Tvarumo pradžiamokslis Dituvos „blusų turguje“

Prieš 12 metų susiformavęs Dituvos „blusų turgus“ traukia parduoti ne tik verslininkus, bet ir žmones, kurių namuose susikaupė nebereikalingų daiktų ir drabužių. Čia užsukantys pirkėjai palaiko tvarumą ir taupumą. Ir visi skirstosi patenkinti: vieni naudingai pardavę, kiti pigiai įsigiję. Net lietus nebegąsdina susirinkusiųjų.
Savaitgaliais Dituvos „blusų turguje“, didelėje pievoje po atviru dangumi, nuo ryto prasideda šurmulys. Naujus ir nebenaujus drabužius, buitinę techniką, dviračius, baldus čia siūlo nuolat prekiaujantys verslininkai, bet atvyksta ir gyventojų parduoti savo namuose susikaupusių nebereikalingų daiktų, išaugtų vaikų drabužėlių, batų, žaislų. Čia gali pigiai įsigyti reikalingiausių daiktų, aprengti, apauti savo vaikus, gali stilingai apsirengti moterys ir jų vyrai. „Aš taip pat čia perku sau drabužius, – atskleidė Dituvos „blusų turgaus“ direktorius Vid­mantas Viederis. – Man patinka vaikštinėti, rinktis – siūloma ne tik dėvėti, bet ir nauji rūbai, tarp kurių pasitaiko pasaulyje garsių gamintojų ženklų. Neretai, kai verslininkai pardavinėja likučius, gali nusipirkti naują drabužį tik už eurą. Kainų pasirinkimas čia neišmatuojamas – nuo 50 centų iki 50 eurų ir daugiau.“
„Blusų turguje“ taip pat parduodami naudoti baldai, parvežti iš Anglijos, Skandinavijos, ir buitinė technika, interjero detalės. Paklausūs dviračiai – nuo vaikiškų iki modernių, elektrinių, nuo pigiausių iki brangiausių, kainuojančių tūkstantį eurų ir daugiau. Siūlomos pavėsinės, lauko baldai, sodo reikmenys, jį apsodinti galima čia pat įsigijus augalų. Šis turgus pradėjo formuotis prieš dvidešimtmetį ir jau šurmuliuoja 12 metų – populiarus, nežadantis išnykti. Pasak direktoriaus, čia atvyksta ne vien Klaipėdos regiono žmonės – net iš sostinės atrieda, nesibodi užsukti kauniečiai, randa kelią latviai.
„Atsiradus poreikiui, mes vieni iš pirmųjų pakvietėme šeimas, kad, išvalę savo spintas, sandėliukus, galėtų kitiems pasiūlyti nebereikalingus daiktus, rūbus – tik vėliau atsirado „bagažinių turgus“, – kalbėjo Dituvos „blusų turgaus“ direktorius. – Šeimos gali iš anksto užsiregistruoti, paskirsime vietą, kuri šeštadienį (30 kv. m) kainuoja 12 eurų, o sekmadienį – 10 Eur. Seniai nedidiname turgaus mokesčio.“
„Blusų turgus“ – tvaraus gyvenimo, taupumo pradžiamokslis. „Tai savotiška pramoga ir nauda, nes čia kitokia euro vertė“, – šypsojosi V. Viederis.
Virginija AUKŠTUOLYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių