Gargždų „Spiečiaus“ siekiamybė: išauginti verslo „vienaragius“

Klaipėdos rajono verslininkams užsidegė žalia šviesa: nuo šiol Gargžduose galima naudotis nemokamomis verslumo skatinimo paslaugomis, kurias siūlo Klaipėdos g. 6 trečiadienį įsikūręs jau 15-asis šalyje bendradarbystės centras „Spiečius“. Siekiama, kad Inovacijų agentūros ir Klaipėdos rajono savivaldybės pastangomis atidaryta erdvė taptų terpe burtis aktyviai ir versliai regiono bendruomenei.

Gargždų „Spiečiuje“ įkurtos 6 darbo vietos. Nors narystė yra nemokama, tačiau narių skaičius yra ribotas, maksimalus Gargždų „Spiečiaus“ narių skaičius yra 18 narių.

Rajone – augantis verslų skaičius

Lietuvoje bendradarbystės centrai „Spiečius“ vienija beveik 350 regionų verslininkų. Prie centrų prisijungę nariai gali pusantrų metų nemokamai naudotis verslumo skatinimo paslaugomis, individualiai konsultuotis ir būti aktyvios verslo bendruomenės dalimi. „Spiečiaus“ erdve galima naudotis kaip darbo vieta visą parą, dalyvauti renginiuose. Tad tai puiki galimybė pradedantiesiems verslininkams, siekiantiems palaikymo ir pagalbos. Atidarymo dieną į naujomis spalvomis nušvitusias patalpas, kuriose anksčiau buvo ilgametis fotografavimo paslaugas teikęs verslas, sugužėjo būrys svečių, norinčių pasidžiaugti naujos verslumo erdvės įkūrimu.

Renginyje dalyvavusi ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė teigė, kad vieta naujajam bendradarbystės centrui pasirinkta neatsitiktinai. Klaipėdos rajone kasmet auga mažų įmonių skaičius, o verslūs gargždiškiai verslumo kompetencijų auginti atvyksta į Klaipėdos „Spiečių“, tad yra akivaizdus tokios erdvės poreikis būtent Gargžduose.

„Verslų stiprinimas reiškia ir regiono potencialo didinimą, todėl pasitelkiame bendradarbystės centrus „Spiečius“, kurių paslaugas gavę verslai savo apyvartą augina mažiausiai 60 procentų, o kas ketvirtas pritraukia investicijas. Tikiu, kad šis centras dar labiau paspartins Gargžduose verslo plėtrą, suteiks gyventojams daugiau verslumo kompetencijų“, – įkurtuvėse sakė A. Armonaitė, Gargždų „Spiečiaus“ projektų vadovei Giedrei Butkienei padovanojusi simbolinę dovaną – palmę, kurią kaip ir „Spiečių“ dar reikės užauginti.

Stiprūs pamatai rajono verslininkams

Inovacijų agentūros Pažangos departamento vadovės Patricijos Reut nuomone, bendradarbystės centrai „Spiečius“ yra viena tikslingiausių verslumo skatinimo regionuose priemonių.

„Bendradarbystės centruose „Spiečius“, kur kasmet susiburia daugiau nei 350 verslininkų bendruomenė, dirbame siekdami auginti rinkoje galimybėmis grįstus ir produktyviai, šiuolaikiškai veikiančius ir augančius verslus. Įvairios programos – nuo mentorystės, verslo akceleravimo, iki specializuotų e. komercijos dirbtuvių, taip pat individualios konsultacijos bei bendruomenės susitikimai suteikia ne tik įkvėpimo – čia smulkieji verslininkai išsigrynina verslo idėjas, susidėlioja strateginius verslo augimo planus, neretai atranda naujas rinkas ir realiai padidina pardavimus. Paslaugas gavę verslininkai vertina jas itin teigiamai – 4,7 iš 5 balų, o kas antras teigia, kad užsimezgė nauji projektai su kitais „Spiečiaus“ nariais ar mentoriais“, – atkreipia dėmesį P. Reut.

Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas vaizdo įraše sveikino su „Spiečiaus“ įkurtuvėmis ir džiaugėsi, kad rajonas išsiskiria smulkių ir vidutinių įmonių gausa. „Ilgai siekėme to, kad Klaipėdos rajone atsirastų verslo „Spiečius“. Šiandien jau galime džiaugtis rezultatu. Ir iš tikrųjų – puikiai įrengtos patalpos, puikūs žmonės, kurie čia dirbs. Manau, kad mūsų būsimi ir esami verslininkai turės labai geras sąlygas ateiti, bendrauti, bendradarbiauti, keistis kontaktais, ieškoti galimybių savo verslo pradžiai arba plėtrai“, – vaizdo įraše teigė meras, negalėjęs dalyvauti atidarymo renginyje dėl tarnybinės komandiruotės užsienyje.

Komanda įgyvendino svajonę

Verslaus dūzgesio naujose patalpose linkėjo ir Klaipėdos rajono savivaldybės vicemeras Vytautas Butkus: „Tikimės, kad šiose patalpose nuolat dūgs įdomių verslo idėjų spiečiai. Neretai akcentuojamas jaunas verslas, bet norėčiau, kad į tą jauno verslo formulę patektų ne tik jauni žmonės, bet ir vyresni, kad jie taip pat išdrįstų kurti savo verslą. Tam bendradarbystės centre yra sukurtos visos sąlygos. Esame naginga tauta, tikiuosi, kad mūsų „Spiečiuje“ verslumo galimybes atras ir viso regiono gyventojai. Linkiu Gargždų „Spiečiui“ išauginti verslo startuolių – „vienaragių“, – optimistinių siekiamybių linkėjo vicemeras. Jis akcentavo, jog tai, kad „Spiečius“ atsirado Gargžduose, daug pastangų bendradarbiaujant su Inovacijų agentūra dėjo ir Savivaldybės darbuotojų komanda, ypač šia idėja degė mero patarėja Toma Tuzovaitė-Markūnienė ir Strateginio planavimo ir projektų valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Mantas Virbauskas.

„Esu įsitikinęs, kad svajonę pirmiausia reikia išsakyti garsiai. Tada ji pamažu pradeda pildytis. Tikiu, kad Klaipėdos rajono verslininkai mūsų „Spiečiuje“ užkurs verslumo ugnį ir bus įvairios naudingos veiklos“, – mintimis su bendradarbystės centro įkurtuvių svečiais dalijosi M. Virbauskas.

Gabrielė ČIUNKAITĖ

Autorės ir organizatorių nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių