akivaizdoje – aktualesni nei bet kada
Rajono medikai neskuba naudotis nemokamu poilsiu
Lietuvos orkestrinės muzikos kūrėjas jubiliejų švenčia su savo kraštiečiais
Agluonėniškio paveiksluose – jūros įkvėpti motyvai
Po talkos nušvitusios kapinaitės tampa kultūros paveldo lankytina vieta
Veiviržėnų gimnazijoje – nauja mokinių prezidentė
su košės ant laužo mėgėjais
„Tele2“ naujienos: puikūs pasiūlymai televizoriams, internetui ir naujiems telefonams
Plėtoti verslus kaime drąsina parama
Rūpinkimės ne tik savo fizine, bet ir emocine sveikata

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Gėda pelėda

Šoko terapija – taip dalis Klaipėdos…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook