36 sėkmės pranešimai

Penktojoje Agluonėnų pagrindinės mokyklos mokinių konferencijoje ,,Mano sėkmė“ dalyvavo 36 mokiniai. Pastebėta, kad plečiasi pranešimų temų spektras, technologiškai tobulėja pristatymai.

Per trumpą laiką (5 min.) išnagrinėti ar pateikti savo požiūrį sudėtinga tema, patraukliai pristatyti darbą – nemenkas iššūkis. Dvidešimt tris jaunimui aktualiomis temomis pranešimus parengę mokiniai su iššūkiu sėkmingai susitvarkė.

Pirmą kartą konferencijoje dalyvaujantys Justina Mulskytė ir Mantas Ziedelis atliko tyrimą, kur mokiniai praktiškai naudoja matematikos žinias. Suaugusieji apie matematikos svarbą kalbėjo įrašytame interviu. Pristatymo pabaigoje buvo atlikti praktiniai skaičiavimai, kiek reikės tapetų Manto kambariui ir kiek jie kainuos.

Orestas Pocius pranešimą pradėjo intriguojančiai – parodė auditorijai medicininių priemonių. Mokinys kalbėjo apie ŽIV poveikį, daromą žalą organizmui, naudojantis tyrimo metu interviu metodu gauta informacija, išsiaiškino žmonių nuomonę apie ŽIV. Išvada: apklausti žmonės žino, kas yra ŽIV, kaip gydomas ir kaip neužsikrėsti šiuo virusu.

Sesės Erika ir Gabrielė Toliušytės papasakojo, kad mielės – gyvas organizmas, kuris mumyse gyvena ir net dauginasi. Įrodė, kad mielių nauda žmogui – didžiulė. Jos yra nepamainomas komponentas daugelio kepinių gamyboje, naudojamos kai kurių gėrimų gamybai, sodininkai tirpalą naudoja greitesniam augalų įsišaknijimui, tręšimui. Mielės gali tapti puikia kosmetikos priemone. Tyrimas, nustatant tinkamiausią temperatūrą mielių fermentacijai, baigėsi išvadomis ir mergaičių iškeptu pyragu, kuriuo konferencijos dalyviai mielai vaišinosi.

Evaldas Gagilas savo darbe nagrinėjo, kaip pagerinti gyvenimo kokybę. Pokyčius siūlė pradėti nuo pamąstymų, kaip gyvenate, kokia jūsų sveikata, savijauta ir ar esate tuo patenkintas. ,,Sveikos gyvensenos modelis pirmiausiai turi atsirasti galvoje. Dideliems darbams moralinis pasiruošimas yra būtinas, bet ar tolima data yra gerai? Apsisprendus keisti gyvenimo būdą, lieka veikti“, – sakė jis.

Dominyka Pocevičiūtė ir Kamilė Vilkaitė domėjosi tarptautinių projektų nauda mokyklai ir mokiniams, priminė mokyklos organizuotas edukacines veiklas projekto svečiams.

Dovilė Venckutė ir Brigita Milašiūtė kalbėjo apie pastaruoju metu nerimą keliantį internetinį žaidimą ,,Mėlynasis banginis“. Mokinės kalbėjo apie ,,žaidimo“ autorių manipuliacijas paauglių jausmais, sukeliamas baimes. Pranešime akcentuota, kad tai ne ,,žaidimas“, o nusikalstama veikla, apie kurią būtina pranešti policijos pareigūnams. Susidūrus su sunkumais, bendraamžiams mokinės sakė nelikti vieniems, o kreiptis pagalbos. Nurodė pagalbos telefonus.

Ina Stanevičiūtė ir SevgilėSkirbutaitė parodė pačių sukurtą filmuką apie trijų kartų skirtingus poreikius ir veiklas. Mokinės sakė: ,,Skirtingos kartos turi skirtingas vertybes, skirtingai mąsto, skirtingai rengiasi ir skirtingai mokosi. Kiekviena karta verta pagarbos bei susižavėjimo. Mes turime vertybių, tikslų, atspindinčių savą laikmetį, tad, tik pažinę vieni kitus, patys tapsime geresni. Visi galime būti laimingi. Kodėl nepabandžius?“ Ir ką čia pridursi?!

Dešimtokas Antanas Ronkus antrino mergaitėms sakydamas, kad rizika, aštrūs pojūčiai nesvetimi visoms kartoms, tik skiriasi pramogos. Šuoliai nuo tramplino, gatvės rogutės, sklandytuvai, lenta, skrodžianti debesis, – ekstremalus sportas, reikalaujantis ne tik fizinių, dvasinių, bet ir teisinių žinių.

Šarūnas Mulskis ir Raidas Jušas surinko įdomių faktų apie krepšinio, bokso ir futbolo legendas. Darbo išvada: talentas + didžiulis darbas = legenda.

Lukas Blevas ir Deividas Martinkus pristatė tris pačių pagamintus prietaisus. Pranešime ,,Geografija kitaip“ mokiniai papasakojo, kaip pasigaminti ir naudotis prietaisais šlaito, kalvos ar daubos polinkio kampui matuoti, nustatyti medžio aukštį. Atstumų matuoklio galimybes mokiniai pademonstravo vietoje tiksliai prietaisu išmatuodami salės plotį. Šie prietaisai ganėtinai tikslūs ir juos lengva pagaminti. Nereikia jokių brangių medžiagų, nes jie gaminami iš kasdieninių medžiagų, kurių kiekvienas gali rasti savo namuose.

