„Matematika už lango“: įdomu ir universalu

Mokiniai dažnai skundžiasi spaudžiami matematikos ir neretai yra girdimos frazės: „man tai nereikės darbui tos matematikos“, „kur aš pritaikysiu tas formules gyvenime?“ O ši konferenciją įrodė priešingai.

Antradienį Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje įvyko respublikinė projektinių darbų konferencija „Matematika už lango“, kurią organizavo Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos matematikos mokytojų metodinė grupė bei atsakinga mokytoja ekspertė Dalia Bendikienė, Klaipėdos rajono matematikos mokytojų metodinio būrelio pirmininkė. Šis tradicinis renginys jau vyksta devintą kartą ir kovo 14 d. rengiama ne šiaip sau, o todėl, kad būtent yra minima pasaulinė PI diena. Renginio tikslai – stiprinti mokinių projektinio, tiriamojo, kūrybinio darbo rengimo kompetencijas, plėtoti mokyklų bendradarbiavimą, ugdant mokinių dalykines ir bendrąsias kompetencijas, formuoti mokinių pozityvų požiūrį į inžinerines krypties strategijas, siekiant mokymosi pažangos ir padėti mokiniams sėkmingai rengtis ateities karjerai. D. Bendikienė prieš konferenciją paminėjo savo lūkesčius – pamatyti tai, ko dar nežinojo ar nematė anksčiau, būtų nustebinta bei pasidžiaugtų vaikų kūrybingumu, išradingumu ir moksliškumu. Taip pat organizatorė pridūrė, jog planavimo laikotarpis nebuvo labai sudėtingas todėl, kad visa gimnazijos komanda efektyviai bendradarbiavo ir palaikė, o mokiniai noriai pasiryžo rašyti projektinius tiriamuosius darbus, geriausi buvo atrinkti, nes darbų buvo labai daug.

Renginio vedėjai Darija Sermontytė ir Benediktas Pakalniškis atidarė konferenciją, pristatydami Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos merginų chorą „Vaivora“ ir skudutininkų ansamblį, kurie šventiškai nuteikė visus svečius. Konferencijos metu buvo įrodyta, jog matematika yra vienas iš universaliausių mokslų, kurį galima pritaikyti konditerijoje, buityje, mechanikoje, mene ir pan. Pristatymai labai įvairūs: buvo paruoštų stendinių pranešimų, skaidrių, nuotaikingų vaizdo įrašų, pateikta ir išanalizuota informatyvių statistikų, maketų, sukonstruota išradingų modelių ir net buvo pristatytas naminis pyragas.

Renginio svečiai Klaipėdos universiteto lekt. dokt. Marta Karaliutė, KRŠC direktorė Ramutė Sirutienė, KRŠC metodininkas Julius Adomkus, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Genovaitė Jurevičienė po visų pristatymų įvertino, pasidalijo savo įžvalgomis ir tarė apibendrinamąjį žodį, įteikė diplomus ir pasidžiaugė puikia bendruomene. Buvo trys nominacijos: „Linksmiausias pristatymas“ (atiteko Plungės „Saulės“ gimnazistėms Akvilei Arlauskaitei ir Ievai Mažeckytei už „Dvi mąstymo strategijos: kūrybiškumas ir matematika“), „Inovatyviausias pristatymas“ (apdovanotas Endriejavo pagrindinės mokyklos septintokas Edvinas Pocius už „Labiausiai gendančios mašinos“) ir „Moksliškiausias pristatymas“ (Gargždų „Vaivorykštės“ abiturientas Žilvinas Duotas už „Celiuliozės acetato atliekų panaudojimo galimybės sorbento gamybai ir jo sorbcinių savybių tyrimas“).

Konferencija „Matematika už lango“ pateisino visus lūkesčius. Po renginio mokiniai ir mokytojai išėjo su šypsenomis veiduose, teigiamais atsiliepimais ir naujai įgytomis žiniomis. Renginio organizatorė D. Bendikienė konferencijos pabaigoje visiems nuoširdžiai padėkojo ir džiaugėsi puikiais, suprantančiais kolegomis.

Danielė DOMEIKYTĖ

„Jaunimo erdvės“ jaunoji korespondentė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių