15 tvirtų „Gargždų vilties“ žingsnių
Veikla, kurioje nuoširdumo nesumeluosi, – tuo jau 15 metų gyvena sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Gargždų viltis“. Jubiliejiniais metais ši visuomeninė organizacija gali pasigirti vienijanti jau 120 asmenų: vaikų, jaunuolių, suaugusiųjų ir jų šeimos narių, kurių kasdienybė paženklinta negalios. Būtent „Gargždų vilties“ dėka neįgaliųjų socialinė integracija Klaipėdos rajone įgavo pagreitį, tapo paskata politiniams sprendimams, socialinių paslaugų tinklo plėtrai. Jubiliejiniame renginyje susirinkusieji įsitikino, kad negalia jau seniai nebėra kliūtis veikti, bendrauti, net muzikuoti.
Į minėjimą pakvietusi bendrija „Gargždų viltis“ drąsiai ir garsiai pasidalijo didžiausiu pasiekimu: savo egzistavimą anuomet ji pradėjo suvienijusi vos aštuonias šeimas, o štai šiemet socialinė, emocinė, psichologinė ir kitokia pagalba teikiama jau 120 narių. Neįgalieji ir jų šeimų nariai organizacijos dėka dalyvauja įvairiose projektinėse veiklose, užtikrinančiose užimtumą, mokymą, įvairių socialinių paslaugų teikimą.
Bendrijos atsiradimo idėją prieš daug metų palaikiusi Savivaldybės tarybos narė, tuometė Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalija Šeporaitienė šventiniame renginyje pristatyta kaip „Gargždų vilties“ krikštamotė. Anot jos, būtent šios bendrijos patirtis ir pageidavimai skatino kurti socialines paslaugas teikiančias valdiškas įstaigas, inicijuoti net kai kurių teisės aktų išleidimą. Įkurtas Gargždų socialinių paslaugų centras tapo nuolatiniu „Gargždų vilties“ partneriu ir svarbiausia įvairaus amžiaus neįgaliųjų užimtumo centru.
Darni neįgaliųjų partnerystė tęsiama ir su švietimo įstaigomis bei kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis. Štai jubiliejaus renginyje koncertavo Gargždų muzikos mokyklos neįgaliųjų skyriaus instrumentinė grupė „Gargždukai“, kuriam vadovauja mokytojos Jolanta Laurinavičienė ir Danguolė Gerdauskienė. Kultūros centro salėje žiūrovų aplodismentais džiaugėsi scenos baimę jau seniai įveikęs charizmatiškasis laisvasis trio – mokytojas Sigitas Stalmokas su savo ugdytiniais Luku Bagdonu ir Aurimu Srėbaliumi. Įvairaus amžiaus neįgaliesiems profesionalūs muzikantai padeda pajusti muzikos teikiamą terapiją. Beje, įvairius meno užsiėmimus išbandę neįgalieji patys sukūrė simbolines keramikos dovanėles – angelus – šventės svečiams ir nuolatiniams rėmėjams.
„Gargždų vilties“ amžių lenkia neįgaliųjų mamų bendrystė su Klaipėdos rajono veiklių moterų sambūriu. Pastarojo narės tradiciškai neįgaliesiems ir organizacijos įkūrėjoms dovanojo didelį jubiliejinį tortą ir pasidžiaugė, kad kadaise gimusi neįgaliųjų vienybės idėja subrandino akivaizdžius vaisius: negalios pesimizmui nepasidavusios mamos jau užaugino savo vaikus, o sunkų likimo išbandymą gavę kiti tėvai dabar gali naudotis sukurta socialinės integracijos baze. Pastarosios poreikį patvirtino ir „Gargždų vilties“ narius sveikinusi Savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Riaukienė, Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas ir Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Gumuliauskienė bei kiti renginio svečiai.
- Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Gargždų viltis“ pirmininkė Rekvita Bagdonienė teigė, esą svarbiausia, kad neįgalūs vaikai ir jaunuoliai gautų visapusišką medicininę, psichosocialinę reabilitacinę pagalbą, užimtumą, galėtų lavinti įgūdžius įvairiame amžiuje. „Siekiame įstaigų aplinkos pritaikymo neįgaliesiems, geriname techninę bazę specialistams, dirbantiems su neįgaliaisiais, sudaromos sąlygos kelti kvalifikaciją. Inicijuojame ir užtikriname paslaugų prieinamumą švietimo ir socialinių paslaugų srityje įvairaus amžiaus sutrikusios raidos asmenims. Atsižvelgiant į nelengvą šeimų, auginančių įvairią negalią turinčius asmenis, ekonominę ir psichologinę padėtį, organizacija padeda plėtoti paslaugų, skirtų šeimai, tinklą, informuoti apie besikeičiančią teisinę situaciją, medicininės reabilitacijos ir socialinės paramos prieinamumą bei skatinti šeimų savitarpio pagalbą“, – vardijo pirmininkė.