Septintokai Nedas Šidlauskas ir Tomas Žilius supažindino su lengvosios atletikos istorija, rungtimis ir rekordininkais.

Darija Plauškaitė ir Ernestas Bieliauskas parodė Antrojo pasaulinio karo baisumus pasaulyje ir Lietuvoje ir sakė norėję įrodyti sau ir mums, kad būtina išvengti karo ir išsaugoti taiką pasaulyje.

Karolis Bužinskis ir ElvarasStanelis pabandė pažvelgti į kūrybiškąją asmenybės pusę kalbėdami apie lietuvių dailininkus. Konferencijos dalyvius supažindino su išskirtinio braižo tapytoju Jonu Švažu. Parodė simbolistinę Ričardo Vaitiekūno, Lino Katino, postmodernią Šarūno Saukos ir į jokius rėmus neįspaudžiamų tapytojų Jurgos Barilaitės, Vilmanto Marcinkevičiaus, Lino Cicėno kūrybą.

Karolio Juškėno pranešimo esminiai žodžiai buvo – patriotizmas, ištikimybė, pasiaukojimas, sąžiningumas, drąsa, pagarba, garbė, principingumas. Mokinys kalbėjo apie Lietuvos kariuomenę, karių gyvenimą, karines specialybes. ,,Ar tapsime vertais ginti savo artimuosius ir savo kraštą priklauso tik nuo… mūsų pačių“, – sakė Karolis.

Adomas Beliokas ir Gražvydas Žilius nagrinėjo visatos paslaptis ir pateikė keisčiausių, įdomiausių bei labiausiai priverčiančių susimąstyti faktų.

Markas Jušas ir Mantas Ūselis patraukė konferencijos dalyvių dėmesį charizmatišku darbo pristatymu. Mokiniai analizavo pasaulio transporto rūšių privalumus ir trūkumus, kalbėjo apie priemones, mažinančias automobilių poveikį aplinkai. Transportas yra neatsiejamas nuo žmonių gyvenimo, ekonominės, socialinės ir rekreacinės veiklos. Tačiau žmonės turėtų nepiktnaudžiauti transporto nauda ir atsižvelgti į transporto trūkumus, stengtis sumažinti transporto priemonių taršą, bei kraštovaizdžio gadinimą.

Inga Stanevičiūtė ir Saulė Laurinavičiūtė, parengusios darbą ,,Atsargiai – kosmetika!“, papasakojo, kaip tinkamai prižiūrėti veido odą. Sakė, kad priemones reikia rinktis atsargiai. Mokinės pristatė mobiliąją Cosmethics programėlę, kuri parodo, kaip pasirinkta kosmetikos priemonė gali pakenkti mūsų odai, kaip tinkamai ją naudoti.

Jonas Šilinskas ir Erikas Gailius pristatė Agluonėnų jaunimo sporto klubą. Klubas Agluonėnų ambulatorijos rūsyje prieš du metus buvo įkurtas paties Eriko iniciatyva. Mokiniai supažindino su sporto klubo veikla, papasakojo apie turimas patalpas, įrenginius ir pakvietė prisijungti norinčius sportuoti.

Greta Norkevičiūtė ir Meda Kupšytėsakė, kad gyventi reikia tvarkingai. Reikia mokėti susikaupti. Jeigu asmeninis gyvenimas nuolat verčia blaškytis, negali tikėtis, kad ką nors padarysi labai gerai. ,,Vidinė energija turi būti sutelkta į tikslą“, – sakė mokinės, kad primintų, kokia būna narkotinių medžiagų vartojimo grėsmė žmonių sveikatai i rparodytų, koks gražus gyvenimas gali būti be žalingų įpročių. Pranešimą įtikinamai baigė filmuota medžiaga apie poilsį ir sportą Agluonėnuose.

Andželika Keraitytė ir Kajus Ūselis analizavo nevienareikšmiškai sutiktą Švietimo ir mokslo ministerijos idėją – ilginti mokslo metus. Sužinojome, kiek mokosi kaimynių šalių mokiniai, koks Lietuvos moksleivių sąjungos pirmininkės, ministrės Jurgitos Petrauskienės, Vilniaus licėjaus direktoriaus Sauliaus Jurkevičiaus, Klaipėdos rajono Lietuvos moksleivių sąjungos skyrius narių požiūris. Mokiniai aptarė mokslo metų ilginimo privalumus ir trūkumus ir priėjo prie išvados, kad svarbiau yra pertvarkyti mokymo programas.

Inos Stanevičiūtės ir Sevgilės Skirbutaitės, IngosStanevičiūtės ir SaulėsLaurinavičiūtės pranešimai Klaipėdos universitete organizuotose respublikinėse konferencijose buvo pripažinti inovatyviausiais, o Gretos Norkevičiūtės ir Medos Kupšytės – vaizdingiausiu (mokinių darbų vadovė socialinė pedagogė Kristina Klenauskienė).

Darbas apie kosmetiką, aktualus jaunimui, turintis pritaikomąją reikšmę, tinkamai pristatytas, buvo pripažintas vienu geriausių mokyklos konferencijos darbų, kurio autorės Inga Stanevičiūtė ir Saulė Laurinavičiūtė kartu su Luku Blevu, Deividu Martinkumi, Erika Toliušyte ir Gabriele Toliušytė buvo apdovanoti padėkos raštais ir dovanomis už geriausius pranešimus.

Rima GABALIENĖ

Direktorė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių