Jaunųjų veiviržėniškių kartai – istorija kūrybiškai

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo šventę istorijos mokytojas metodininkas A. Mikalauskas, anglų k. mokytoja metodininkė A. Vanagienė, rusų k. vyresnioji mokytoja Z. Bernotienė, tikybos mokytoja J. Klimienė ir etikos mokytoja A. Ivaškevičienė organizavo integruotą mini-praktinę konferenciją „Lietuvos istorijos faktų liudijimas 8 kl. mokinių kūrybinėse, intelektinėse ir meninėse veiklose“, kuri vyko nuotoliniu būdu vasario 11 d.

Konferencijos dalyviai – 8 klasės mokiniai ir kai kurių tėveliai (nes vasario 11 d. gimnazijoje buvo paskelbta Atvirų durų diena).

Konferencijos metu 8 klasės mokiniai pristatė pranešimus lietuvių, anglų ir rusų kalbomis apie Lietuvos istoriją, įžymius žmones, valstybines šventes, kino filmus, muzikos kūrinius. V. Žemgulytė, D. Žemgulytė ir A. Dargis savo pranešime nušvietė Lietuvos įvykius nuo karaliaus Mindaugo laikų iki 1922 m. Dvi aštuntokės pranešimus parengė anglų kalba. L. Švabaitė parengė pranešimą apie Lietuvos istoriją, o A. Gečaitė – apie Lietuvos prezidentus. Du mokiniai A. Gečaitė ir D. Kondrašovas pristatė rusų kalbos pamokose parengtą visos klasės jungtinį projektą apie Lietuvos gamtos grožį ir lankytinas vietas. Kad neprailgtų laikas klausantis pranešimų, tarp jų skambėjo aštuntokų K. Jasinsko, L. Švabaitės, D. Žemgulytės, I. Dirgėlaitės įgroti ir atsiųsti muzikos kūriniai, muzikiniai programos numeriai.

Po išsamių pranešimų aštuntokė L. Švabaitė supažindino su atlikto interviu rezultatais. Pristatyme buvo pateikta gimnazijos administracijos atstovų, mokytojų, mokinių ir kai kurių veiviržėniškių atsakymai į klausimą „Ką jums reiškia Vasario 16-oji?“ Buvo labai įdomu klausytis nostalgiškų prisiminimų apie reikšmingus įvykius, prasmingų sveikinimų ir linkėjimų Lietuvai.

Konferenciją papuošė tikybos ir etikos mokytojų iniciatyva aštuntokų parengtas projektinis darbas „Palinkėjimai Lietuvai“. Kūrybiniuose darbuose mokiniai išreiškė patriotinius jausmus, pilietiškumą, meilę ir pagarbą Tėvynei.

Siekiant įsitikinti, ar pranešėjų pateiktą informaciją dalyviai gerai įsiminė, konferencijos pabaigoje keturi aštuntokai T. Steigvilaitė, D. Stripeikaitė, J. Šiuparas ir J. Šlepetis pakvietė visus dalyvauti protmūšyje „Ką aš žinau apie Lietuvą?“ Netrukus įsitikinome, jog dalyvių žinios yra neginčijamai geros, nes teisingi atsakymai pasipylė kaip iš gausybės rago. Po 30 atsakytų klausimų paaiškėjo, jog nugalėtoja tapo 8 klasės mokinė A. Gečaitė.

Džiugu, kad refleksijos metu išgirdome tėvelių ir jų vaikų išsakytus pozityvius konferencijos vertinimus, o tai rodo, kad tokių veiklų, kurios mokiniams yra priimtinos ir mėgstamos, turime organizuoti dažniau. Iki šiolei ausyse skamba vieno iš mokytojų ištartas sakinys: „Stebint mokinių ypatingą susidomėjimą savo gimto krašto istorija, norisi tikėti, jog auga karta, prisidėsianti prie visuotinės Lietuvos gerovės.“

Alma VANAGIENĖ

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos anglų kalbos mokytoja, 8 klasės vadovė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių